پنج‌شنبه 04 اکتبر 2018 13:07
اطلاعیه شماره یک

اطلاعیه شماره یک (شرایط و ضوابط اولیه سفر) کاروان طریق القدس سفر پیاده روی نجف تا کربلا اربعین۱۳۹۷ بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر بسم الله الرحمن الرحیم دریافت فایل اطلاعیه شماره یک   سفر به عتبات عالیات در قالب کاروان‌های پیاده‌روی مسیر نجف اشرف تا کربلای معلی، نکات متعدد و قابل توجهی دارد، لذا خواهشمند […]

اطلاعیه شماره یک (شرایط و ضوابط اولیه سفر)

کاروان طریق القدس

سفر پیاده روی نجف تا کربلا

اربعین۱۳۹۷

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

بسم الله الرحمن الرحیم

دریافت فایل اطلاعیه شماره یک

 

سفر به عتبات عالیات در قالب کاروان‌های پیاده‌روی مسیر نجف اشرف تا کربلای معلی، نکات متعدد و قابل توجهی دارد، لذا خواهشمند است مجموعه نکاتی که طی اطلاعیه‌های کاروان منتشر می‌شود را دنبال کنید. شرایط و ضوابط عمومی که پیش از موارد دیگر می‌بایست مورد توجه قرار بگیرد به این شرح است:

 

 • ضوابط عمومی کاوران
  • بازه زمانی برگزاری سفر حدودا از ۲ الی ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۷ است. لذا متقاضیان محترم بایستی برای حوالی این تاریخ آمادگی داشته باشند. تاریخ دقیق سفر (مطابق روز اربعین در کشور عراق و …) متعاقبا اعلام می‌گردد.
  • این کاروان با ظرفیت محدود به صورت ویژه برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی امیرکبیر درنظر گرفته شده است، لذا از همراهی بزرگواران خارج از این ضوابط معذوریم.
  • زمان ثبت نام از ۱۱ الی ۱۸ مهرماه ۹۶ و صرفا از طریق تارنمای کاروان می‌باشد و با توجه به ظرفیت محدود کاروان، اولویت زمانی ثبت نام کنندگان اهمیت دارد.
  • برای ثبت نام نیازی به داشتن گذرنامه نیست، اما تا پیش از صدور روادید (که به صورت گروهی انجام می‌شود) می‌بایست مطابق راهنمایی های خادمین کاروان و در زمان مقرر نسبت به اخذ یا تمدید گذرنامه اقدام نمایید. بدیهی است در صورتی که گذرنامه تا موعد مقرر به دست خادمین کاروان نرسد، اخذ روادید برای شما مقدور نخواهد بود.
  • برنامه زمانبندی و سایر جزییات سفر در جلسات توجیهی قبل از حرکت اطلاع داده می‌شود. اما با توجه به شرایطکشور عراق و ازدحام زوار در ایام اربعین، امکان تغییر آن در طول سفر وجود دارد. در هر صورت التزام به همراهی در همه برنامه‌های کاروان شرط اولیه همراهی با کاروان است. از آنجا که فعالیت ها، جمعی صورت می‌گیرد، ضرر هر گونه تخطی از قواعد در کاروان، متوجه عموم همراهان خواهد شد.
  • طبق برنامه، مسیر نجف تا کربلا که در حدود ۸۰ کیلومتر است پیاده طی می‌شود. لذا در صورت وجود هرگونه مشکل خاص جسمانی، حتما قبل از تایید نهایی ثبت نام با خادمبن کاوران در میان بگذارید.
  • در حد مقدور سعی می‌شود زیارت امامین جوادین علیهماالسلام در برنامه گنجانده شود، لکن به دلیل ازدحام و همچنین ضیق زمان ممکن است این امر محقق نگردد. ضمنا زیارت ائمه سامرا با توجه به شرایط امنیتی، نبود زیر ساخت مناسب و امکانات در کشور عراق و … در برنامه نخواهد بود.
  • سفر کاروان طریق القدس (پیاده‌روی نجف تا کربلا – اربعین) با ماهیت فعالیت در حوزه جهان اسلام برنامه‌ریزی شده است لذا حضور در تمامی برنامه‌های تدارک دیده شده برای زائران در این سفر (اعم از محدودیت‌هایی برای زیارت برخی از اماکن متبرکه، خدمت‌رسانی به زوار، برنامه‌های فرهنگی در بین مسیر و …) و همچنین همراهی کامل با خادمین کاروان از شرایط لازم و ضروری برای حضور در این کاروان است.
  • استفاده کردن از ملزومات کاروان (که برای متحد الشکل شدن اعضای کاروان و سایر فعالیت‌ها تهیه می‌شود) در طول کل زمان سفر جزئی از برنامه‌های فرهنگی کاروان دیده شده است و طبعا لازم الاجراست.
  • شرکت در جلسات توجیهی پیش از سفر برای همه عزیزان الزامی است و عدم حضور در این جسات به منزله انصراف از شرکت در کاروان طریق القدس تلقی می‌شود.
  • مسئولیت صحت اطلاعات مندرج در سایت، عدم ارسال به موقع مدارک یا ناقص بودن آن و همچنین عدم پرداخت به موقع هزینه سفر به عهده متقاضی است و برگزار کننده در برابر حذف افراد از فهرست کاروان در هر مرحله از سفر بر اساس مطالب مذکور مختار است.

