شنبه 31 ژانویه 2009 05:10
دانشجويان تهراني به سفارت ترکيه تاج گل اهدا کردند

تعدادي از دانشجويان دانشگاه‌هاي تهران در مراسمي براي تجليل از واکنش شجاعانه رجب طيب اردوغان نخست وزير ترکيه در برابر شيمون پرز رئيس جمهور رژيم صهيونيستي در اجلاس داووس،به سفارتخانه ترکيه تاج گل اهدا نمودند.

به گزارش خبرنگارگزاری برنا عصر امروز شنبه تعدادي از دانشجويان دانشگاه‌هاي تهران به دعوت بسيج دانشجويي، جامعه اسلامي دانشجويان،اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل، دفتر تحكيم وحدت و جنبش عدالت‌خواه دانشجويي در مراسمي نمادين براي تجليل از واکنش شجاعانه رجب طيب اردغان نخست وزير ترکيه در برابر شيمون پرز رئيس جمهور رژيم صهيونيستي در اجلاس داووس،به سفارتخانه ترکيه تاج گل اهدا نمودند.

دانشجويان که مقابل سفارت ترکيه براي تجليل از عملکرد شجاعانه اردغان تجمع کرده بودند با شعارهايي “اردوغان اردوغان حمايتت مي کنيم”، “اردوغان اردوغان تشکر تشکر” درمراسم تشکر خود را از رئيس جمهور ترکيه اعلام کردند.

در ابتداي مراسم مجمد جواد اخوان عضو بسيج دانشجويي دانشگاه خواجه نصير طوسي با بيان اين مطلب که امروز فرياد اسلام امام ره که سالهاست طنين انداز شده و عمق آن فراسوي جهان اسلام را در برگرفته است افزود: آرمان اسلامي امام ره درسراسر جهان و اسراسر اسلام پيچيده است و خواب را بر مستکبران و امپراليسم در کشورهاي مختلف پريشان کرده است.

وي تصريح کرد: امروز دانشجويان بسيجي دانشگاه هاي تهران مقابل سفارت ترکيه جمع شده اند تا مراتب قدرداني خود را از اقدام شجاعانه رجب طيب اردوغان نخست وزير ترکيه اعلام کنند که در يک اقدام شجاعانه پاسخ دندان شکني به رئيس جمهور رژيم غير قانوني و جعلي صهيونيست داد.

عضو بسيج دانشجويي دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي اعلام کرد:اين حرکت اردوغان مورد تشويق تمام آزادگان جهان قرار گرفت و ما اينجا جمع شده ايم تا همبستگي خود را با تمام کساني که آرمان هاي فلسطين و کشورهاي مستضعف را در سر مي پرورانند، اعلام کنيم.

وي ادامه داد: آن زماني که استکبار جهاني سعي مي کرد با تمام توان خود و با نفوذ و سلطه نظامي بر کشورهاي اسلامي جلوي فرياد بيداري اسلامي را بگيرد، گذشته است.

اخوان خاطر نشان کرد: آن روزي که اينان با دخالت و غير مستقيم خود جلوي هرگونه اقدام آزادي بخش توسط دولت هاي مستقل و اسلامي گرا را در مناطق مختلف جهان مي گرفتند، گذشته است.

وي  ادامه داد: امروز حيف آزادي خواهي و اسلام گرايي همه جهان را در برگرفته و فرياد دادخواهي اسلام به گوش تمام جهانيان مي رسد. امروز بايد به حال حکومت هايي( مرتجعين عرب) تاسف خورد که در خواب وابستگي به صهيونيست و امريکا هستند.

وي ادامه داد: اقدام تحسين برانگيز اردغان در مقابل رژيم صهيونيستي نشانه خوبي از بيداري اسلام است که تمام منطقه را فراگرفته است.

امروز همه آزادي خواهان جهان برسر اين آرمان مي کوشند. ما دانشجويان دانشگاه هاي تهران بزرگ جمع شده ايم تا حمايت و قدرداني خود را از اقدام تحسين برانگيز نخست وزير ترکيه اعلام کنيم و بر تمام سران کشورهاي اسلامي بگوييم بياييد راه بيداري اسلامي را از راه يوق استکبار جهاني برگزينيم و نگذاريم سرمايه جهان اسلام تحت سلطه صهيونيست از بين برود.

پس از سخنراني محمد جواد اخوان، يکي از اعضاي ستاد بازسازي غزه گفت:اردوغان با اين حرکت باعث سرافرازي ملت هاي اسلامي شد.

وي ادامه داد: سران کشورهاي عربي بايد بدانند ديپلماسي پائين  سران کشورها جواب نمي دهد، سران کشورهاي عربي بايدمتوجه باشند ديپلماسي در سطح پائين فايده ندارد.

عضو ستاد بازسازي غزه تصريح کرد: ما دانشجويان اسلامي پيوسته فشارخود را برتمام دولت ها مي آوريم تا آنها نيز در سطوح بالاتر فشارخود را به رژيم صهيونيستي وارد کنند.

وي در ادامه با اعلام شعارهاي “هيهات من ذلة”،” لبيک يا حسين لبيک يا خامنه اي لبيک يا خامنه اي لبيک يا حسين است” پرچم اسرائيل و امريکا را برزمين پهن کردند و دانشجويان اقدام به لگد کوب کردن پرچم ها کردند.

در ادامه مراسم يکي از دانشجويان بيانيه اي به زبان ترکيه اي از اقدام اردغان تشکر کرده و از وي دعوت کرد براي سخنراني در يکي از دانشگاه هاي تهران بيايد.

سپس يکي از دانشجويان دانشگاه صنعتي مالک اشتر اصفهان بيانيه اي در تجليل از حرکت اردوغان قرائت کرد که دربخشي از اين بيانيه آمده است: پيروزي 33 روزه حزب الله و پيروزي 22 روزه حماس و ناتواني امريکا در شرکت نظامي در عراق و افغانستان نشان داد که خاور ميانه اي بدون اسرائيل در حال تحقق است.

درپايان مراسم دانشجويان با آتش کشيدن پرچم اسرائيل و قرائت بيانيه پاياني و تقديم گل به سفارت ترکيه تجمع تشکر آميز خود را با شعار اردغان تشکر تشکر، رجب طيب اردغان الگوي آزادگان و تجمع خود را به پايان رساندند
کاروان طریق القدس

آرشیو