چهارشنبه 17 سپتامبر 2008 08:26
مقاومت آخرین میخ را بر تابوت اسرائیل بزرگ وارد کرد

سید حسن نصرالله : مقاومت آخرین میخ را بر تابوت اسرائیل بزرگ وارد کرد دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه رویای اسرائیل بزرگ با شکست این رژیم در جنگ سال 2000 و جنگ 33 روزه به پایان رسید و حزب الله آخرین میخ را بر این ایده زد خواستار گسترش دامنه گفتگوی ملی […]

سید حسن نصرالله :
مقاومت آخرین میخ را بر تابوت اسرائیل بزرگ وارد کرد
دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه رویای اسرائیل بزرگ با شکست این رژیم در جنگ سال 2000 و جنگ 33 روزه به پایان رسید و حزب الله آخرین میخ را بر این ایده زد خواستار گسترش دامنه گفتگوی ملی لبنان شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، سید حسن نصرالله شب گذشته در سخنانی تاکید کرد : مقاومت لبنان بعد از آنکه اسرائیل را در سال 2000 شکست داد، ، آخرین میخ را بر پیکر اسرائیل بزرگ کوبید.

دبیر کل حزب الله لبنان که این سخنان را بعد از مراسم افطاری که انجمن های زنان [لبنان] برگزار کرد، اظهار داشت : پیروزی سال 2000 و پیروزی در جنگ 33 روزه به رویای اسرائیل بزرگ پایان داد و ما امروز در برابر یک اسرائیل عادی و معمولی قرار داریم.

سید حسن نصرالله با دعوت همگان به استفاده از تجربه ای که در لبنان به دست آمد، تاکید کرد: شیوه ای که مقاومت لبنان در مقابله اش با اسرائیل ارائه داد، یک شیوه ابداعی لبنانی بود که هیچ جنگی نظیر نداشت و افزود : تجربه حزب الله ساخت لبنان بود یعنی در لبنان ساخته و پرداخته شده بود.

وی در ادامه با اشاره به ترور عماد مغنیه گفت : این ترور اولین ترور نیست و اقدامات و فعالیت امنیتی هرگز نمی تواند بر مقاومت تاثیر بگذارد.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه توضیح داد : مقاومت در لبنان منتهی به یک رهبر سیاسی یا فرمانده نظامی نشده بلکه حالتی مردمی و واقعی است که می تواند در هر سطحی فرمانده تقدیم کند.

وی با اشاره به اینکه گزینه نظامی برای ضربه زدن به مقاومت و همچنین دور کردن آن از اذهان مردم با شکست مواجه شده است، تصریح کرد : اینکه مقاومت لبنان در ضمن دولت قرار بگیرد به معنی محدود کردن و متوقف کردن فعالیت عناصر قدرت مقاومت نیست.

سید حسن نصرالله در ادامه با استقبال مجدد از برگزاری گفتگوی ملی و ابراز علاقه به حضور بر میز این گفتگوها درباره سخنان میشل سلیمان رئیس جمهوری لبنان گفت : سخنان وی دقیق، مسئولانه، ملی گرایانه و برخواسته از روح و خواست جامعه  و برگرفته از روحی عالی با هدف حل مشکلات کشور بود.

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به سندهای آشتی که اخیرا در لبنان به امضا رسیده است، اظهار داشت: هدف از این آشتی ها تثبیت ثبات داخلی و برقراری آرامش به منظور رفتن به سوی برگزاری انتخاب پارلمانی معقولانه است.

وی در ادامه با اشاره به جدیت حزب الله در موضوع گفتگوها با تاکید و پافشاری خواستار گسترده شدن دامنه گفتگوها شد تا به این ترتیب گروه های اصلی کشور هم بتوانند در این گفتگو حضور یابند.

 
کاروان طریق القدس

آرشیو