چهارشنبه 18 فوریه 2009 10:21
سياست مداران اصلاح طلب از ميدان انقلاب پايين تر نمي روند

يک سايت حامي ميرحسين موسوي تاکيد کرد: متأسفانه سياستمداران اصلاح‌طلب نيز در بين طبقه متوسط تحصيل‌کرده گير کرده‌اند و از ميدان انقلاب پايين‌تر نمي‌روند. به گزارش «شبکه خبر دانشجو» سايت اصلاحات در مطلبي با عنوان « خطاهايي که حاميان خاتمي نبايد مرتکب شوند» با اشاره به تصور پيروزي اصلاحات در بين اصلاح طلبان نوشته است: خطاي محاسباتي […]

يک سايت حامي ميرحسين موسوي تاکيد کرد: متأسفانه سياستمداران اصلاح‌طلب نيز در بين طبقه متوسط تحصيل‌کرده گير کرده‌اند و از ميدان انقلاب پايين‌تر نمي‌روند.

به گزارش «شبکه خبر دانشجو» سايت اصلاحات در مطلبي با عنوان « خطاهايي که حاميان خاتمي نبايد مرتکب شوند» با اشاره به تصور پيروزي اصلاحات در بين اصلاح طلبان نوشته است: خطاي محاسباتي ديگر، اين تصور است که آراي احمدي‌نژاد در انتخابات قبلي، واقعي نبوده است و با تقلب اين رأي را «برايش ساخته‌اند.» کاري به مرحله اول ندارم؛ اما در مرحله دوم، قطع و يقين بدانيد که آراي او بسيار بيشتر از هاشمي بود و دليلش هم ايجاد اين تصور در بين مردم بود که محمود احمدي‌نژاد از «آن‌هايي که خورده‌اند» نيست و «غير خودي» محسوب مي‌شود.

اين مطلب مي افزايد: واقعيت اين است که پايگاه اصلي رأي احمدي‌نژاد، مردم کمتر بهره‌مند (علاقه‌اي به واژگان «فقرا» يا «طبفات محروم» ندارم) و نيز اهالي روستاها و شهرهاي کوچک بوده و هست. تا وقتي که حاميان خاتمي (و ديگر نامزدهاي احتمالي انتخابات آينده) اين پايگاه را نشناسند و دلايل رأي آنان را متوجه نشوند و بخواهند بر اساس تحليل‌هايي نادرست پيش بروند، شکستشان حتمي است.

اين سايت تاکيد مي کند: من با توجه به طيف اصلي رأي‌دهندگان به احمدي‌نژاد (و کروبي) به اخبار غير رسمي از نظرسنجي‌ها، چندان اعتمادي ندارم؛ چرا که اينان، مردمي هستند که کمتر در نظرسنجي‌ها ديده مي‌شوند. متأسفانه سياستمداران اصلاح‌طلب نيز در بين طبقه متوسط تحصيل‌کرده گير کرده‌اند و از ميدان انقلاب پايين‌تر نمي‌روند. از همين رو، فکر و ذکر حاميان دکتر معين در انتخابات پيشين، جلب آراي تحريمي‌ها بود. به نظرم، فعاليت با اين استراتژي در انتخابات آينده و تمرکز بر روي تحريمي‌ها، بي‌نتيجه است و شلاق بر اسب مرده.

اين مطلب در پايان مي نويسد: مخلص کلام اين‌که اولاً حاميان خاتمي بايستي مانند انتخابات 76 خود را بازنده بدانند و براي پيروزي تلاش کنند. در ثاني بايد پايگاه اجتماعي احمدي‌نژاد را بشناسند و بر روي آن (به جاي تحريمي‌ها) تمرکز کنند. هر چند که اين دو شرط لازم هستند؛ اما کافي نيستند.

کاروان طریق القدس

آرشیو