شنبه 31 مه 2003 23:44
گزارشی از تریبون آزاد شوراهای صنفی دربارۀ فروش مدارک دانشگاهی

تریبون آزاد شوراهای صنفی در اعتراض به پولی شدن دانشجویان کارشناسی ارشد نوبت دوم، ظهر روز شنبه 10 خرداد در صحن دانشگاه امیرکبیر برگزار شد. این تریبون به حمایت شوراهای صنفی عمران، کامپیوتر، صنایع، پلیمر، مهندسی شیمی، ریاضی، مهندسی پزشکی، کشتی‌سازی و نساجی برپا شده و 10 نفر از دانشجویان در این تریبون صحبت کردند. […]

تریبون آزاد شوراهای صنفی در اعتراض به پولی شدن دانشجویان کارشناسی ارشد نوبت دوم، ظهر روز شنبه 10 خرداد در صحن دانشگاه امیرکبیر برگزار شد. این تریبون به حمایت شوراهای صنفی عمران، کامپیوتر، صنایع، پلیمر، مهندسی شیمی، ریاضی، مهندسی پزشکی، کشتی‌سازی و نساجی برپا شده و 10 نفر از دانشجویان در این تریبون صحبت کردند. دانشجویان ضمن انتقاد شدید از فروش مدارک دانشجویی به صراحت اعلام کردند که اگر دانشگاه‌ها با کمبود بودجه مواجه هستند از اسراف و کارهای بیهوده و پرخرج جلوگیری کنند. آن‌ها سخن دکتر معین که پولی کردن دانشگاه‌ها را عین عدالت اجتماعی خوانده بود سخنی مضحک خوانده و نسبت به رواج تبعیض و ایجاد شکاف طبقاتی در تحصیلات عالی هشدار دادند. در قطع‌نامۀ پایانی این تریبون آمده است:

از مدیران دانشگاه صنعتی امیرکبیر در خواست داریم که همان طور که مدیران قبلی این دانشگاه در برابر طرح‌های دیگر وزارت علوم از قبیل پذیرش دانشجوی شبانه مقاومت کردند، مخالفت صریح خود را با این طرح به مسئولان وزارتخانه ابلاغ نمایند. در این بیانیه ضمن هشدار نسبت به اقدامات فعلی وزارت علوم، تأکید شده است که آقایان مسئول از جمله وزیر علوم که خود را منسوب به جریان اصلاحات می‌داند که شهرت دموکراسی‌خواهی آن‌ها گوش فلک را کر کرده است، بدانند که اکثریت دانشجویان دانشگاه امیرکبیر اجازه نخواهند داد هرگز چنین طرح ننگینی در این دانشگاه اجرا گردد.

گفتنی است این اولین تریبون آزاد پس از خرداد 76 در دانشگاه امیرکبیر می‌باشد که آلوده به مسائل جناحی نشده است!

کاروان طریق القدس

آرشیو