 

 • هزینه سفر
  • با توجه به نوسانات قیمت ارز و همچنین عدم قطعیت درباره‌ی بعضی شرایط در کشور عراق، هزینه شرکت در این سفر علی الحساب ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان اعلام می‌شود که متقاضیان می‌بایست آن را پیش از آغاز سفر در دو مرحله پرداخت نمایند (نحوه پرداخت و تاریخ متعاقبا اعلام خواهد شد).
  • مبلغ فوق صرفا هزینه‌های سفر است و شامل هزینه دفترخانه برای تعهدنامه محضری و هزینه‌های اخذ گذرنامه نخواهد بود، (چرا که گذرنامه یا پاسپورت، شناسنامه بین المللی هر فرد است و طبیعتا برای خود آن شخص است نه برای صرفا این یک سفر.)
  • در صورت انصراف در هرمرحله، هزینه‌هایی که کاروان برای فرد انجام داده (مانند تهیه روادید، هماهنگی اسکان در کشور عراق، رزرو حمل و نقل در ایران و عراق و …) از پرداختی کسر می‌گردد و مابقی عودت داده خواهد شد.
  • خادمین کاروان طریق القدس برای کاهش هزینه‌های سفر تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند و به دنبال جذب بودجه‌های حمایتی خواهند بود که در صورت تحقق، هزینه سفر کاهش خواهد یافت. در همین راستا خواهشمند است در صورت شناخت منابعی برای تامین این مبالغ حتما و در اسرع وقت مسئوین کاروان را در جریان قرار دهید.

 

 • شرایط
  • از آنجا که این سفر در شرایطی تقریبا غیر معمول انجام می‌گیرد که شامل پیاده‌روی طولانی و کمبود امکانات رفاهی و بهداشتی است، متقاضیان دقت داشته باشند که باید از لحاظ روحی و جسمی مهیای این سفر باشند، لذا اگر مشکل خاص و یا سابقه بیماری دارند حتما در فرم ثبت نام با دقت و صداقت قید نمایند، در غیراین‌صورت مجری و مسئول سفر هیچ گونه مسئولیتی در قبال شما ندارد.
  • خادمین کاروان در تلاشند تا امکاناتی که در طول سفر در اختیار زائرین قرار داده می‌شود (از قبیل اسکان، غذا، حمل و نقل و برنامه های سفر) با بهترین کیفیت ممکن ارائه گردد. لکن با توجه به کثرت جمعیت میلیونی زوار سرور و سالار شهیدان در زیارت اربعین، ممکن است در بعضی موارد این امر به صورت شایسته محقق نشود. و پیشاپیش طلب حلالیت می‌نماییم.
  • با توجه به توضیحات فوق متقاضیان محترم در نظر داشته باشند که محل اسکان در حسینیه‌های عراق می‌باشد. حسینیه‌های عراق محدودیت‌های بسیار زیادی در حوزه امکانات بهداشتی، برق، سیستم گرمایشی-سرمایشی و … دارند که ممکن است باعث بروز مشکلات عدیده ای شود. لذا وسایل رفاهی متناسب با این شرایط را فراهم نمایید.

 

اطلاعیه‌های بعدی (از قبیل نکات پیاده‌روی، مطالب پزشکی و بهداشتی، راهنمای سفر عراق و بسته‌های فرهنگی) از همین طریق منتشر خواهد شد، حتما پیگیری کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را از طریق راه های ارتباطی ذیل مطرح نمایید.