یکشنبه 01 فوریه 2009 05:52
شريعتمداري: پيش بيني امام(ره) درباره صدور انقلاب به تحقق رسيده است

نماينده ولي فقيه در موسسه کيهان گفت:امرزهاي جغرافيايي معتبرند اما مانع وحدت امت اسلامي نيستند. امت اسلامي امت واحده است. امام (ره) مي فرمود: با قاطعيت مي گويم انقلاب اسلامي ما به همه دنيا صادر خواهد شد و امروز اين امت واحده ساخته شده و پيش بيني امام راحل محقق شده است به گزارش خبرنگارگزاری برنا، […]

نماينده ولي فقيه در موسسه کيهان گفت:امرزهاي جغرافيايي معتبرند اما مانع وحدت امت اسلامي نيستند. امت اسلامي امت واحده است. امام (ره) مي فرمود: با قاطعيت مي گويم انقلاب اسلامي ما به همه دنيا صادر خواهد شد و امروز اين امت واحده ساخته شده و پيش بيني امام راحل محقق شده است

به گزارش خبرنگارگزاری برنا، حسين شريعتمداري در همايش “درستايش آزادگي” که به مناسبت بزرگداشت سالروز آزادي سمير قنطار سردار اسراي فلسطين از زندان صهيونيست‌ها در تالار شيخ انصاري دانشکده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران امروز شنبه با حضور سمير قنطار، عبدالکريم عبيد، مصطفي اديراني برگزار شد، گفت: من به نوبه خود به برادر رنج کشيده و آزاده ام که سمبلي از مقاومت براي همه آزادگان و مقاومان است خير مقدم مي گويم.

مدير مسئول روزنامه کيهان و نماينده ولي فقيه در موسسه کيهان از مقاومان فلسطين به سمير فنطارها تعبير کرد و گفت: در اولين روز از دهه فجر و آغاز سي امين سالگرد انقلاب هستيم و جنگ 22 روزه غزه و اقدام اردوغان نشان مي‌دهد که از زماني که بيداري اامت اسلامي از چند دهه قبل شروع شد و با اسارت بردن فنطارها همراه بود، کمتر کسي تصور مي کرد که آينده اي روشن در افق ها قابل رويت باشد.

وي افزود: اما علي رغم اسارت ها  اين گردونه چرخيد تا به عصرخميني رسيد. در گذشته نه چندان دور استعمارگران ملت ها را با مليتشان شناسايي مي کردند. ظاهر اين امر اين طور به نظر مي رسيد که اين تقسيم بندي براي مقابله و حق گيري است وليکن در حقيقت هدف آنها ايجاد تفرقه بود و در همين راستا مي بينيم مايکل براند، مسئول ميز خاور ميانه در سيا اعتراف مي کند که ما دکترين انگليس را که تفرقه بيانداز و حکومت کن است را تغيير داديم و به شکل تفرقه بيانداز و نابود کن مطرح کرده ايم.

شريعتمداري با تاکيد بر اينکه برخي از داستان ها بايد از انتها خوانده شود چرا که فصل هاي پاياني داستان بخش هاي نخستين را تسکين مي دهد، گفت: داستان قنطارها از اين نوع داستان ها است.

وي ادامه داد: نمي خواهم به حاشيه بروم و تذکر چند نکته ضروري را لارم مي دانم. يکي اينکه در ايران قبل از پيروزي انقلاب هواپيماهاي C130 ما را اسرائيلي ها براي کمک رساني به شورشيان يمن استفاده مي کردند و توجيه آنان اين بود که خلبان زيادي براي از دست دادن نداريم و اينان کساني هستند که امروز مقاومان فلسطين و لبنان را تروريست مي نامند. 

مدير مسئول موسسه کيهان تصريح کرد: 17 بهمن 57 جرقه هاي انقلاب در حالي زده شد که وزير جنگ وقت صهيونيست ها در مصاحبه اي اقرار کرد در ايران زلزله اي به وقوع پيوسته است که پيش از همه اسرائيل را به لرزه مي اندازد و اين چنين بود که فئه اي قليل بر گروهي کثير پيروز شد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به سرمقابله هاآرتص اشاره کرد و گفت: اين رسانه صهيونيستي آورده است رخ دادهاي اخير باعث شده که ما را جالوت و حزب الله را طالوت بنامند و اين نگرش هاآرتص عبرت انگيز است.

