سه‌شنبه 03 فوریه 2009 06:40
دعوت از اساتيد دانشگاه‌ها براي برگزاري کنگره اقتدار علمي و ملي

به گزارش ايرنا به نقل از ستاد خبري و اطلاع‌رساني دبيرخانه کنگره “اقتدار علمي – اقتدار ملي” اولين فراخوان کنگره با پست الکترونيکي براي استادان و اعضا هيات علمي دانشگاه‌ها ارسال شد. در مرحله‌اي ديگر نيز با نصب فراخوان‌هاي کنگره در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشي فراخوان کنگره به صورت عام، صورت گرفت. با استقبالي که […]

به گزارش ايرنا به نقل از ستاد خبري و اطلاع‌رساني دبيرخانه کنگره “اقتدار علمي – اقتدار ملي” اولين فراخوان کنگره با پست الکترونيکي براي استادان و اعضا هيات علمي دانشگاه‌ها ارسال شد. در مرحله‌اي ديگر نيز با نصب فراخوان‌هاي کنگره در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشي فراخوان کنگره به صورت عام، صورت گرفت.
با استقبالي که از سوي استادان دانشگاه‌ها از اين رويداد علمي انجام شد، دبيرخانه کنگره تصميم گرفت به‌منظور جلوگيري از تمرکز تمام رويدادهاي مربوط به کنگره در يک روز، بخش علمي کنگره را در فرايندي شش ماهه طراحي و اجرا کند. بر همين اساس براي هر دانشگاه با توجه به تخصص استادان آن مرکز چندين جلسه هم‌انديشي، گفت‌وگو و ميزگرد علمي در نظر گرفته شد.
در طول چند ماه گذشته 26 دانشگاه و مرکز پژوهشي که در برپايي کنگره “اقتدار علمي – اقتدار ملي” سهيم هستند، ميزگردهايي علمي همچون “جايگاه اقتدار در بازآفريني تمدن بزرگ اسلامي” و “ايجاد زيرساخت‌هاي نوين در صنعت دفاعي” را برگزار کردند. گفت‌وگوهاي انجام شده و نتايج حاصل از اين ميزگردها در روز برگزاري کنگره در قالب کتابي وزين منتشر خواهد شد.
اين گزارش حاکي است کتاب‌هاي ديگري که در اين روز در اختيار پژوهشگران قرار مي‌گيرند شامل متن 25 گفت‌وگوي تخصصي و مصاحبه با کارشناسان و کتاب نقد و بررسي ادبيات موجود در زمينه اقتدار علمي و ملي در جهان هستند.
در روز برگزاري کنگره نيز شش ميزگرد تخصصي همراه با ارايه مقالات و برنامه‌هاي اصلي کنگره در مرکز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما برگزار مي‌شود. اين نشست‌ها عبارتند از “مرزشکني علم و فناوري و اقتدار علمي”، “فناوري و اقتدار علمي”، “نوآوري و اقتدار علمي”، “صنعت و اقتدار علمي”، “توسعه علمي و اقتدار ملي” و “نظريه‌پردازي و اقتدار علمي”، کنگره سراسري اقتدار علمي – اقتدار ملي روز 16 بهمن ماه همزمان با دهه مبارک فجر در مرکز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما با حضور مسئولان عالي‌رتبه کشوري و لشکري انديشمندان و پژوهشگران برجسته کشور برگزار مي‌شود.

کاروان طریق القدس

آرشیو