پنج‌شنبه 12 دسامبر 2013 03:18
بیانیه بسیج دانشجویی به مناسبت شصتمین سالگرد 16 آذر دانشگاه صنعتی امیرکبیر

بسم الله الرحمن الرحیم بیانیه بسیج دانشجویی به مناسبت شصتمین سالگرد 16 آذر دانشگاه صنعتی امیر کبیر اساتید، دانشجویان و کارکنان محترم دانشگاه صنعتی امیرکبیر با عرض سلام و احترام روزگار می­گذرد و تاریخ لحظاتی را ثبت می­کند که هم در اذهان باقی می­ماند و هم در دادگاه عدل الهی. بارها وقایع 16 آذر سال […]

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه بسیج دانشجویی به مناسبت شصتمین سالگرد 16 آذر دانشگاه صنعتی امیر کبیر

اساتید، دانشجویان و کارکنان محترم دانشگاه صنعتی امیرکبیر

با عرض سلام و احترام

روزگار می­گذرد و تاریخ لحظاتی را ثبت می­کند که هم در اذهان باقی می­ماند و هم در دادگاه عدل الهی. بارها وقایع 16 آذر سال 1332 را شنیده و یا خوانده­ایم اما این وقایع اگر چه در محضر پروردگار عالم ثبت شده است ولی بعضی از اذهان آن را فراموش کرده­اند و یا می­خواهند که هر طور شده آن را به باد فراموشی بسپارند. به همین خاطر بایستی این خاطرات را اگر چه برایمان تلخ است ولی مرور کنیم تا واقعیت روز دانشجو را از یاد نبریم. آن روزی را نباید فراموش کنیم که سه جوان و نخبه ایرانی در برابر ظلم و نیرنگ آمریکایی قد علم کردند و سینه­هایشان را در برابر گلوله حکومت جیره­خوار نظام سلطه سپر کردند و با خون خویش «مرگ بر آمریکا» را در دفتر تاریخ ثبت نمودند.

باید از یاد نبریم که ماهیت جنبش دانشجویی که خود را مدیون این سه شهید می­داند، ماهیتی ضد استکباری است و اگر جریانی خلاف این را بخواهد در واقع به جنبش اصیل دانشجویی پشت کرده است. امّا متأسفانه افرادی هستند که نمی­خواهند بسیاری از واقعیت­ها گفته شود و همواره همچون مانعی عمل نموده­اند میان گفتن و شنیدن، اقلیتی که فضای نفس کشیدنش تنها در هوای آلوده هیاهو و جنجال تعریف شده است نه هوای پاکیزه گفتگو و استدلال. کسانی که چندین روز از قبل از 16 آذر امسال در و دیوار دانشگاه و فضای مجازی را از تبلیغاتشان پُر کرده بودند و به دنبال پیگیری مطالباتشان نه از مرّ قانون که در کف دانشگاه بودند و این حرکت غیرقانونیشان چیزی نبود جز حرکتی شبیه به حرکت­های مشابه آن در سال­های 89 و 88 و سال­های قبل از آن که اگر فضای حرکت خود را همچون سال فتنه و سال­های قبل از آن برای خود مساعد می­دیدند از هیچ توهین و زیر پا گذاشتن ارزشی فروگذار نمی­کردند همچون حمایت از فتنه­گران و سران آن یا جسارت به امام مهربانی­ها و پاره کردن عکس او! اما هنگامی که با هوشیاری دانشجویان امیرکبیر مواجه شدند و پاسخی جز عدم همراهی آنان را دریافت ننمودند، شروع به دروغ­پراکنی و ساختن داستان­های غیرمنطقی و خلاف واقع  نمودند.

چندین سوال نیز باید پاسخ داده شود: وقتی افرادی با برگزاری تجمع غیرقانونی اقدام به زیرپاگذاشتن قانون می­کنند و نیز سخنران تجمع غیرقانونیشان دانشجوی اخراجی مهندسی پزشکی همین دانشگاه است که در فضای مجازی از هیچ توهین و ناسزایی به مقدسات و ارزش­های نظام اسلامی فروگذار نمی­کند، چگونه دم از ولایت فقیه می­زنند و سخنان رهبر فرزانه انقلاب را برای توجیه افکار عمومی استفاده می­کنند؟!

