پروژه های انجام شده در طلوع

به نام خدا پروژه هاور کرافت و CHP در سال 88-89 پروژه های علمی انجام شد که نشان دهنده تلاش،انگیزه و پشتکار تیم دانشجویی اون زمان بود.با یکی از اعضا...

دکتر سلام !!

 طنز "دکتر سلام!!" طنزی برای دوران روحانی مچکریم!! دکتر سلام 71 [video width="480" height="360" mp4="http://basij.aut.ac.ir/toloo/wp-content/upload...

زیارت عاشورا

(بیشتر…)...

روز معلم

بسمه تعالی استاد گرامی خدا را سپاس میگوییم که به ما توفیق داد تا بتوانیم بنا بر آیه {من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق} قدر دان مقام شامخ اس...

پروژه های انجام شده در طلوع

به نام خدا
پروژه هاور کرافت و CHP

400f4ed44034f684e439c7f32656a2f4cc1

در سال 88-89 پروژه های علمی انجام شد که نشان دهنده تلاش،انگیزه و پشتکار تیم دانشجویی اون زمان بود.با یکی از اعضای اون تیم به نام مهندس طلایی زاده ورودی سال 86 مصاحبه ای انجام شد که خلاصه ای از اون رو خدمتتون شرح می دهم :
آقای مهندس طلایی زاده از افرادی بودند که مشتاق حضور در فعالیت های تیمی وعلمی بودند و از اساتید بزرگوار در این زمینه راهنمایی های لازم رو دریافت می کردند.
اقای دکتر بیگلری یکی از کسانی بودند که در زمینه هاور کرافت یا هواناو تجارب ارزنده ای داشتند ومشتاقانه انها را در اختیار ایشان قرار دادند؛
هوا ناو وسیله ای است که توانایی پیمایش بر روی خشکی و اب را داراست .هوای ورودی به هاورکرافت, از طریق پروانه (fan) به زیر سازه و بالشتک‌ها منتقل شده و سبب بلند شدن وسیله از روی سطح و استقرار آن بر روی توده‌ای از هوای تحت فشار می‌شود و همچنین نیروی رو به جلو یا پیشران این وسیله توسط ملخ های تعبیه شده روی این وسیله تامین می شود.
خیلی زود اعضای علاقه مند و کارامد تیم به طور داوطلبانه گرد اوری شدند وکار تحقیق بر روی هواناو در تابستان 88 استارت خورد.
اعضای تیم 10 نفره به دسته های چند تایی تقسیم شدند وهر کدام یک بخش هواناو را برعهده گرفتند و طی یک سال و نیم تلاش در دی ماه 89 کار به اتمام رسید وبا موفقیت از ان رونمایی شد.

پروژه CHP

11

اما یکی از پروژه هایی که هم زمان با این پروژه انجام شد CHP(combined heat and power) بود که اقای مهندس عارفیان هم یکی از اعضای این گروه به شمار می رفتند.
دستگاه CHP یا تولید همزمان گرما وبرق دستگاهی است که علاوه بر تولید قدرت از گرمای خروجی جهت مصارف خارجی استفاده می کند.
انجام این پروژه موفقیت آمیز از آنجا شروع شد که یک تیم صرفا جهت انجام پروژه علمی به سراغ اساتید رفتند؛ در این بین مهندس میر سلیم با ذکر این نکته که شرکت دسا (دیزل سنگین آمل) به CHP نیاز دارد،این پروژه را به آنها محول کرد.
نکته قابل توجه اینجاست که اعضای این تیم 12 نفره کارآموزی دوم خود را در شرکت دسا امل بودند و بعد از یک سال و اندی تلاش این پروژه را هم با موفقیت به پایان رساندند.
به امید موفقیت های بیشتر…

پروژه موتور سیکلت الکتریکی

این پروژه در بهمن 93 شروع شده و تا پایان آذر ماه 94 ادامه دارد.

فازهای این پروژه:

طراحی مفهومی

طراحی صنعتی

ساخت

3

1800-3

شایان ذکر است که این موتور سیکلت در مسابقه سالانه ملی طراحی ماشین شرکت خواهد کرد.

www.imdc.ir

دکتر سلام !!

 طنز “دکتر سلام!!”

طنزی برای دوران روحانی مچکریم!!

دکتر سلام 71

 

 

ادامه نوشته

زیارت عاشورا

Capture ادامه نوشته

روز معلم

بسمه تعالی

استاد گرامی

خدا را سپاس میگوییم که به ما توفیق داد تا بتوانیم بنا بر آیه {من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق} قدر دان مقام شامخ استادی باشیم. استادی مقامی است که انبیا بدان مفتخر بودند چنان که در آیه 164 سوره  مبارکه آل عمران آمده است:{لقد منّ اللّه علی المومنین اذ بعث فیهم رسولاً من انفسهم یتلو علیهم آیاته و یزکّیهم و یعلّمهم الکتاب و الحکمه و ان کانو ا من قبل لفی ضلال مبین}

دیروز تیر کینه و بغض بدخواهان ایران اسلامی مطهری را نشانه رفت و امروز علی محمدی ها را، احمدی روشن ها را و شهریاری ها را.آری امروز دشمنان این مرز و بوم چشم به اساتید توانمند ایرانمان دوخته اند که از یک سو وظیفه خطیر تعلیم و تربیت جوانان را بر عهده دارند و از یک سو بار سنگین چرخاندن چرخ های صنعت را.

همانطور که به تعبیر امام رحمه الله علیه انقلاب ما ابرقدرت ها شرق و غرب را به زانو درآورد انشاءاللّه به ید توانمند شما اساتید بزرگوار، صنعت ما نیز به جایی برسد که دنیا، علم ایران و ایرانی را نیز بستاید.

تصاویر قدردانی از اساتید در ادامه مطلب

ipp

ادامه نوشته

هویت

نشریه بسیج دانشجویی دانشکده مکانیک

نشریه

دانلود

بازدید از تعمیرات هواپیما

poster

بازدید از تعمیرات اساسی هواپیما شرکت فارسکو

DSC_1573

+فیلم

ادامه نوشته