شنبه 06 سپتامبر 2008 14:20
تلاش برای ربودن دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

به گزارش روز جمعه ايرنا به نقل از سايت خبري اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانشجويان مستقل “محمدرضا ولي‌پور” دبير انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اصفهان در خصوص تلاش عده‌اي براي ربودن وي گفت: “دو روز پس از ضرب و شتم اعضاي انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل از سوي اعضاي انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه تهران که در نشست […]

به گزارش روز جمعه ايرنا به نقل از سايت خبري اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانشجويان مستقل “محمدرضا ولي‌پور” دبير انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اصفهان در خصوص تلاش عده‌اي براي ربودن وي گفت: “دو روز پس از ضرب و شتم اعضاي انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل از سوي اعضاي انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه تهران که در نشست قانوني اين اتحاديه در دانشگاه تهران صورت گرفت، فردي طي تماسي از طريق تلفن عمومي، اينجانب را تهديد کرد و گفت که بايد از انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اصفهان کناره‌گيري کنم.”
وي با بيان اين که اين فرد خود را معرفي نکرد، اما سخنان او نشان مي‌داد که از افراد منتسب به طيف دفتر تحکيم وحدت در دانشگاه است، خاطرنشان کرد: در جواب وي تاکيد کردم که ما تا آخر بر سر آرمان‌هاي امام راحل و مقام معظم رهبري ايستاده‌ايم و با تهديدات اين و آن کنار نخواهيم کشيد بلکه کاري را که شروع کرده‌ايم به نحو احسن به پايان خواهيم رساند و هر هزينه‌اي که لازم باشد در اين خصوص مي‌پردازيم.
دبير انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اصفهان تصريح کرد:‌ آنان در جواب سخنان من تهديد کردند، تنها سه روز فرصت داريد که از انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اصفهان کناره‌گيري کنيد و در غير اين صورت همان بلايي که بر سر دوستانتان در دانشگاه تهران آمد، بر سر شما نيز مي‌آوريم و من نيز در جواب گفتم که آن دوستانمان در راه آرمان‌ها و اهداف خود مضروب شدند و ما نيز حاضريم هزينه حراست از آرمان‌هاي انقلاب و امام را بپردازيم.
وي گفت:‌ پس از گذشت چند روز از اين ماجرا، عصر روز سه‌شنبه هفته گذشته، هنگامي که در خوابگاه دانشگاه اصفهان بودم، از سوي همان فرد مجددا از طريق تلفن عمومي تماسي با اينجانب برقرار و گفته شد که چرا در جلسه‌اي که بايد شرکت مي‌کرديد، حضور نداريد؟، در حالي که من طبق برنامه در هيچ جلسه‌اي قرار نبود، شرکت کنم.
دبير انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اصفهان افزود:‌ آنها به من گفتند که براي شرکت در جلسه جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه اصفهان از شما دعوت شده است و ما هم اکنون در مقابل درب ورودي خوابگاه با يک پيکان سفيد رنگ منتظر شما هستيم تا با هم به آن جلسه برويم.
ولي پور ادامه داد: من نيز از سر کنجکاوي براي شناختن اين افراد، تصميم گرفتم به درب خوابگاه مراجعه کنم. بعد از مراجعه ام، يکي از اين سه نفر به پيشواز من آمد و به اين بهانه که مي‌خواهد با 2 نفر ديگر تماسي برقرار کند تا با ماشين به سراغمان بيايند، از من خواست تا تلفن همراهم را به او بدهم.
وي افزود: پس از اينکه اين فرد گوشي همراه مرا گرفت، با گرفتن مچ دستم، قصد داشت به زور مرا سوار ماشين کند و مدام به من توصيه مي‌کرد که آرامش خود را حفظ کرده و فرياد نزنم.
دبير انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اصفهان در ادامه توصيف اين ماجرا خاطرنشان کرد: پس از اين که ديدم تلاش آنها براي ربودن من جدي است، فرياد زدم، اما چون از درب خوابگاه دانشگاه دور شده بوديم، حراست دانشگاه صداي من را نشنيد ولي چند نفر از ساکنان جوان منطقه صداي من را شنيدند و پيش از اين که آنان بتوانند مرا سوار ماشين کنند، از دست شان نجاتم دادند، با اين حال قبل از رسيدن ساکنان منطقه، فردي که مچ من را در اختيار گرفته بود، با استفاده از وسيله‌اي که داشت، چندين ضربه سنگين به من وارد کرد.
ولي‌پور گفت:‌ من توانستم چهره اين آدم‌ربايان را به خوبي ببينم و يکي از آنها را پيش از اين در يکي از مراسم‌هاي دانشجويي ديده بودم اما قيافه و ظاهر 2 نفر ديگر به دانشجو نمي‌خورد.
دبير انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اصفهان در بخش ديگري از سخنان خود با محکوم کردن حرکاتي اينچنيني براي ممانعت از فعاليت يک تشکل دانشجويي رسمي و قانوني مستقل در اين دانشگاه گفت: کساني که در گذشته ديگران را چماقدار و گروه فشار توصيف مي‌کردند، امروز براي ممانعت از فعاليت تشکلي که مرام نامه و اساسنامه‌اش به تصويب مسئولان دانشگاه رسيده است، دست به آدم‌ربايي مي‌زنند.
ولي‌پور با تاکيد بر پيگيري حقوقي اين ماجرا گفت: وقت آن رسيده است که گروه‌هاي فشار و مدعيان دروغين آزادي‌ بيان و تکثر که در عمل هيچگونه پايبندي به آن ندارند، به خواست دانشجويان احترام بگذارند.
دبير انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اصفهان با اشاره به اين که پس از اين ماجرا، شکواييه‌اي را تحويل نيروي انتظامي داده است، گفت: هم اکنون از سوي نيروي انتظامي تحت مراقبت ويژه قرار دارم.
کاروان طریق القدس

آرشیو