شنبه 03 ژانویه 2009 12:38
حفظ نظام اسلامى بزرگترين معروف

بزرگترين معروفى كه بايد به آن امر كرد حفظ نظام اسلامى است. به گزارش خبرنگار “سرويس فضاي مجازي” خبرگزاري فارس، ويژه‌نامه “در عزاي خورشيد” پايگاه اطلاع رساني “بسيج” در بخش “محرم و انقلاب اسلامي” خود مطلبي را با عنوان “بزرگترين معروفى كه بايد به آن امر كرد حفظ نظام اسلامى است” به شرح زير منتشر […]

بزرگترين معروفى كه بايد به آن امر كرد حفظ نظام اسلامى است.
به گزارش خبرنگار “سرويس فضاي مجازي” خبرگزاري فارس، ويژه‌نامه “در عزاي خورشيد” پايگاه اطلاع رساني “بسيج” در بخش “محرم و انقلاب اسلامي” خود مطلبي را با عنوان “بزرگترين معروفى كه بايد به آن امر كرد حفظ نظام اسلامى است” به شرح زير منتشر كرده است:
امروز به مناسبت نزديكى ماه محرم دوستان ديگرى تشريف آورده‏اند و بنابراين امروز بحث ما غالباً متوجه به اين برادران است. خود شما برادران و خواهران اهميت محرم را بخوبى مى‏دانيد؛ هم از جهت حوادث محرم، هم از جهت تأثير محرم در تاريخ – چه تاريخ گذشته، چه تاريخ انقلاب – هم از جهت فرصتى كه هميشه محرم در اختيار حاملان معرفت دينى قرار داده است، بر اين‏كه بتوانند مخاطبان خودشان را با بخشى از حقايق الهى و اسلامى و علوى و حسينى آشنا كنند؛ مهم اين است كه از اين فرصت چگونه استفاده خواهد شد….
امروز بزرگترين معروفى كه وجود دارد و بايد به آن امر كرد و بر آن حَث و ترغيب كرد، حفظ نظام اسلامى است؛ اساس كار اين است. اين را شما بدانيد و مى‏دانيد كه عمده‏ى دشمنيها هم امروز با اساس نظام اسلامى است. اين تبليغات جهانى، اين فشارهاى سياسى و تبليغاتى، اين توطئه‏هاى مراكز جاسوسى و امنيتى دشمنان گوناگون از اطراف دنيا بر جمهورى اسلامى – كه گاهى با شعار حقوق بشر، گاهى با شعار تروريسم و امثال اينها مرتب مطرح مى‏شود – همه متوجه به اصل قضيه است؛ يعنى اصل قيام نظام اسلامى.
بزرگترين معروفى كه امروز در دنياى اسلام مى‏شود آن را ملاحظه كرد، عبارت است از معروفِ قيام حكومت دين و حكومت اسلامى و الهى، كه در اين‏جا اين امر تحقق پيدا كرده است. حفظ اين نظام، كارى بزرگ و همگانى و پيچيده است؛ كار ساده‏يى نيست. همين چيزهايى كه در همين حديث از قول امام صادق (عليه‏الصّلاةوالسّلام) عرض كردم – «ورع»، «اجتهاد فى‏الدّنيا»، «مواساة الاخوان»، «پرهيز از ظلم» – اينها همان اوّلياتى است كه لازم است.
تبيين حقايق خيلى مهم است. حقيقت نظام اسلامى چيست؟ براى چيست؟ اهدافش چيست؟ اينها بايد براى افكار عمومى مردم تبيين شود؛ اين بزرگترين معروفهاست. اگر كسى غفلت و بى‏توجهى كند، طورى عمل كند و طورى حرف بزند كه خداى نكرده به اين معروف صدمه‏يى وارد بيايد، يا امر به آن نكند، يا حتى ترغيب بر آن نكند، هر معروف ديگرى را هم كه بزرگ بدارد، يقيناً جبران اين كار را نخواهد كرد و اين ضرر را نخواهد پوشاند. مهمترينِ چيزهايى كه امروز مطرح است، اين است: معروفِ «نظام اسلامى».
کاروان طریق القدس

آرشیو