چهارشنبه 17 سپتامبر 2008 08:31
جاسبي به دادگاه احضار شد

        جاسبي به دادگاه احضار شد همزمان با احضار عبدالله جاسبی به دادسرا، معاون وقت عمران واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی به اتهام تصرف عدوانی و تخریب اراضی شخصی یک خانواده پس از تفهیم اتهام با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی بازداشت شد. به گزارش رجانيوز به نقل از شبکه ایران، […]

     
 

جاسبي به دادگاه احضار شد

همزمان با احضار عبدالله جاسبی به دادسرا، معاون وقت عمران واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی به اتهام تصرف عدوانی و تخریب اراضی شخصی یک خانواده پس از تفهیم اتهام با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی بازداشت شد.

به گزارش رجانيوز به نقل از شبکه ایران، رسیدگی به این اتهامات پس از آن صورت می گیرد که آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس قوه قضائیه پس از مشاهده یک CD با عنوان «بازخوانی یک پرونده» تهیه شده توسط کمیته مردمی مبارزه با تخلفات عبدالله جاسبی – شامل فیلم مستندی از تصاویر دلخراش ضرب و شتم اعضای این خانواده، دستور رسیدگی ویژه به این پرونده را صادر کرد.

این پرونده اتهامی به استناد شکایت خانواده مهدی هادوی -اولین دادستان انقلاب منصوب امام خمینی(ره) و از اعضای حقوقدان شورای نگهبان- مبنی بر تصرف عدوانی 140 هزار متر از اراضی شخصی آنها و تخریب آن تشکیل شده است.

در پایان این جلسه بازجویی، پس از تفهیم اتهام متهم، قرار وثیقه یک میلیارد تومانی برای وی صادر و نامبرده بازداشت شد.

بر اساس این گزارش، پس از حدود 5 ساعت بازداشت و نگهداری متهم در کلانتری 113 میدان 15 خرداد، دانشگاه آزاد اسلامی وثیقه یک میلیارد تومانی این متهم را که در حال حاضر هیچ مسئولیتی در این دانشگاه ندارد، تأمین کرد و وی از بازداشتگاه خارج شد.

گفتنی است عبدالله جاسبی هم باید 23 مهر در دادسرا حضور یافته و ضمن بازجویی به اتهامات مطروحه پاسخ دهد.

محمد هادوی -فرزند شاکی پرونده- با تأیید این خبر درخصوص پرونده مطروحه به «ایران» ‌گفت: چند سال قبل پدرم دو قطعه زمین که یکی از آنها به متراژ یک میلیون و پانصد هزار متر و دیگری حدود سه میلیون متر مربع بود به دانشگاه آزاد «هبه» -بخشش- کرد. اما مسئولان دانشگاه بدون در نظر گرفتن اراضی شخصی خودمان، مربوط به پلاک ثبتی 240 فرعی از 122 اصلی بخش11 شمیرانات تمامی زمین‌ها از جمله 140 هزار متر اراضی خانواده هادوی را تصرف کردند.

وی افزود: چندین بار به مسئولان دانشگاه آزاد از جمله معاون وقتعمران واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد بود تذکر دادیم که اراضی تصرف شده را به ما برگردانند. اما آنها با سندسازی و جعل اسناد ادعا کردند که این اراضی متعلق به آنهاست. درحالی که طبق اسناد موجود 140 هزار متر آن متعلق به خانواده هادوی است. در نتیجه در سال 82 با مراجعه به مرجع قضایی با طرح چند شکایت از عبدالله جاسبی – رئیس دانشگاه آزاد – و افرادی از جملهمعاون او،شکایت کردیم.

وی در ادامه گفت: پس از 5 سال پیگیری مداوم، حال سرانجام پرونده ما در شعبه پنج بازپرسی دادسرای کارکنان دولت مورد رسیدگی قرار گرفته است.

هادوی تاکید کرد: ما در واقع از عبدالله جاسبی شاکی هستیم و در این مدت نیز او باید برای ادای توضیحات و رسیدگی به اتهامات به دادسرا فراخوانده شده و بازجویی می شد.

وی افزود: شکایت ما ابتدا در دادسرای ناحیه پنج -صادقیه- مطرح بود که دیروز متوجه شدیم پرونده‌ها و شکایت‌های مطروحه علیه جاسبی و افراد وابسته به او به دادسرای ناحیه 28 فرستاده شده است تا یک جا رسیدگی شود.

ضایی وکیل مدافع هادوی نیز در این باره به خبرنگار ما گفت: براساس شکایت موکلم از جاسبی و معاون وقت عمران واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد، رسیدگی به این پرونده آغاز شده است.

وی افزود: جلسه بعدی رسیدگی به این پرونده به اواخر مهر سال جاری موکول شده است.

کاروان طریق القدس

آرشیو