یکشنبه 15 فوریه 2009 06:02
رهبری : تواناييهاي ايران مي‌تواند بسياري از نيازهاي تركمنستان را برطرف كند

رهبر معظم انقلاب اسلامي عصر روز شنبه در ديدار با آقاي قربان‌قلي بردي محمد‌اف رييس‌جمهور تركمنستان و هيات همراه، با اشاره به اشتراكات فراوان و عميق تاريخي و فرهنگي ايران و تركمنستان تاكيد كردند: با توجه به امكانات و زمينه‌هاي گوناگون، دو كشور مي‌توانند در زمينه‌هاي گوناگون همكاري‌هاي مشترك داشته باشند. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با […]

رهبر معظم انقلاب اسلامي عصر روز شنبه در ديدار با آقاي قربان‌قلي بردي محمد‌اف رييس‌جمهور تركمنستان و هيات همراه، با اشاره به اشتراكات فراوان و عميق تاريخي و فرهنگي ايران و تركمنستان تاكيد كردند: با توجه به امكانات و زمينه‌هاي گوناگون، دو كشور مي‌توانند در زمينه‌هاي گوناگون همكاري‌هاي مشترك داشته باشند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با يادآوري توانايي‌هاي علمي، صنعتي، فني و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران افزودند: توانايي‌هاي ايران، مي‌تواند بسياري از نيازهاي تركمنستان را برطرف كند و دو كشور از اين همكاري‌ها سود ببرند.
رهبر معظم انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: سير صعودي روابط ايران و تركمنستان بايد شتاب بيشتري بگيرد و همكاري‌ها و قراردادها به گونه‌اي باشند كه براي دو طرف اطمينان‌آور باشد.
در اين ديدار كه آقاي احمدي‌نژاد رييس‌جمهور نيز حضور داشت آقاي قربان‌قلي بردي محمد‌اف ضمن تبريك سي‌امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، گفت‌وگوهاي خود با رييس‌جمهور كشورمان را بسيار مفيد و ثمربخش خواند و گفت: در مذاكرات تهران، در خصوص بسياري از زمينه‌هاي همكاري پيشنهادهاي خوبي ارائه شد كه اميدواريم اين طرح‌ها به زودي اجرايي شوند.
وي طرح خط آهن قزاقستان – تركمنستان و ايران را يكي از طرح‌هاي مهم ميان دو كشور برشمرد و افزود: تركمنستان بسيار تمايل دارد تا همكاري‌هاي خود را با كشور همسايه و دوست خود، جمهوري اسلامي ايران گسترش دهد

کاروان طریق القدس

آرشیو