شنبه 03 ژانویه 2009 12:05
تظاهرات ضدجنگ در مقابل منزل ايهود باراك

در ادامه موج محکوميت جهاني عليه فجايع غزه، دامنه تظاهرات به سرزمين هاي اشغالي كشيده شد.  به گزارش «شبكه خبر دانشجو» به نقل از روزنامه چپ گرا و صهيونيستي هاآرتص، گروه هايي از چپ گرايان و همچنين اعراب تابع رژيم صهيونيستي با برپايي تظاهراتي عليه جنگ در نوار غزه به جنايات جنگي رژيم صهيونيستي اعتراض […]

در ادامه موج محکوميت جهاني عليه فجايع غزه، دامنه تظاهرات به سرزمين هاي اشغالي كشيده شد.

 به گزارش «شبكه خبر دانشجو» به نقل از روزنامه چپ گرا و صهيونيستي هاآرتص، گروه هايي از چپ گرايان و همچنين اعراب تابع رژيم صهيونيستي با برپايي تظاهراتي عليه جنگ در نوار غزه به جنايات جنگي رژيم صهيونيستي اعتراض كردند.

اين تظاهرات به ابتكار گروهي به نام «ندايي ديگر»  و در برابر دفتر نخست وزير و همچنين منزل شخصي وزير جنگ رژيم صهيونيستي صورت گرفت.

در همين حال گروه ديگري به نام «صلح اكنون» كه بيش از 30 سال از فعاليت آن مي گذرد اعلام كرده است كه روز شنبه در تظاهراتي مخالفت خود را در خصوص حمله به غزه اعلام خواهد كرد.

اين گروه اعلام كرده است كه در اين تظاهرات پرچم فلسطين را حمل خواهند كرد.

اين گزارش حاكي است شب پنج‌شنبه نيز صدها نفر از اهالي تل‌آويو، سوار بر دوچرخه در خيابان‌هاي اصلي شهر حرکت کرده و خواهان توقف عمليات نظامي عليه غزه شدند.

اين در حالي است كه پليس رژيم صهيونيستي در برخورد با اين مخالفت ها دهها نفر را بازداشت كرده است.

روز جمعه نيز پليس رژيم صهيونيستي 12 هزار نفر از نيروهاي خود را در اطراف مساجد و مصلاهاي شهرهايي که اعراب در آنها زندگي مي‌کنند مستقر کرد تا برگزاري نماز جمعه فرصتي در اختيار اعراب ساكن در سرزمين اشغالي براي اعتراض به عمليات نظامي قرار ندهد.

به اين بهانه پليس رژيم صهيونيستي تنها به اعراب بالاي 50 سال اجازه داد براي برگزاري نماز جمعه به مسجد الاقصي وارد شوند. چنين محدوديت سني‌اي تا كنون بي‌سابقه بود.

کاروان طریق القدس

آرشیو