یکشنبه 15 فوریه 2009 05:59
سالگرد تدفين شهداي اربعين در دانشگاه علم و صنعت

حجت الاسلام سعيد شاه‌آبادي در گفت وگو با «شبكه خبر دانشجو» با اعلام اين مطلب، اظهار داشت: برنامه‌هاي دانشگاه علم و صنعت به مناسبت اربعين حسني در قالب‌هاي دانشجويي و عمومي و طي روزهاي 28 و 27 بهمن‌ماه برگزار مي‌شود. وي افزود: مراسم سالگرد تدفين شهداي اربعين از ساعت 9 و 45 دقيقه روز 27 […]

حجت الاسلام سعيد شاه‌آبادي در گفت وگو با «شبكه خبر دانشجو» با اعلام اين مطلب، اظهار داشت: برنامه‌هاي دانشگاه علم و صنعت به مناسبت اربعين حسني در قالب‌هاي دانشجويي و عمومي و طي روزهاي 28 و 27 بهمن‌ماه برگزار مي‌شود.

وي افزود: مراسم سالگرد تدفين شهداي اربعين از ساعت 9 و 45 دقيقه روز 27 بهمن ماه با قرائت زيارت عاشورا در خوابگاه پسران آغاز شده و پس از حركت دسته‌هاي عزاداري از مقابل مسجد سپهسالار با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر و سخنراني آيت‌الله سيداحمد خاتمي، امام جمعه موقت تهران پايان مي‌يابد.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علم و صنعت خاطرنشان كرد: همزمان با روز اربعين حسيني در روز 28 بهمن ماه نيز هيئت‌هاي مذهبي دانشجويي از ساعت 10 صبح از حسينيه خوابگاه پسران حركت كرده و به دسته‌هاي عزاداي عمومي ملحق مي‌شوند و در نهايت همراه با دسته‌هاي عزاداري عمومي به سمت مقبره شهداي دانشگاه علم و صنعت حركت مي‌كنند.

شاه‌آبادي با اشاره به تاثيرات معنوي تدفين شهدا در دانشگاه‌هاي كشور و گسترش اين حركت معرفتي، بيان داشت: تدفين و خاكسپاري شهداي دانشگاه‌ها، علاوه بر گسترش فضاي ديني در بين دانشجويان، زمينه ايجاد دانشگاه معنوي و انسان ساز را در جامعه فراهم خواهد كرد و تشكل هاي دانشجويي و دستگاه‌هاي متولي در دانشگاه بايد در جهت گسترش اين حركت تلاش مضاعف داشته باشند.

کاروان طریق القدس

آرشیو