یکشنبه 15 فوریه 2009 05:43
چشم اميد دلسوزان انقلاب به جنبش دانشجويي است

به گزارش برنا و به نقل از روابط عمومي اتحاديه انجمنهاي اسلامي دانشجويان مستقل ، حجت‌الاسلام والمسلمين محمد محمديان رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها در مراسم اختتاميه اردوي جهاد اكبر 7 اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه‌هاي سراسر كشور كه با حضور اعضاي فعال انجمن اسلامي دانشجويان 52 دانشگاه كشور در مشهد مقدس […]

به گزارش برنا و به نقل از روابط عمومي اتحاديه انجمنهاي اسلامي دانشجويان مستقل ، حجت‌الاسلام والمسلمين محمد محمديان رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها در مراسم اختتاميه اردوي جهاد اكبر 7 اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه‌هاي سراسر كشور كه با حضور اعضاي فعال انجمن اسلامي دانشجويان 52 دانشگاه كشور در مشهد مقدس برگزار شد، گفت: در جنبش دانشجويي افرادي پيدا شدند كه اپوزيسيون خوانده شدن و تشويق توسط دشمنان نظام را افتخاري براي خود مي‌دانستند و حاضر بودند براي اين امر به پا بوسي دشمنان اين انقلاب بروند.
وي هويت اصلي تشكل‌هاي دانشجويي را در پيشرو بودن دانست و افزود: ويژگي بارز اين مجموعه‌ها و بخصوص انجمن‌هاي اسلامي پيشرو بودن است، به اين معنا كه در عين اينكه كمترين امكانات به او مي‌رسد بيشترين ضربه را نيز از جانب دشمن مي‌خورد.
رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها با اشاره به چند سخنراني اساسي و كليدي مقام معظم رهبري، سخنراني ايشان در دانشگاه علم و صنعت را يكي از سخنراني‌هاي بسيار مهم برشمرد و افزود: موضوع اين سخنراني در دو مبحث خلاصه مي‌شود. جنبش دانشجويي و سيرت و صورت انقلاب كه حفظ آن را هم بر عهده دانشجويان گذاشته‌اند.
محمديان با اشاره به اينكه اين مسائل براي خود مقام معظم رهبري نيز همواره دغدغه بوده است، خاطرنشان كرد: جنبش دانشجويي بخشي از پيكره اين انقلاب است كه دوستان و دلسوزان انقلاب به آن چشم اميد دوخته‌اند و در عين حال بدخواهان هم به اين مجموعه‌ها به چشم طمع مي‌نگرند.
وي موتور محرك انقلاب را جوان‌ها دانست و افزود: درخواست بنده از دانشجويان عضو انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل اين است كه براي بحث جنبش دانشجويي كار مبسوطي كنند و با بررسي شاخص‌ها و آسيب‌هاي اين جنبش و برگزاري همايش‌هاي كشوري و بين‌المللي نگذارند اين دغدغه مقام معظم رهبري روي زمين بماند.
رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها اجراي طرح نخبه‌پروري سياسي از سوي اين اتحاديه را كار بسيار ارزشمندي دانست و افزود: من بر اين اعتقادم كه بسياري از افرادي كه در مسير ديگري حركت مي‌كنند ناآگاه هستند و ما نياز به نيروهايي داريم كه آنان را آگاه كنند.
محمديان با اشاره به قسمت دوم صحبت‌هاي مقام معظم رهبري در دانشگاه علم و صنعت افزود: ساختار در همه جوامع وجود دارد اما عدم حفظ صورت و روح يك انقلاب باعث مي‌شود كه آن انقلاب ماندگار نباشد.
وي با اشاره به انقلاب بزرگ فرانسه و روسيه كه هر دو بعداز 20 سال آرمان‌هاي خود را فراموش كردند، افزود: قطعاً با حفظ آرمان‌هاي انقلاب، در آينده‌اي نه چندان دور شاهد تحولات بزرگي خواهيم بود كه اين امانت را شما جوانان بايد به صاحب اصلي‌اش تحويل بدهيد.
رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها ساختار حقوقي كشور را براي رسيدگي به اين مسائل كافي ندانست و افزود: خطاب سخنان رهبر معظم انقلاب به دانشجويان بوده است و علت آن اين است كه شما آلوده به روابط حزبي و گروهي و جناحي نشده‌ايد و انشاء‌الله هيچوقت نخواهيد شد و اين مسئوليت بر روي دوش تك تك شما قرار دارد.
محمديان در پايان سلام گرم مقام معظم رهبري را به جوانان ابلاغ و تاكيد كرد: اين اردو مي‌تواند بصيرت و همت شما را زياد كند و اميدوارم با عزمي راسخ و همتي بلند و استقامتي وصف ناپذير پرچم افتخار آميز انجمن اسلامي را بلندتر از هميشه در دانشگاه‌ها به اهتزاز در آوريد چرا كه نگاه ولي عصر (عج) به شماست و اين باعث حفظ طرفداران و خدمتگزاران اين انقلاب شده است.
کاروان طریق القدس

آرشیو