دوشنبه 26 ژانویه 2009 15:33
شيخ طادي:سينماي ايران با انقلاب اسلامي به جهان معرفي شد

پرويز شيخ طادي از كارگردانان سينما، معتقد است كه سينماي ايران با انقلاب اسلامي توانست در جهان معرفي شود. كارگردان فيلم پشت پرده مه روزدوشنبه به خبرنگار ايرنا، گفت : سينما در ايران با وقوع انقلاب اسلامي حيات دوباره يافت و به نوعي خلق شد و از اين طريق نيز جهاني گشت. شيخ طادي، توفيق […]

پرويز شيخ طادي از كارگردانان سينما، معتقد است كه سينماي ايران با انقلاب اسلامي توانست در جهان معرفي شود.

كارگردان فيلم پشت پرده مه روزدوشنبه به خبرنگار ايرنا، گفت : سينما در ايران با وقوع انقلاب اسلامي حيات دوباره يافت و به نوعي خلق شد و از اين طريق نيز جهاني گشت.

شيخ طادي، توفيق و افتخار آفريني سينما را مرهون انقلاب اسلامي و حاكم شدن ارزشهاي انساني – اسلامي در اين عرصه دانست .

وي با اشاره به توليدات سينمايي در دهه‌هاي ‪ ۶۰‬و اوايل ‪ ،۷۰‬افزود: سينماي ايران در اين دوران طلايي و شكوفا بود، اما در دوره‌اي به دليل گرايش‌هاي سياسي و دور شدن از اهداف انقلابي به تكرار افتاد.

كارگردان فيلم سينه سرخ انعكاس ارزشهاي انقلاب اسلامي در توليدات سينمايي و ارتقاي نگاه انساني در محصولات بصري را رمز توفيق سينماي ايران و استمرار آن در رويدادها و مجامع بين‌المللي عنوان كرد.

شيخ طادي همچنين حضور فيلمسازان نسل انقلاب و نسل سومي كه با عنوان فيلم اولي شناخته مي‌شوند را عامل تقويت سينما و حركت به سمت پيشرفت دانست و گفت: سينماگران بسياري در دامن انقلاب اسلامي تربيت شدند كه امروز در توليد و ارايه آثار كيفي نقش
کاروان طریق القدس

آرشیو