یکشنبه 08 فوریه 2009 06:24
مجلس:دولت بسيار شفاف عمل کرده است/دشمنان در تخريب دولت موفق نمي شوند

نائب رييس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي با رد شايعه گم شدن يک مليارد دلار از خزانه دولت، گفت: متاسفانه دشمنان مي خواهند با طرح چنين مسائلي، دولت موفق نهم، را زير سوال برند که مطمئنا موفق نمي شوند. “حسين سبحاني نيا” روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: دشمنان ديده اند […]

نائب رييس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي با رد شايعه گم شدن يک مليارد دلار از خزانه دولت، گفت: متاسفانه دشمنان مي خواهند با طرح چنين مسائلي، دولت موفق نهم، را زير سوال برند که مطمئنا موفق نمي شوند.

“حسين سبحاني نيا” روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: دشمنان ديده اند که مردم از عملکرد دولت نهم بسيار راضي هستند لذا با طرح اين شايعات مي خواهند نقش دولت را در اذهان عمومي کم رنگ کنند.
وي اظهار داشت: دولت نهم در اين چهار سال بسيار شفاف عمل کرده و در همه حال در مبارزه با فساد سرآمد بوده، ولي دشمنان چون نمي توانند محبوبيت دولت را ببينند سعي در تخريب آن دارند.
او تاکيد کرد: هر کسي نبايد به خود اجازه دهد که شايعاتي بي اساس در اين باره درست کند.
سبحاني نيا با اشاره به اينکه اين شايعات از سوي جناح هاي مختلف مطرح مي شود، تاکيد کرد: با توجه به نزديک شدن به صحنه انتخابات رياست جمهوري ، برخي از جناح ها که نمي توانند از خود چيزي نشان دهند سعي مي کنند اين گونه دولت را زير سوال برند.
وي اظهار داشت: مطمئنا، اينها هيچ گاه به نيت خود نمي رسند و مردم آگاه ايران هيچ گاه حرف هاي آنان را باور نمي کنند.
عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي گفت: بر طبق نظرات الهام، بايد تمامي درآمدهاي دولت به خزانه واريز شود.

** استقبال از اظهارات سخنگوي دولت
“جاسم ساعدي” عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي نيز با استقبال از اظهارات روز شنبه سخنگوي دولت مبني بر ضرورت واريز تمامي درآمدها به خزانه ، گفت: بر اساس قانون اساسي بايد تمامي درآمدهاي دولت به خزانه واريز شود و درآمدهاي نفتي و غير نفتي مي تواند با مجوز مجلس از خزانه برداشت شود.
وي تاکيد کرد: من هم معتقدم که بايد تمامي درآمدهاي دولت به خزانه ريخته شود.

** شايعه سازان موفق ني شوند
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس نيز در اين خصوص تاکيد کرد که شايعه پردازان نمي توانند با طرح چنين شايعاتي عملکرد دولت نهم را تخريب کنند.

“محمد کرمي راد” در گفت وگو با خبرنگار سياسي ايرنا اين شايعات را تنها در جهت تخريب دولت دانست و گفت: مطمئنا شايعه پردازان با طرح چنين ادعاهايي نمي توانند به مقصود خود برسند.
نماينده کرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: آنان سعي دارند با طرح چنين مسائلي در ميان مردم شبهه ايجاد کنند و آنان را از دولت دور کنند.
وي تاکيد کرد: دشمنان دولت هميشه سعي در بيان کردن چنين مسائلي را داشتند ولي هيچ گاه موفق نشده و نمي شوند.

گفتني است امروز سخنگوي دولت به برخي ادعاها در باره واريز نشدن يک ميليارد دلار به خزانه، شفاف و قاطع پاسخ داد.

دکتر غلامحسين الهام در نشست هفتگي خود با خبرنگاران و در پاسخ به سؤالي مبني بر اينکه گفته مي‌شود يک ميليارد دلار از بودجه سال 1385 به خزانه دولت واريز نشده است، گفت: اين نوع اظهارات، بيشتر رنگ و بوي سياسي دارد و من خيلي تعجب مي‌کنم چه چطور ممکن است يک ميليارد دلار از بودجه کشور گم شود.
وي تصريح کرد: در واقع اين نوع حرفها و اظهارنظرها، حرفهاي خوبي نيستند و ايجاد بدبيني در ميان مردم و کارمندان خدوم شرکت نفت مي کند.
الهام افزود: ما از دستگاه هاي نظارتي مانند ديوان محاسبات مي‌خواهيم که حتماً زودتر اين موضوع را روشن کند چرا که رويکرد اين دولت کاملاً روشن است و در تمام تصميمات خود عدالت را مدنظر قرار مي‌دهد.
سخنگوي دولت خاطرنشان کرد: اين نوع شبهات در واقع استخوان لاي زخم گذاشتن است و در ميان مردم ايجاد يأس مي‌کند.
الهام گفت: اين يک موضوع قانوني است چرا که دولت داراي يک رويکرد است و اصرار دارد که همه درآمدهاي دولت در خزانه متمرکز شود و ما در اين خصوص لايحه اي را به مجلس محترم فرستاديم اما مجلس با آن مخالفت کرد و بر اساس قانون ، سهمي از درآمدهاي نفتي در اختيار شرکت نفت قرار مي‌گيرد و نبايد تصور شود که منظور از اين برداشت اين است که کارکنان صديق و پرتوان شرکت نفت اين مبلغ را به هدر مي دهند بلکه اين سهم براي تقويت زيرساخت‌هاي نفت هزينه شده است.
وي با بيان اين که دولت عقيده دارد بايد تمامي درآمدهاي دولتي به خزانه واريز شود افزود: اين اختلاف برداشتي است که بين دولت و مجلس به وجود آمده و ما معتقديم که بايد قانون شفاف باشد تا ايجاد شائبه نشود.
الهام با يادآوري اين نکته که در واقع اين اختلاف برداشت از قانون است، تصريح کرد: راه حل اين است که تمامي درآمدهاي دولتي به خزانه واريز شود.
سخنگوي دولت با اشاره به برخي اظهارنظرها در اين خصوص خاطرنشان کرد: چرا بايد مردم را بدبين کنيم و کارکنان خدوم شرکت نفت را مورد اتهام قرار داد. اين دولت دولت پاکي است و در پاکي و مبارزه با فساد در همه عرصه ها شهرت دارد.
الهام افزود: اراده دولت در مبارزه با فساد در حدي است که رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان يکي از ويژگي هاي بارز دولت نام بردند.
سخنگوي دولت ادامه داد: آنچه که امروز در اين خصوص مطرح است در حقيقت ايراد به مصوبه مجلس است. دولت از بودجه شفاف دفاع مي کند و معتقديم بودجه بايد آنقدر شفاف باشد که مردم نيز از وضعيت آن باخبر باشند و معتقديم اگر بودجه پيچيده باشد پوشيده هم مي ماند و امکان تحليل هاي نادرست در اين شرايط فراهم مي شود.
سخنگوي دولت تاکيد کرد: از ديوان محاسبات مي‌خواهيم که به صورت شفاف اين موضوع را مشخص کند چرا که دولت به شفافيت و سلامت کار مالي خود تاکيد دارد.
وي همچنين خاطرنشان کرد: از ديوان محاسبات مي خواهيم هرجا که خلاف قانون را مشاهده کرد با قاطعيت برخورد کند اما نبايد شائبه اتهام به دولت و وزارت نفت بر اثر يک اختلاف نظر داده شود.

کاروان طریق القدس

آرشیو