شريعتمداري ادامه داد: نکته اي در داستان جالوت و طالوت است و آن اين است که در تاريخ داوود با قلاب سنگ جالوت را کشت، درست همانند مقاومان فلسطين. در واقع اين داستان به مبارزان فلسطين مي گويد با گروهي قليل هم مي شود برگروهي کثير پيروز شد. نوشته هاآرتص درست است اما اين واقعيتي است که آنان قصد دارند وارونه جلوه دهند.

وي تاکيد کرد: نه المرت يهودي است، نه بوش مسيحي و نه ملک عبدالله مسلمان. ملت واحده مسلمان شکل گرفته است و  امروز به تصريح مقام معظم رهبري جنگ، جنگ احزاب است. دشمنان گرد هم جمع شدند تا اين شعله مقاومتي را که به وسيله انقلاب ايران برافروخته است خاموش کنند.

نماينده ولي فقيه در موسسه کيهان ادامه داد: به راستي داستان از کجا شروع شد، درست از آنجا که اسلام ناب محمدي از اوراق کتاب ها و صفحه ذهن ها بيرون آورده شد و بر کرسي حاکميت نشست. اگر اسلامِ ما همچنان در کتاب ها باقي مي ماند و با سياست مخلوط نمي شد کسي با ما کاري نداشت. انقلابي که به برکت امام نسخه اسلام ناب محمدي را بر کرسي حاکميت نشاند دقيقاً اتفاقات بعد از آن را تبيين مي کند و بعد از فرمايش امام (ره) که فرمود: برادران فلسطيني در کريدورهاي سازمان ملل به دنبال راه حل نباشند، انتفاضه فلسطين آغاز شد.

وي همچنين ادامه داد: ما از اين عقبه ها عبور کرده ايم، مرزهاي جغرافيايي معتبرند اما مانع وحدت امت اسلامي نيستند. امت اسلامي امت واحده است. امام (ره) مي فرمود: با قاطعيت مي گويم انقلاب اسلامي ما به همه دنيا صادر خواهد شد و امروز  اين امت واحده ساخته شده و پيش بيني امام راحل محقق شده است.

شريعتمداري يادآور شد: بعد از انقلاب اسلامي ايران محورها عوض شد، اسلام و صهيونيست، محور شيعه و سني به محور سازش و مقاومت تبديل شد و امروز محور سازش و مقاومت جريانات متفاوتي را به وجود آورده اند. حزب الله و حماس دو محور مقاومت هستند و دنيا به تعبير امام عوض شده است. همه دنيا تغيير کرده به جز سردمداران کفر که يا تغيير نکردند يا باور ندارند دنيا عوض شده است.

وي با بيان اينکه امروز پيروزي ها يکي پس از ديگري است و به قول مقام معظم رهبري خاور ميانه به ويترين ناکامي هاي پي در پي امريکا و متحدانش تبديل شده است، اظهار داشت: امروز اگر بارديگر حرکتي اتفاق بيافتد حرکتي عاشورايي خواهد بود اما اين عاشورا همچون عاشوراي 61 هجري نيست که امام حسين ها به شهادت برسند بلکه يزيد ها و ابن زياد ها به هلاکت خواهند رسيد.

مدير مسئول روزنامه کيهان تاکيد کرد: بايد تابوي مخالفت با ارسال سلاح براي نيروهاي مقاومت شکسته شود. چه کسي گفته است که 2500 تن بمب در 360 کيلومتر نوار غزه بر سر کودکان بريزد و ما فقط نظاره کنيم. حق وتوي سازمان ملل حق جنگل و قانون جنگل است. چه کسي گفته که حماس نبايد مسلح شود.

وي با اشاره به نکته دوم گفت: محور سازش در جهان اسلام بايستي رسوا شود و اين اتفاقات و رسوايي حسني مبارک که حتي براي انتقال مجروحان هم علي رغم وساطت ها مرز رفح را باز نکرد در شرف وقوع است.

شريعتمداري در پايان نکته سوم را يادآور شد و گفت: پيوند امت اسلامي با يکديگر همان امت واحد اسلامي است چرا که عملکرد اردوغان، مقاومت حزب الله و حماس در مقابل اسرائيل از مرز هاي جغرافيايي فراتر رفته است و صداها آشناست. پيش بيني هاي امام محقق شده و برخلاف صحبت هاي بوش بعد از 11 سبتامبر، که مي گفت جنگ هاي صليبي آغاز شده و چند کشور اسلامي را هدف قرار داده بود، نتيجه اي معکوس حاصل شد و وحدت کشورهاي اسلامي به وقوع پيوست.
کاروان طریق القدس

آرشیو