پنج‌شنبه 01 جولای 2010 13:39
کوچک زاده : كاروان غزه از ابتداي انقلاب رفته و مي رود

كوچك زاده در نمايشگاه «نجات غزه» تصريح كرد: آخري باري كه خاويار سولانا به ايران آمد، يك پيشنهاد 17 بندي آورده بود كه اگر دست از هسته اي شدن برداريم، ما كشاورزي، صنعت و چيزهاي ديگرتان را درست مي كنيم؛ ما نماينده شماييم و حق نداريم عزت شما را براي شكم سيري بفروشيم.


دكتر مهدي كوچك زاده در نمايشگاه «نجات غزه» كه توسط بسيج دانشجويي دانشگاه صنعتي اميركبير در پارك دانشجو برپا شده با بيان اينكه يكي از اصلي ترين اهداف انقلاب از همان ابتدا آزادي قدس و نابودي اسرائيل بوده است، اظهار داشت: هدفي كه امام در جمهوري اسلامي دنبال مي كردند و مورد توجه قرار گرفته بود استقرار اسلام در نظام اسلامي بود و يكي از خطرناكترين آفت هايي كه اسلام و نظام اسلامي را تهديد مي كند اين است كه در درون خودش محصور شود و از جنبه بين المللي خود چشم پوشي كند.

نماينده مردم تهران در مجلس ادامه داد: اگر به فرهنگ ملي پايبند باشيم نمي توانيم نسبت به مسئله فلسطين بي تفاوت بمانيم؛ چرا که شعر بني آدم سعدي بر سردر سازمان ملل نقش بسته است؛ همچنين اگر بخواهيم از نگاه اسلام به اين قضيه نگاه كنيم به حديث پيامبر (ص) مبني بر اينكه «کسي که به امور مسلمانان اهتمام نداشته باشد مسلمان نيست» مي رسيم.

وي افزود: اگر امروز جمهوري اسلامي با توجه به گرفتاري هاي متعددي كه از طرف مستكبران عالم برايش ايجاد شده از فلسطين حمايت مي كند، دقيقاً در راستاي منافع ملي ماست.

كوچك زاده با اشاره به هدف اسرائيل يعني دستيابي از نيل تا فرات خاطرنشان كرد: اگر اسرائيل به حال خود واگذار شود براي ما تهديد است، اما اگر رزمندگان حماس و حزب الله در برابرش بايستند به نوعي محصور كردن اسرائيل در مرزهاي جعلي خودش است؛ اسرائيل روزي قصد داشت تا فرات و به قول شهيد مطهري به شيراز بيايد، بنابراين اگر امروز خودشان را در ديوار بتني محصور مي كنند حاصل رشادت هاي رزمندگان ايراني، لبناني و فلسطيني است.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: اگر جنگ هاي 22 روزه و 33 روزه نبود و اسرائيل به خاك مذلت كشيده نمي شد امروز به خودش جرات مي داد كه بيشتر عربده كشي كند، با وجود اين، كمك به كساني كه در برابر اسرائيل مقاومت مي كنند علاوه بر وظيفه ديني، در راستاي منافع ملي و اقتدار و حفظ امنيت مرزهاي ماست.

دكتر مهدي كوچك زاده در ادامه به پرسش هاي حاضران در اين جلسه پاسخ گفت.

وي در خصوص سوالي مبني بر اينکه چرا با وجود مشكلات داخلي کشور اين قدر به مسئله فلسطين مي پردازيم و دشمن را براي خود بزرگ مي كنيم، خاطرنشان كرد: بحث بر سر اين است كه موجوديت اسرائيل در راستاي مخالفت با اسلام است و آنچه كه از آن مي ترسند و منافي منافع خود مي بينند تفكر اسلامي است.

نماينده مردم تهران در مجلس با اشاره به كمك جنگ افزار ايران به حزب الله در زمان جنگ 33 روزه تصريح كرد: اين كمك ها در برابر سلاح هاي ارتش اسرائيل ناچيز بود و تصور پيروزي پيروزي حزب الله در نتيجه كمك هاي جنگ افزار، اشتباه است؛ چرا كه آنچه كه اين رژيم را به وحشت انداخت و باعث شكستش شد جنگ افزار نبود، بلكه نيروي ايمان به خدا و اسلام و اعتقاد به روحيه شهادت طلبي و حسيني بودن، رزمندگان حماس و حزب الله را به مقاومت كشاند و اسرائيل را وادار به عقب نشيني كرد.

كوچك زاده افزود: اسرائيل با ايرانيت و لبنانيت مشكلي ندارد، بلكه با تفكري مشكل دارد كه باعث مقاومت مي شود؛ در حال حاضر بسياري از توطئه ها كه عليه جمهوري اسلامي انجام مي شود توسط لابي هاي صهيونيستي صورت مي گيرد، ما نبايد تصور كنيم كه اسرائيلي ها با ما كاري ندارند؛ اگر ما ساكت بنشينيم و دشمن را در خانه خودش درگير نكنيم او به خانه ما خواهد آمد و با ما درگير خواهد شد.

وي در پاسخ به سوال ديگري در خصوص اينكه چرا در بين كشورهاي اسلامي، ايران بايد پرچمدار اسلام باشد، اظهار داشت: اسلام كه يك كلمه شناسنامه اي نيست، اسلام مجموعه اي از دستورات است كه از جانب خدا، پيغمبر و ائمه به ما رسيده است؛ اين چه حرفي است كه مي گويند اسلام براي اعراب است، اسلام يعني زير بار ظلم و زور نرفتن، يعني بنده تام خدا بودن؛ ملت ايران نه با زور، بلكه با درك مفاهيم ديني اسلام، اسلام را پذيرفته است و عشق به ائمه از طرف خود ملت پذيرفته شده است؛ ملتي كه در روز عاشورا در خيابان ها حاضر مي شود معنايش اين است كه زير بار زور نمي رود.

نماينده مردم تهران در مجلس ادامه داد: برخوردهاي بين اقشار جامعه كه بعضاً اتفاق مي افتد به اين علت است كه جوان ايراني زير بار زور نمي رود؛ البته ممكن است گاهي ظالم و مظلوم را اشتباه تشخيص دهند، مانند اغتشاشات اخير.

كوچك زاده گفت: در زمان دانشجويي در هلند کتاب «امام، پاپ، مسيحيت» را به استادم هديه دادم و نظرش را در مورد کتاب خواستم؛ وي حرف هايي زد كه يعني شما مرتجعيد، من اصرار مي كردم كه او يك جواب منطقي به من بدهد و استادم گفت که شما چرا سهم قدرت آمريكا را در تصميم گيري هايتان لحاظ نمي كنيد يعني اگر يك پر زور در جايي باشد ما بايد زور او را هم محاسبه كنيم.

وي در پاسخ به اينكه آيا مواضع ايران عليه اسرائيل باعث فشار بر ايران و بيشتر شدن تحريم ها نمي شود، تصريح كرد: رئيس جمهور روز گذشته در صحبت با خبرنگاران گفت که كساني كه مي خواهند با ما مذاكره كنند بايد نظرشان را راجع به اينكه اسرائيل بمب هسته اي دارد بگويند.

نماينده مردم تهران در مجلس همچنين در پاسخ به سوالي كه در خصوص ابراهيم نبوي پرسيده شده بود، گفت: ابراهيم نبوي به خيال خودش طنزپرداز بود، اما با هتاكي به ارزش هاي ملت ايران نتوانست در ايران بماند و الان به اقرار خودش هر روز دريوزگي اين و آن را مي كند تا بتواند زندگي را بگذراند.

کوچک زاده در خصوص اعزام كاروان كمك به غزه خاطرنشان كرد: كاروان غزه از ابتداي انقلاب رفته و مي رود؛ ما در بودجه كشور هيچ وقت سهمي براي كمك به فلسطين نداشتيم، خود مردم دوست دارند و كمك مي كنند و بخشي از وجوهاتي كه به مراجع مي دهند اگر مراجعه صلاح بدانند در اين راه مصرف مي كنند.

وي همچنين در پاسخ به شبهه فروش زمين هاي فلسطينيان به اسرائيلي ها گفت: همه اين زمين ها توسط فلسطيني ها فروخته نشده است، اسرائيلي ها بخش عمده اي از اين اراضي را با جنگ و ريختن خون مردم فلسطين به دست آوردند.

نماينده مردم تهران در مجلس همچنين در خصوص وارد كردن كالاهاي اسرائيلي اظهار داشت: هيچ كالاي اسرائيلي از گمرك ها وارد كشور نمي شود؛ برخي از شركت هاي چند مليتي كه شناخت سهامداران اصلي آن كار پيچيده اي است، كالا به كشور وارد مي كنند، لذا نمي توان با قطعيت گفت كه چه كالايي اسرائيلي است و چه كالايي اسرائيلي نيست.

كوچك زاده در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه آيا ايران فقير ندارد كه ما به غزه كمك مي كنيم گفت: فرض كنيم در خانه اي امكاناتي وجود دارد كه براي بقاي حيات اهل آن خانه است، اما اگر در يك لحظه دزدي بخواهد وارد شود اولويت، مبارزه با آن دزد است يا سير كردن شكم اهل خانواده؛ بعد هم همان طور كه گفتم در بودجه رسمي كشور هيچ پولي براي كمك به فلسطين در نظر گرفته نشده است و مردم خودشان علاقه دارند و كمك مي كنند.

وي در پاسخ به سوال ديگري در خصوص وضعيت بازار صنعت در كشور تاكيد كرد: من منكر مشكلاتي كه براي بسياري از كارخانه ها بوجود آمده، نيستم و نمي خواهم همه آن را گردن خارجي ها بيندازم، ولي در سير اجراي اصل 44 مشكلاتي از اين دست پيش مي آيد.

نماينده مردم تهران در مجلس افزود: سوال اصلي اين است كه وقتي به ما مي گويند بين حريت و آزادگي و يا شكم سيري يكي را انتخاب كنيد، آن را انتخاب مي كنيم.

كوچك زاده تصريح كرد: آخري باري كه خاويار سولانا به ايران آمد، يك پيشنهاد 17 بندي آورده بود كه اگر دست از هسته اي شدن برداريم، ما كشاورزي، صنعت و چيزهاي ديگرتان را درست مي كنيم؛ من وقتي اين پيام را خواندم ياد پيامي افتادم كه شب عاشورا براي حضرت عباس آورده بودند آيا واقعاً ملت ايران مي تواند براي سيري شكم دست از حسين بن علي بردارد. ما نماينده شماييم و حق نداريم عزت شما را براي شكم سيري بفروشيم.

منبع : شبکه خبر دانشجو

گزارش تصویری نمایشگاه نجات غزه

کاروان طریق القدس

آرشیو