چهارشنبه 18 فوریه 2009 10:41
خاني‌زاد : تدفين شهدا در دانشگاه‌ها به اسلامي شدن محيط كمك مي‌كند

رحيم خاني‌زاد ، مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه شهيد بهشتي، در گفتگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، با اشاره به تاثير تدفين شهداي گمنام دفاع مقدس بر فضاي دانشگاه‌ها، اظهار داشت: فضاي دانشگاه‌ها فضايي يكسان با فضاي شهداست، زيرا فضاي دانشگاه‌ها فضاي فكر، خلاقيت و انرژي مثبت است كه بايد در بدنه علمي كشور جاري شود […]

رحيم خاني‌زاد ، مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه شهيد بهشتي، در گفتگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، با اشاره به تاثير تدفين شهداي گمنام دفاع مقدس بر فضاي دانشگاه‌ها، اظهار داشت: فضاي دانشگاه‌ها فضايي يكسان با فضاي شهداست، زيرا فضاي دانشگاه‌ها فضاي فكر، خلاقيت و انرژي مثبت است كه بايد در بدنه علمي كشور جاري شود و در نهايت منجر به موفقيت‌هاي علمي كشور شود.
وي افزود: دانشگاه‌ها بايد از لحاظ معنوي داراي شاخص‌هاي والايي باشند كه اين شاخصه‌ها جدا از حضور شهدا در دانشگاه‌ها نيست.
اين فعال دانشجويي تاكيد كرد: در واقع حضور شهدا در دانشگاه‌ها به نوعي تقويت فضاي معنوي دانشگاه است و دانشجويان با استعانت از اين فضا مي‌توانند در رسيدن به اهداف عاليه يك دانشگاه اسلامي تاثيرگذار باشند.
خاني‌زاد تصريح كرد: فرهنگ ايثار و شهادت بايد در دانشگاه‌ها ترويج شود و نهادينه شدن اين فرهنگ در دانشگاه‌ها و در بين دانشجويان مي‌تواند به پيشرفت علمي دانشگاه‌ها و در نهايت پيشرفت كشور كمك كند.
وي با اشاره به مخالفت عده‌اي اندك با تدفين شهدا در دانشگاه‌ها، اظهار داشت: اين افراد اصولاً شهدا را قبول ندارند و نسبت به شهدا و آيه‌هايي كه در قران در مورد شهدا آمده و همچنين حكومت اسلامي ايران به عنوان حكومت الهي پيشگام در دنيا جهالت دارند و اين جهالت موجب شده كه اين افراد، افرادي كوردل باشند و آب را به آسياب دشمن بريزند.

کاروان طریق القدس

آرشیو