پروژه های انجام شده در طلوع

به نام خدا
پروژه هاور کرافت و CHP

400f4ed44034f684e439c7f32656a2f4cc1

در سال 88-89 پروژه های علمی انجام شد که نشان دهنده تلاش،انگیزه و پشتکار تیم دانشجویی اون زمان بود.با یکی از اعضای اون تیم به نام مهندس طلایی زاده ورودی سال 86 مصاحبه ای انجام شد که خلاصه ای از اون رو خدمتتون شرح می دهم :
آقای مهندس طلایی زاده از افرادی بودند که مشتاق حضور در فعالیت های تیمی وعلمی بودند و از اساتید بزرگوار در این زمینه راهنمایی های لازم رو دریافت می کردند.
اقای دکتر بیگلری یکی از کسانی بودند که در زمینه هاور کرافت یا هواناو تجارب ارزنده ای داشتند ومشتاقانه انها را در اختیار ایشان قرار دادند؛
هوا ناو وسیله ای است که توانایی پیمایش بر روی خشکی و اب را داراست .هوای ورودی به هاورکرافت, از طریق پروانه (fan) به زیر سازه و بالشتک‌ها منتقل شده و سبب بلند شدن وسیله از روی سطح و استقرار آن بر روی توده‌ای از هوای تحت فشار می‌شود و همچنین نیروی رو به جلو یا پیشران این وسیله توسط ملخ های تعبیه شده روی این وسیله تامین می شود.
خیلی زود اعضای علاقه مند و کارامد تیم به طور داوطلبانه گرد اوری شدند وکار تحقیق بر روی هواناو در تابستان 88 استارت خورد.
اعضای تیم 10 نفره به دسته های چند تایی تقسیم شدند وهر کدام یک بخش هواناو را برعهده گرفتند و طی یک سال و نیم تلاش در دی ماه 89 کار به اتمام رسید وبا موفقیت از ان رونمایی شد.

پروژه CHP

11

اما یکی از پروژه هایی که هم زمان با این پروژه انجام شد CHP(combined heat and power) بود که اقای مهندس عارفیان هم یکی از اعضای این گروه به شمار می رفتند.
دستگاه CHP یا تولید همزمان گرما وبرق دستگاهی است که علاوه بر تولید قدرت از گرمای خروجی جهت مصارف خارجی استفاده می کند.
انجام این پروژه موفقیت آمیز از آنجا شروع شد که یک تیم صرفا جهت انجام پروژه علمی به سراغ اساتید رفتند؛ در این بین مهندس میر سلیم با ذکر این نکته که شرکت دسا (دیزل سنگین آمل) به CHP نیاز دارد،این پروژه را به آنها محول کرد.
نکته قابل توجه اینجاست که اعضای این تیم 12 نفره کارآموزی دوم خود را در شرکت دسا امل بودند و بعد از یک سال و اندی تلاش این پروژه را هم با موفقیت به پایان رساندند.
به امید موفقیت های بیشتر…

پروژه موتور سیکلت الکتریکی

این پروژه در بهمن 93 شروع شده و تا پایان آذر ماه 94 ادامه دارد.

فازهای این پروژه:

طراحی مفهومی

طراحی صنعتی

ساخت

3

1800-3

شایان ذکر است که این موتور سیکلت در مسابقه سالانه ملی طراحی ماشین شرکت خواهد کرد.

www.imdc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *