سه‌شنبه 17 فوریه 2009 11:38
دکتر عامری : تدفين شهدا در دانشگاه‌ها اداي دين به آن‌هاست

محمدجواد عامري استاد دانشگاه صنعتي اميركبير در گفت‌و‌گو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس با اشاره به بحث تدفين شهدا در دانشگاه‌ها و از جمله دانشگاه صنعتي اميركبير، اظهار داشت: نه تنها اعتقاد خودم بلكه اعتقاد بسياري از اساتيد دانشگاه هم هست، آخرين جلسه‌اي كه با حضور تمام گروه‌هاي دانشگاه و سليقه‌هاي سياسي از گروه‌هاي مختلف […]

محمدجواد عامري استاد دانشگاه صنعتي اميركبير در گفت‌و‌گو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس با اشاره به بحث تدفين شهدا در دانشگاه‌ها و از جمله دانشگاه صنعتي اميركبير، اظهار داشت: نه تنها اعتقاد خودم بلكه اعتقاد بسياري از اساتيد دانشگاه هم هست، آخرين جلسه‌اي كه با حضور تمام گروه‌هاي دانشگاه و سليقه‌هاي سياسي از گروه‌هاي مختلف علمي دانشگاه برگزار شد اتفاق نظري در اين رابطه در جمع وجود داشت.
عامري اضافه كرد: وقتي بحث بزرگداشت يا پاسداشت شهدا و استقبال از آن‌ها مطرح بود يكي از اساتيد مي‌گفت كه اين اسم‌ها و عنوان‌ها چيست، ما بايد دين خود را به شهدا ادا بكنيم.
معاون پژوهشي دانشكده نفت دانشگاه صنعتي اميركبير با بيان اينكه نظر شخصي خود من اين است كه شهدا الگوها و اسوه‌هاي دانشجويان هستند، افزود: يعني دانشجويان وقتي مي‌خواهند ببينند و بدانند كه هدف آخرشان كجا است و مي‌خواهند به كجا برسند بايد نگاه كنند به شهيد، چون شهيد يك كسي مثل خودشان بوده كه در اين كلاس‌هاي درس و دانشگاه حضور داشته‌اند و به يك مقام عالي متصور براي انسان رسيده‌است.
وي با تاكيد بر اينكه اگر دانشجو اين مسئله را مدنظر نداشته باشد اين علم و دانش براي او حجاب مي شود، همان حجاب اكبري كه امام راحل فرمودند، اظهار داشت: ما با اين كاري كه انجام مي‌دهيم نه تنها قصد اين را داريم كه به شهدا احترام بگذاريم بلكه مي‌خواهيم تا يك حدي دين خودمان را به شهدا ادا كنيم.
اين استاد دانشگاه با تاكيد بر اينكه بايد چهره واقعي شهدا را در فضاي دانشگاه روشن كنيم، عنوان كرد: تدفين شهدا در دانشگاه‌ها باعث انس و الفت بيشتر دانشجويان و دانشگاهيان مي‌شود.
معاون پژوهشي دانشكده نفت دانشگاه صنعتي اميركبير افزود: با اين كار مي‌خواهيم يكبار ديگر از شهدا كمك بطلبيم همانگونه كه در زمان جنگ از آن‌ها كمك طلبيده مي‌شد تا بتوانند دانشگاه را راهنمايي و كمك كنند تا به سمت دانشگاه اسلامي برود، اميدوارم با حضور آن‌ها در دانشگاه
فضاي دانشگاه از معنويت شهدا استمداد بگيرد و يك رشد خوبي به دانشگاه بدهند.

کاروان طریق القدس

آرشیو