دوشنبه 09 فوریه 2009 05:51
بزرگترين واحد توليد اتيلن جهان با حضور رئيس جمهور به بهره بردارى رسيد

دولت هزینه مالی تمام پروژه های منطقه گازی پارس جنوبی را با هر مبلغی تامین خواهد کرد. دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور این مطلب را روز گذشته در بازدید سر زده از پالایشگاه در حال احداث فازهای 15 و 16 پارس جنوبی بیان کرد و افزود: باید هر روز شاهد افتتاح پروژه ای در پارس […]

دولت هزینه مالی تمام پروژه های منطقه گازی پارس جنوبی را با هر مبلغی تامین خواهد کرد.
دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور این مطلب را روز گذشته در بازدید سر زده از پالایشگاه در حال احداث فازهای 15 و 16 پارس جنوبی بیان کرد و افزود:
باید هر روز شاهد افتتاح پروژه ای در پارس جنوبی باشیم و بقیه فازهای این میدان نیز باید به زودی به بهره برداری برسد. در زمستان امسال و با همت بلند رادمردان صنعت نفت، علاوه بر برطرف شدن مشکل کمبود گاز، ما شاهد اقدامات بزرگی بودیم و با وجود همه پیچیدگی ها و ناملایمات به انجام رسید.
به گزارش شانا، رئیس جمهور پس از بازدید از این پروژه در دست توسعه، در فضایی صمیمی با مدیران، کارکنان و کارگران این فازها دیدار و گفت وگو کرد و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پیشرفت و روند اجرایی این طرح قرار گرفت.
رئیس جمهور پس از خروج از فازهای 15 و 16 پارس جنوبی با دکتر داوودی معاون اول خود و علی اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن تماس تلفنی برقرار کرد و به منظور حل مشکل تامین مالی این فازها، درباره اختصاص هر چه سریع تر وام یک میلیارد دلاری اعطایی از سوی شبکه بانکی دستور اکید داد.
تماس تلفنی رئیس جمهور با دکتر داوودی معاون اول خود و علی اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن پس از خروج از فازهای 15 و 16 و دستور اکید به منظور حل مشکل تامین مالی پروژه فازهای 15 و 16 و اختصاص هرچه سریع تر وام یک میلیارد دلاری اعطایی از سوی شبکه بانکی، نشان از عزم دولت نهم برای پایان دادن به مشکلات مالی مجریان این پروژه دارد.
احمدی نژاد در سخنان دیروز خود در حاشیه بازدید از فازهای 15 و 16 پارس جنوبی دو بار یادآوری کرد که هیچ مشکلی در تامین گاز زمستان امسال و همچنین انجام صدها پروژه کوچک و بزرگ مختلف برای به سازی شبکه سراسری وجود ندارد.
یادآور می شود: رئیس جمهور دیروز مجتمع پتروشیمی جم تولیدکننده بزرگترین الفین جهان را افتتاح کرد.
طرح الفین  دهم پتروشیمی جم با هدف تولید سالانه 3.2 میلون تن اتیلن، پروپیلن، پلی اتیلن سنگین و پلی اتیلن سبک خطی در منطقه عسلویه احداث شده است.
راه اندازی 6 پروژه نفتی و گازی با حضور رئیس جمهور
6 پروژه نفتی و گازی با حضور رئیس جمهور افتتاح می شود.
غلامحسین نوذری وزیر نفت این مطلب را در مراسم بهره برداری از مجتمع پتروشیمی جم بیان کرد و گفت: پالایشگاه گاز پارسیان، توسعه سه میدان نفتی، احداث خط ششم انتقال سراسری گاز و 2200کیلومتر خطوط فشار قوی انتقال گاز از جمله این پروژه ها است.
وی افزود: علاوه بر طرح هایی که امسال به بهره برداری رسیده است، فروردین و اردیبهشت سال آینده نیز شاهد بهره برداری از دو پروژه پتروشیمی مهر و پتروشیمی مروارید خواهیم بود.

کاروان طریق القدس

آرشیو