دوشنبه 04 نوامبر 2013 20:41
بزرگداشت پرشور 13 آبان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

امروز دوشنبه 13 آبان 92، در سی و سومین سالگرد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 58، دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران با توجه به اتفاقات پیش آمده در روزهای اخیر، پرشورتر از سال‌های قبل در مراسم 13 آبان؛ روز ملی مبارزه با استکبار جهانی انزجار خود را نسبت به سیاست‌های آمریکای جنایتکار و هم‌پیمانانش […]

امروز دوشنبه 13 آبان 92، در سی و سومین سالگرد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 58، دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران با توجه به اتفاقات پیش آمده در روزهای اخیر، پرشورتر از سال‌های قبل در مراسم 13 آبان؛ روز ملی مبارزه با استکبار جهانی انزجار خود را نسبت به سیاست‌های آمریکای جنایتکار و هم‌پیمانانش از جمله انگلیس و اسرائیل نشان داده و با سر دادن شعارهای ضداستکباری، فضای دانشگاه را انقلابی و عاشورایی کردند.

در این مراسم که بلافاصله بعد از نماز عصر در مقابل مزار شهدای گمنام دانشگاه برگزار گردید، ابتدا آقای محمدرضا روشنایی بعنوان دبیر انجن اسلامی دانشگاه به نمایندگی از دانشجویان سخنرانی نمودند. سپس دکتر شاکری (عضو هیئت علمی دانشگاه، عضو شورای شهر تهران و از تسخیرکنندگان لانه جاسوسی در سال 58) شروع شد، ایشان با اشاره به مذاکرات اخیر تاکید کردند مسئولین دیپلماسی دولت جمهوری اسلامی نبایستی فریب لبخند دشمن را بخورند. لازم به ذکر است در این برنامه از برخی از فاتحان لانه جاسوسی آمریکا در سال 58 نیز تقدیر بعمل آمد.

سپس دانشجویان پس از قرائت فاتحه برای شهدای گمنام دانشگاه، ضمن سر دادن شعارهایی ضد استکباری همچون «مرگ بر آمریکا»، «دانشجو بیدار است، از آمریکا بیزار است»، «سلم لمن سالمکم یاحسین، حرب لمن حاربکم یاحسین» و … به راهپیمایی در داخل دانشگاه پرداختند درحالیکه در دستانشان دست نوشته هایی از قبیل «اگر یک قدم عقب نشینی کنیم دشمن صد قدم جلو خواهد آمد» و «هیهات منّ الذله» و «جمهوری اسلامی = پیشرفت بدون آمریکا» و… به چشم میخورد. در انتهای مسیر راهپیمایی نیز پرچم آمریکا و اسرائیل در صحن دانشگاه به آتش کشیده شد تا خشم دانشجویان از سیاست های خصمانه آمریکا و همپیمانانش به نمایش گذاشته شود.

این مراسم با خواندن بیانیه مشترک تشکل‌های دانشگاه به مناسبت 13 آبانماه، توسط آقای ابراهیم کریمی فعال بسیج دانشجویی از طرف کمیته دانشجویی بزرگداشت 13 آبان و با امضای طومار برائت از استکبار توسط دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه خاتمه یافت.

DSC02087

1

2

3

متن بیانیه به شرح زیر می‌باشد.

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه کمیته دانشجویی بزرگداشت 13 آبان

دانشگاهیان و امت ایران اسلامی

سالروز 13 آبان ماه، یادآور حوادثی است که تبعید رهبر کبیر انقلاب توسط رژیم مزدور آمریکایی طاغوت و کشتار دانش‌آموزان حق طلب در ایام انقلاب اسلامی توسط نیروهای سرکوب‌گر رژیم آمریکایی طاغوت بوده است.

با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، دولت استکباری آمریکا همچنان بر توطئه‌های خود علیه ملت ایران ادامه داده و در آشوب‌های داخلی و کودتا علیه نظام اسلامی دخالت مستقیم داشته است تا این‌که دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، باتوجه به رهنمودهای رهبر فقید انقلاب، سفارت دولت توطئه‌گر آمریکا را اشغال کرده و اسناد جاسوسی آن‌ها را علیه انقلاب اسلامی افشا کردند و به همین دلیل، این واقعه «انقلاب دوم» نامیده شد و سفارت‌خانه آمریکای جنایتکار، «لانه جاسوسی» نام گرفت.

و اینک بعد از 34 سال از آن حادثه، همپیمانان آمریکا پی برده‌اند که سفارت آمریکا در کشورشان همان «لانه جاسوسی» است. در طی این 34 سال آمریکا در مقابل عظمت جمهوری اسلامی به انواع دشمنی‌ها ادامه داده و از تحریم، اختلافات قومی و غصب اموال و دارایی‌های کشور گرفته تا جنگ تحمیلی، ساقط کردن هواپیمای مسافربری، حمایت از گروه‌های تروریستی و ترور دانشمندان ایرانی، خودداری نکرده است. در این روزها که نمایندگان نظام در حال به‌کارگیری روش دیپلماسی در موضوع هسته‌ای هستند، ما ضمن حمایت از این حرکت دیپلماتیک اعلام میداریم:

  1. با توجه به اینکه رهبر انقلاب فرمودند:«اگرچه به مذاکرات خوشبین نیستیم»، ما دانشگاهیان امیرکبیر نیز تا زمانی که مذاکره‌کنندگان ایران اسلامی، بر اساس منافع ملی و مصلحت های کشور عمل کنند، از این فرزندان انقلاب حمایت می‌کنیم.
  2. تا زمانی که آمریکا حقوق ملت ایران را به رسمیت نشناسد، از گذشته توطئه‌آمیز خود علیه ملت ایران عذرخواهی رسمی نکند و از اقدامات و سیاست‌های خصمانه خود علیه ایران اسلامی دست برندارد، همچنان شعار ملت ایران «مرگ بر آمریکا» خواهد بود.

والسـلام

کمیته دانشجویی بزرگداشت 13 آبان:

بسیج دانشجویی

انجمن اسلامی دانشجویان

 کانون قرآن و عترت

 هیئت رهروان شهدا

 هیئت مکتب الزهــرا (س)

 گروه دانشجویی 313

نظرات
  1. درپناه او
    26 نوامبر 2014

    خداقوت.اجرکم عندالله

کاروان طریق القدس

آرشیو