دوشنبه 02 فوریه 2009 07:28
دکتر زاهدی: اعتبار وام شهريه دانشجويى تا فردا از سوى خزانه پرداخت مى‌شود

وزير علوم، تحقيقات و فناوري از پرداخت اعتبارات وام شهريه دانشجويي امسال توسط خزانه، طي امروز و فردا خبر داد.به گزارش خبرگزاری ايرنا، محمد مهدي زاهدي روز يکشنبه در حاشيه ديدار با وزير اطلاع رساني کشور موريتاني به خبرنگاران گفت: نامه تخصيص اعتبارات وام شهريه دانشجويي، روز گذشته از سوي معاونت نظارت و راهبردي رياست جمهوري […]

وزير علوم، تحقيقات و فناوري از پرداخت اعتبارات وام شهريه دانشجويي امسال توسط خزانه، طي امروز و فردا خبر داد.
به گزارش خبرگزاری ايرنا، محمد مهدي زاهدي روز يکشنبه در حاشيه ديدار با وزير اطلاع رساني کشور موريتاني به خبرنگاران گفت: نامه تخصيص اعتبارات وام شهريه دانشجويي، روز گذشته از سوي معاونت نظارت و راهبردي رياست جمهوري به خزانه ارسال شده و مبلغ وام تا امروز و فردا از سوي خزانه پرداخت خواهد شد.
وي افزود: اعتبارات وام شهريه دانشجويي براساس جدولي که از قبل تهيه شده ميان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و دانشگاه آزاد توزيع خواهد شد.
زاهدي بااشاره به رشد اعتبارات وام‌هاي شهريه در سه سال گذشته گفت: دولت در فاصله سال‌هاي 84 تا 86 بيش از 400 ميليارد تومان براي وام‌هاي دانشجويي پرداخت کرده است که اين رقم، چند برابر کل مبلغي است که در 18 سال قبل از آن اختصاص يافته است.
وي ميزان اعتبارات وام دانشجويي را در مقايسه با تقاضاي موجود ناکافي خواند و گفت: در سه سال گذشته تعداد دانشجويان کشور به ويژه دانشجويان شهريه پرداز، رشد چشمگيري داشته است به طوريکه اگر قبلا 10 درصد دانشجويان، متقاضي دريافت وام بودند در حال حاضر تعداد آنان به حدود 40 درصد رسيده است و به همين دليل ميزان اعتبارات وام دانشجويي جوابگوي تقاضاهاي موجود نيست.
وزير علوم با تاييد افزايش بودجه آموزش عالي کشور در سال 88 تصريح کرد: بودجه سال آينده آموزش عالي هم در بخش عمراني و هم در بخش اجرايي نسبت به سال 87 افزايش يافته است و حدود 560 ميليارد تومان براي حوزه عمراني و نزديک به يک هزار و 400 ميليارد تومان به منظور فعاليت هاي اجرايي درنظر گرفته شده است.
وي خاطرنشان کرد: با توجه به ضعيف بودن بودجه آموزش عالي در سال جاري، افزايش نسبي آن در سال 88 در مقايسه با نيازهاي موجود، کافي به نظر نمي‌رسد و اميدواريم مجلس شوراي اسلامي در اين رابطه افزايش بيشتري را براي بخش آموزش عالي در سال آينده اعمال کند.

کاروان طریق القدس

آرشیو