پنج‌شنبه 17 ژوئن 2010 06:31
بسیج امیرکبیر در نامه ای به دادستان کل کشور؛ مدعی العموم موظف است توهین انصاری به وزیر کشور را پیگیری کند.
امروز روزی است که با خوابیدن گرد و غبار فتنه، وظیفه ی برخورد با عاملان آن -که از اصلی ترین خواست های مردم شریف ایران در روزهای تاریخی 9 دی ماه و 22 بهمن 88 بود- بر دوش قوه قضائیه همچنان سنگینی می کند.

بسیج امیرکبیر در نامه ای به دادستان کل کشور؛
مدعی العموم موظف است توهین انصاری به وزیر کشور را پیگیری کند.

 


 

باسمه تعالی

جناب حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای
دادستان محترم کل کشور

 
با سلام

حضور حماسی مردم مسلمان ایران در مراسم بزرگداشت حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه در خردادماه سال جاری، تجدید بیعتی با شکوه با آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی بود که مثل همیشه دشمنان داخلی و خارجی نظام مقدس جمهوری اسلامی را مات و مبهوت خود کرد. وظیفه مسئولان است که این حضور حماسی را قدر بدانند و با انجام درست و بی کم و کاست وظائفشان شکر این نعمت بزرگ الهی را بجابیاورند.

مستحضرید که امروز فتنه گران داخلی و دشمنان خارجی، از هر روز دیگری ناامیدترند و اهداف خود را دورتر از واقعیت می بینند. در نتیجه دست به حرکاتی مذبوحانه و در عین حال بی شرمانه می زنند که بروز و ظهور این رفتارها از کسانی که سال هاست در برابر رسانه ها با مواضع دو پهلو و چند پهلو حفظ ظاهر کرده اند، خود نشان دیگری از فشار بی اندازه زیاد وارده بر آن ها از سوی افکار عمومی است.

در همین راستا مطابق اخبار منتشر شده، در جریان مراسم 14 خرداد امسال و قبل از آغاز سخنان رهبر عزیز انقلاب، آقای محمدعلی انصاری در حرکتی بی شرمانه پس از پائین آمدن از روی سن، اقدام به ضرب و شتم وزیر محترم کشور نموده است و این اقدام به بیمارستانی شدن آقای نجار نیز انجامیده است. اگر چه جناب وزیر طبق مصلحت سنجی درستی که کرده اند، بزرگوارانه به این اقدام توهین آمیز پاسخی نداده اند و شکایتی نیز نکرده اند، اما وظیفه خود می دانیم خدمت جنابعالی یادآوری کنیم که طبق ماده 609 قانون مجازات اسلامی مدعی العموم موظف است در صورت توهین به مقامات رسمی کشور از جمله وزرا وارد عمل شده و اقامه دعوی علیه توهین کننده نماید. البته آن طور که در برخی رسانه ها نقل شده است، این واقعه متهم دیگری نیز دارد که در این اهانت به وزیر کشور، آقای انصاری را همراهی کرده است. در هر حال خواهشمندیم هرچه سریع تر این موضوع را پیگیری فرمایید.

امروز روزی است که با خوابیدن گرد و غبار فتنه، وظیفه ی برخورد با عاملان آن -که از اصلی ترین خواست های مردم شریف ایران در روزهای تاریخی 9 دی ماه و 22 بهمن 88 بود- بر دوش قوه قضائیه همچنان سنگینی می کند. تا کی باید بیانیه های از سر درد و اندوه بدهیم که چرا باز هم افرادی جرات کرده اند به حیثیت نظام اسلامی توهین کنند و کسی نیست که در مقابل زیاده خواهی هاشان بایستد؟ قطعاً اگر تا کنون برخوردی درست و متناسب با رفتارهای این افراد صورت گرفته بود، هرگز جرات نمی کردند چنین بی احترامی ای را مرتکب شوند. در صورت عدم پیگیری قضایی این موضوع، مسئولیت وقوع دوباره ی چنین رفتارهایی از سوی این افراد، یقیناً به عهده ی قوه ی قضائیه خواهد بود.

فرستادن این نامه پس از دو هفته از ماجرا به دلیل انتظار برای پیگیری از سوی خود شما بوده است که ظاهرا تا بحال کاری انجام نشده. امیدواریم عدم پیگیری قضایی تا کنون، تنها از روی بی خبری بوده باشد و این مساله نیاز به پیگیری بیش از این از سوی مردم نداشته باشد!


اکنون پس از دو هفته انتظار و عدم مشاهده ی اقدامی از سوی مدعی العموم جهت پیگیری این اهانت به وزیر کشور، امیدواریم عدم پیگیری قضایی تا کنون تنها از روی بی خبری بوده باشد و این مسئله نیاز به پیگیری بیش از این از سوی مردم نداشته باشد.


و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

 

کاروان طریق القدس

آرشیو