چهارشنبه 18 فوریه 2009 10:16
حجت الاسلام كرمي: ايجاد فضاي معنوي عالي در پرتو روح پاك شهدا

حجت الاسلام كرمي در گفت‌وگو با «شبكه خبر دانشجو»، با اشاره به اينكه تدفين شهدا در دانشگاه تربيت مدرس نعمت بزرگي براي اين دانشگاه است، اظهار داشت: بسياري از برنامه هاي ما با حضور شهدا راحت تر از قبل پيش مي رود. مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه تربيت مدرس تاكيد كرد: هر روز همراه با مسئولان دانشگاه، […]

حجت الاسلام كرمي در گفت‌وگو با «شبكه خبر دانشجو»، با اشاره به اينكه تدفين شهدا در دانشگاه تربيت مدرس نعمت بزرگي براي اين دانشگاه است، اظهار داشت: بسياري از برنامه هاي ما با حضور شهدا راحت تر از قبل پيش مي رود.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه تربيت مدرس تاكيد كرد: هر روز همراه با مسئولان دانشگاه، استادان و دانشجويان تجديد عهدي با شهدا داريم و اين تجديد عهد طبيعاً برنامه هاي آينده ما را تضمين مي كند.

وي با بيان اينكه شهدا وظايف ما در قبال خودشان را روشن مي كنند، خاطرنشان كرد: فضاي معنوي در دانشگاه حاكم است و دانشجويان خوابگاهي با حضور در كنار مزار شهدا با خواندن قرآن با آنها راز و نياز مي كنند.

كرمي گفت: بركت اهداي قرآن به روح پاك شهدا و يا نذرهايي كه براي اين شهدا مي شود، به برنامه ها و زندگي دانشجويان شكل مناسبي مي دهد و كار فرهنگي را در دانشگاه هموار مي كند.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه تربيت مدرس بيان كرد: به ياري خدا فعاليت فرهنگي در دانشگاه با حضور شهدا معنا يافته و چرايي شهادت آنها پاسخ خود را پيدا كرده است.

وي افزود: يكي از اهداف تدفين شهدا در دانشگاه، استقبال بيش از اندازه دانشجويان براي سفر به مناطق جنگي است و ما هم برنامه هاي متنوعي را براي اين سفر تدارك ديده ايم.

كرمي در خصوص يكي از تاثيرات اصلي حضور شهدا در دانشگاه ها بيان كرد: جوانان به دنبال اين هستند تا سهم خود را نسبت به دين، اعتقادات و آرمان هايشان ادا كنند.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه تربيت مدرس با اشاره به مخالفان اين طرح گفت: به لطف خداوند تمام ذهنيت هاي غلطي كه قبل از تدفين شهدا بود، برطرف شده است.

وي خاطرنشان كرد: دو سال بر روي اين موضوع در دانشگاه تربيت مدرس كار و فرهنگ سازي شده است.

كرمي بيان داشت: مخالفت اصلي به دليل احتمال استفاده ابزاري از نام شهيدان بود؛ اين در حالي است كه اكنون مخالفان اين اقدام به تاثير مثبت حضور شهدا در فضاي دانشگاه اذعان دارند.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه تربيت مدرس تاكيد كرد: كساني كه در پرتو روح پاك شهدا مسئوليت خود در دانشگاه را شناختند، بهتر و مسئول تر كار مي كنند.

كرمي در پايان اظهار داشت: يادمان شهدا نه فقط در دانشگاه ها، بلكه بايد در همه جا باشد تا فرهنگ شهادت در بين همه زنده شود.

کاروان طریق القدس

آرشیو