بسیار پسندیده است که برخی از دوستان در بیانیه و مواضع رسمییشان از سخنان رهبر معظم انقلاب استفاده می­کنند که این را بایستی حرکتی رو به جلو دانست، اما ای کاش در عمل نیز به این سخنان پایبند بودند و آن هنگام که فردی در 16 آذر سال 88 روی پله­های دانشکده­ی پلیمر ارزش­های دینی و ملیمان را به باد توهین و ناسزا گرفت، به جای حمایت از وی و کوبیدن بر طبل آزادی چنین فرد فاقد ارزشی در این چند سال، از نظام اسلامی و ولی فقیهی که به سخنان او استناد می­کنند حمایت می­کردند! این تناقض را چگونه توجیه می­کنید؟!!

دوستانی که شرح وظایف تشکل آن­ها رسیدگی به مسائل صنفی و رفاهی دانشجویان است، چگونه پس از چند ماه که از شروع ترم می­گذرد، اولین بیانیه خود را منتشر می کنند و آن هم نه صنفی که کاملاً سیاسی؟! دوستانه پیشنهاد می­کنیم که چنین تشکلی به مشکلات متعدد صنفی دانشگاه بپردازد و از تبدیل شدن به حنجره برخی جریانات معلوم­الحال پرهیز کند!

در این مدت اتهاماتی به بسیج دانشجویی وارد شده است. خواستار آن هستیم که این اتهامات با ارائه اسنادی اثبات شود تا خدای ناکرده اتهام دروغ­گویی و تبعات قانونی آن متوجه این عزیزان نگردد!

بسیج دانشجویی ضمن محکوم کردن فضای اغتشاش و التهاب در محیط آکادمیک و دانشگاهی، از همه کسانی که به این فضا دامن می­زنند و شتاب رشد علمی کشور، قانون، نظم و آرامش دانشگاه را دچار آسیب می­کنند اعلام برائت می­کند و نیز اعلام می­دارد مادامی که مسئولین دانشگاه این چنین در برابر اقلیتی غوغاسالار، سستی به خرج دهند، طبق وظیفه­ی شرعی و دانشجویی خود اجازه نخواهیم داد که فضای رشد علمی دانشگاه به دوران پرتنش و سیاست­زده­ی قبل بازگردد. معدود افرادی در دانشگاه هستند که طاقت شنیدن حرف مخالف خود را ندارند و به محض مواجهه با حرف مخالف، انگ غیردانشجو بودن به وی می­زنند. لازم است این افراد بدانند که چهارده هزار امیرکبیری اجازه نخواهند داد عده­ای اندک که بویی از اعتدال نبرده­اند، فجایع نشریات موهن و توهین به مقدساتی که 94 پلی تکنیکی برای آن فدا شده­اند را تکرار کنند.

در هر حال اگر حرف قابل ارائه­ای وجود دارد، می­تواند در جلسات کرسی و در فضای آرام مورد ارزیابی عموم دانشجویان فهیم امیرکبیر قرار گیرد. بسیج دانشجویی با تمام توان از دانشجویان شرکت­کننده در کرسی حمایت کرده و می­کند به طوری که تا کنون کسی به بخاطر «صحبت» در این جلسات هزینه­ی انضباطی پرداخت نکرده است و شرط آن نیز پاکیزه بودن صحبت­ها از توهین و توطئه آفرینی است.

«و العاقبة للمتقین»

بسیج دانشجویی

دانشگاه صنعتی امیرکبیر(پلی تکنیک تهران)

نظرات
 1. daneshjoooo
  13 دسامبر 2013

  خیلی با بیانیتون حال کردم. واقعآ منطقی و خوب بود .. ولی بیانیه شورای صنفی دانشگاه احساسات افراد رو بیشتر بر می انگیزه با اینکه حقیقت نداره ….

 2. سادات
  13 دسامبر 2013

  یک سوال
  این جمله ک در بیانیه نوشته شده
  “در این مدت اتهاماتی به بسیج دانشجویی وارد شده است. خواستار آن هستیم که این اتهامات با ارائه اسنادی اثبات شود تا خدای ناکرده اتهام دروغ­گویی و تبعات قانونی آن متوجه این عزیزان نگردد!”
  واقعا اگر اثبات نکنند پیگیری قانونی میشود ؟؟؟؟؟

 3. عبد
  14 دسامبر 2013

  به امید خدا حتما…

کاروان طریق القدس

آرشیو