شنبه ۰۸ آبان ۱۳۸۹ ۱۹:۵۴
بسیج دانشجوئی دانشگاه امیرکبیر منتشر کرد: متن کامل اسناد لانه جاسوسی + لینک مستقیم برای دانلود

بسیج دانشجوئی دانشگاه امیرکبیر، متن کامل اسناد لانه جاسوسی را بر روی اینترنت منتشر کرد. (به روزرسانی: لینک مستقیم دانلود افزوده شد)

Update: You can find two different scans of the documents, a software that enables searching, and also Persian translation of them in the new section of our website. Just click the link below:

http://basij.aut.ac.ir/revolution

به روز رسانی: در بخش جدید سایت با عنوان «تسخیر» مجموعه اسناد کامل لانه جاسوسی به صورت اسکن شده حاوی اسناد اصلی در دو نسخۀ متفاوت، نرم‌افزار اسناد لانۀ جاسوسی و نیز متن حروف‌چینی شدۀ ۱۱ جلدی ترجمۀ فارسی در دسترس مخاطبین سایت قرار گرفته است. همچنین، فیلم ۷ قسمت از سخنرانی‌های استاد رحیم‌پور ازغدی دربارۀ ضرورت بازخوانی این اسناد، برای مشاهده و دانلود در این بخش قرار گرفته است. برای دیدن این بخش، به لینک بالا مراجعه کنید.

بسیج دانشجوئی دانشگاه امیرکبیر منتشر کرد:

متن کامل اسناد لانه جاسوسی
پس از عدم موفقیت سرویس‌های جاسوسی غرب در حفظ شاه و پیروزی انقلاب اسلامی ایران، این مؤسسات اطلاعاتی، کارشکنی و توطئه بر علیه انقلاب اسلامی را آغاز کردند. در آبان ۱۳۵۸، یعنی دقیقاً ۳۱ سال پیش، دانشجویان پیرو خط امام با تسخیر سفارت آمریکا و کشف اسناد محرمانه موجود در این لانه جاسوسی، توانستند دخالت آشکار ایالات متحده آمریکا در اقدامات خشونت‌بار و توطئه‌های مختلف علیه ایران و مسلمانان منطقه را به اثبات برسانند. این اسناد گزارش‌های مستندی از نقش آمریکا در طراحی توطئه‌های مختلف -قبل و بعد از انقلاب- ارائه داد.
در همان زمان و با همت دانشجویان پیرو خط امام، این اسناد در ۷۴ جلد ترجمه و منتشر شد. اینک اصل این اسناد توسط بسیج دانشجوئی دانشگاه امیرکبیر، بر روی اینترنت منتشر می‌شود. این مجموعه بالغ بر ۷۱ فایل با حجم ۲٫۶۴ گیگابایت می‌باشد. برای دانلود کافی است روی لینک‌های زیر کلیک کنید. این لینک‌ها، مستقیم بوده و به سادگی قابل دانلود می‌باشند.

۱-۶٫pdf ۲۸٫pdf ۵۲٫pdf
۷٫pdf ۲۹٫pdf ۵۳٫pdf
۸٫pdf ۳۰٫pdf ۵۴٫pdf
۹٫pdf ۳۱٫pdf ۵۵٫pdf
۱۰٫pdf ۳۲٫pdf ۵۶٫pdf
۱۱٫pdf ۳۳٫pdf ۵۷٫pdf
۱۲-۱٫pdf ۳۴٫pdf ۵۸٫pdf
۱۲-۲٫pdf ۳۵٫pdf ۵۹٫pdf
۱۳-۱٫pdf ۳۶٫pdf ۶۰٫pdf
۱۳-۲٫pdf ۳۷٫pdf ۶۱٫pdf
۱۴٫pdf ۳۸٫pdf ۶۲٫pdf
۱۵٫pdf ۳۹٫pdf ۶۳٫pdf
۱۶٫pdf ۴۰٫pdf ۶۴٫pdf
۱۷٫pdf ۴۱٫pdf ۶۵٫pdf
۱۸٫pdf ۴۲٫pdf ۶۶٫pdf
۱۹٫pdf ۴۳٫pdf ۶۷٫pdf
۲۰٫pdf ۴۴٫pdf ۶۸٫pdf
۲۱٫pdf ۴۵٫pdf ۶۹٫pdf
۲۲٫pdf ۴۶٫pdf ۷۰٫pdf
۲۳٫pdf ۴۷٫pdf ۷۱٫pdf
۲۴٫pdf ۴۸٫pdf ۷۲٫pdf
۲۵٫pdf ۴۹٫pdf ۷۷٫pdf
۲۶٫pdf ۵۰٫pdf ۸۰٫pdf
۲۷٫pdf ۵۱٫pdf

دوره ۱۱جلدی منتشر شده از اسناد لانه جاسوسی آمریکا
واحد اسناد مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی مجموعه اسناد لانه جاسوسی که قبلاً توسط دانشجویان پیرو خط امام در ۷۴ جلد منتشر شده و یک جلد منتشر نشده که حاوی زندگینامه تعدادی از رجال سیاسی است در ۸ جلد به بازار نشر عرضه کرده است. در مجموعه جدید، برای کاهش حجم صفحات و سهولت استفاده محققین‌، متن اسناد حروفچینی شده و تصاویر اسناد هر جلد در یک قطعه CD با قابلیت جستجو در متن به همراه کتاب ارائه شده است. در هر جلد از مجموعه‌، علاوه بر فهرست مطالب در ابتدا، فهرست اعلام نیز در پایان کتاب آمده است‌.

برای استفاده از ترجمه این اسناد، مراجعه به این مجموعه ۱۱ جلدی که با قیمت ۹۳۰۰۰۰ ریال عرضه شده است، توصیه می‌گردد. امیدواریم ترجمه فارسی این اسناد نیز هر چه زودتر از طریق شبکه جهانی اینترنت، در دسترس محققین و علاقه‌مندان به تاریخ معاصر قرار گیرد. (به روزرسانی: ترجمۀ فارسی اسناد، از طریق لینک بالای صفحه قابل دریافت می‌باشد.)

نظرات
 1. تریبون مستضعفین » متن کامل اسناد لانه جاسوسی منتشر شد
  ۲۹ آبان ۱۳۸۹

  […] http://basij.aut.ac.ir/blog/1389-08-08-20-06-40/ […]

 2. علی اصغر
  ۰۵ اسفند ۱۳۹۲

  خیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلی عاااااااااااااااااااااااااااااااااااالی بود.

 3. مصطفی
  ۱۸ مهر ۱۳۹۳

  چرا تو ویندوز۸ کار نمیکنه؟

 4. محمد
  ۰۶ تیر ۱۳۹۴

  امید واری تو چه بدرد این مملکت غرب زده میخوره،ترجمشو بزار تا مردم بفهمن با چه جنایتکارایی طرفند و چقدر مو شکافانه مارو زیر ذره بین دارند

 5. جم
  ۱۴ آبان ۱۳۹۴

  با سلام
  فایلهای ۷۳-۷۴-۷۵-۷۶-۷۸-۷۹ چرا نیستند؟!

 6. فاطمه زهرا
  ۲۴ آبان ۱۳۹۴

  چرا مینویسه: خطای ۴۰۴ صفحه یافت نشد؟

آرشیو