شنبه 31 ژانویه 2009 05:35
دکتر رهایی: ايجاد روحيه خودباوري در جوانان ثمره انقلاب است

يکي از جلو هاي مهمي که انقلاب اسلامي به همراه داشت، ايجاد روحيه خودباوري در جوانان مستعد کشور بود . دکتر عليرضا رهايي صبح امروز در مراسم افتتاحيه اولين نمايشگاه جامع دستاوردهاي دانشگاه صنعتي امير کبير به مناسبت بزرگداشت پنجاهمين سال تاسيس و سي امين سال پيروزي انقلاب بااشاره به آغاز دهه فجر گفت: يکي […]

يکي از جلو هاي مهمي که انقلاب اسلامي به همراه داشت، ايجاد روحيه خودباوري در جوانان مستعد کشور بود .

دکتر عليرضا رهايي صبح امروز در مراسم افتتاحيه اولين نمايشگاه جامع دستاوردهاي دانشگاه صنعتي امير کبير به مناسبت بزرگداشت پنجاهمين سال تاسيس و سي امين سال پيروزي انقلاب بااشاره به آغاز دهه فجر گفت: يکي از جلو هاي مهمي که انقلاب اسلامي به همراه داشت، ايجاد روحيه خودباوري در جوانان مستعد کشور بود.

وي تصريح کرد : اين روحيه موجب شد تا جوانان نيازهاي اجتماعي را شناسايي کرده و در جهت رفع آن و پيشرفت کشور تلاش کنند و اگر امروزه در سطح کشور و مراکز علمي شاهد موفقيت جوانان اين کشور هستيم، ناشي از همان روحيه خودباوري است که بعد از انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامي در کشور ايجاد شد.

رييس دانشگاه صنعتي امير کبير با بيان اين مطلب که انقلاب اسلامي تحولات زيادي در عرصه هاي مختلف جامعه ايجاد کرد، افزود: بر اساس اين انقلاب تحولات وسيعي در جامعه ايجاد شده و زمينه اي فراهم شده تا صنايع پيشرفت هاي بزرگي در کشور داشته باشند،اگر امروزه شاهد پيشرفت صنايع در زمينه هاي هوافضا، نانو و غيره هستيم، به اين سبب است که زمينه هاي پيشرفت بعد از پيروزي انقلاب اسلامي در کشور به وجود آمده است .

وي با اشاره به سال نوآوري و شکوفايي که در آن قرار داريم خاطرنشان کرد : اوج حرکت مهم و سرنوشت ساز کشور در سال جاري رقم خواهد خورد، و براي دست يابي به جايگاه خود در سطح جهان و منطقه بايد در راستاي نوآوري حرکت کنيم.

رييس دانشگاه صنعتي امير کبير، با اشاره به شعار محوري که در سال جاري طراحي شده است گفت : دانشگاه صنعتي امير کبير پيشتاز توسعه پايدار شعاري است که امسال طراحي شده است با توجه به اين امر که توسعه پايدار يکي از مسائل مهم کشور و نظام است وامروز که نيم قرن از فعاليت دانشگاه مي گذرد، پيش بيني شعار کليدي براي حرکت آينده بسيار مهم بود که اين مهم به سرانجام رسيد

وي با بيان اين مطلب که در سال نوآوري و شکوفايي بايد حرکت هاي نويي را دنبال کنيم، تصريح کرد: امسال رشته هاي تحصيلي جديدي تعريف شده است که از سال آينده در اين رشته ها که شامل مهندسي ميکروالکترونيک ، مهندسي جوش، مهندسي لجستيک زنجيره تامين ، مهندسي نوآوري و فناوري و مهندسي کيهان شناسي دانشجو پذيرش خواهد شد.

رهايي با اشاره به توسعه تحصيلات تکميلي در دانشگاه ها افزود: سال گذشته بيش از دو هزار نفر در دوره هاي تحصيلات تکميلي دانشگاه امير کبير پذيرش شدند که اين ظرفيت بيش از دو برابر ظرفيت دوره هاي کارشناسي است.

رييس دانشگاه صنعتي امير کبير با اشاره به اين مطلب که دانشگاه در جهت حرکت هاي پژوهشي نيز به دستاوردهاي مهمي دست يافته است ياد آورشد : امسال که در پنجاهمين سال فعاليت دانشگاه صنعتي امير کبير قرارداريم ستاد پنجاهمين سال فعاليت دانشگاه مشغول به کار شده و افتتاح نمايشگاه دستاوردهاي 30 ساله دانشگاه نيز در همين راستا است.

وي در پايان تاکيد کرد : وظيفه مراکز علمي و تحقيقاتي کشور ارزيابي نيازها و بکارگيري توان علمي براي جوابگويي نيازها کشور است که دانشگاه صنعتي امير کبير با توجه به اين وظيفه توسعه فعاليت هاي بين الملي خود در سطح منطقه و فواصل دورتر براي تحقق اين رسالت آغاز کرده است .

کاروان طریق القدس

آرشیو