پنج‌شنبه 20 اکتبر 2011 00:31
قیام”وال استریت” یکی از شاخه‌های حزب جهانی مستضعفان است

نماینده جنبش عدالتخواه با اشاره به اینکه اعتراض‌های مردم آمریکا و کشورهای اروپایی، اکنون ۸۰ کشور جهان را فرا گرفته است، افزود: اندیشه‌های امام(ره) یک کلید واژه دارد و آن حزب جهانی مستضعفین است که تمامی مردم مستضعف جهان در آن دخیل هستند

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، محمدصالح مفتاح نماینده جنبش عدالت‌خواه دانشجویی در نشست خبری اتحادیه‌های دانشجویی که بعدازظهر امروز سه‌شنبه در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران برگزار شد، گفت: موضوعی که تشکل‌های دانشجویی ایران را امروز به واکنش وا داشته است، قیام یک ماهه مردم آمریکا و کشورهای اروپایی در اعتراض به نظام سرمایه‌داری است.

وی با اشاره به اینکه اعتراض‌های مردم آمریکا و کشورهای اروپایی روز به روز با نشاط تر برگزار می‌شود و اکنون ۸۰ کشور جهان را فرا گرفته است، افزود: اندیشه‌های امام(ره) یک کلید واژه دارد و آن حزب جهانی مستضعفین است که تمامی مردم مستضعف جهان در آن دخیل هستند.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: مستضعفان جهان همواره به دنبال آزادی هستند و بیداری که امروز در میدان وال استریت آمریکا رخ داده یکی از شاخه‌های حزب جهانی مستضعفان است.دانشجویان با اعتقاد به اندیشه‌های امام(ره) و انقلاب اسلامی اعلام می‌کنند که قیام مردم آمریکا و کشورهای اروپایی با اندیشه‌های امام(ره) و انقلاب اسلامی قرابت و نزدیکی دارد.انقلاب اسلامی ایران نوید بخش آینده‌ای است که پس از فرو پاشی نظام کمونیستی اکنون پایه‌های نظام لیبرال سرمایه‌داری را می‌لرزاند.

وی در ادامه گفت: امروز شاهد زوال نظام سرمایه‌داری هستیم و آینده‌ای در پیش روی جهان است که اخلاق‌مدار است.اندیشه‌های غرب نتوانسته است اکنون در جهان به ثمر بنشیند و لیبرال سرمایه‌داری رو به افول است. امروز آمریکا به عنوان نما سرمایه‌داری بیشترین نفرت مردمی را دریافت می‌کند.

لیبرالیسم اکنون در بخش‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نتوانسته در جهان کاری را از پیش ببرد و در حقیقت آرمان‌های غربی فقط به یک بازیچه بدل شده‌اند که در اختیار صهیونیست‌ها هستند.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: امروز بزرگ‌ترین سرمایه‌داران در کنار دیکتاتورهای جهان حضور دارند و نظریه‌پردازانی که به دنبال صورت‌بندی لیبرالیسم هستند، نمی‌توانند با ادعای اخلاق‌مداری پوششی بر کار های خود بگذارند. از نظر جنبش دانشجویی دوران سرمایه‌داری به پایان رسیده است و امروز در ۸۰ کشور دنیا مردم به پا خواسته‌اند و آمریکا نمی‌تواند با بازی‌های سیاسی و حرکت‌های مذبوحانه این بیداری را متوقف کند.

 آمریکا ادعا دارد که ایران قصد ترور یکی از سفرای خارجی را در این کشور داشته است، این در حالی است که آمریکا روزانه در عراق و افغانستان صدها انسان بیگانه را به قتل می‌رساند.

نماینده جنبش عدالت‌خواه دانشجویی تأکید کرد: امروز نقش سازمان ملل متحد در قبال خشونت‌های آمریکا و رژیم‌صهیونیستی سکوت است که شایسته این سازمان نیست.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: آمریکا اکنون جزو منفورترین کشورهای دنیا است و بیکاری در این کشور بیداد می‌کند.

مفتاح در پایان خاطرنشان کرد: بیکاری ۲۵ میلیون آمریکایی، رقمی است که دل هر انسانی را به درد می‌آورد و از این رو دانشجویان کشورمان همراهی خود را با مردم مستضعف آمریکا و کشورهای اروپایی اعلام می‌کنند.

کاروان طریق القدس

آرشیو