شنبه 07 فوریه 2009 09:33
حمله تروريستي به مقر پليس در پاكستان 7 كشته برجا گذاشت

يك افسر پليس ايالت پنجاب پاكستان گفت: صبح امروز در شهرستان “ميانوالي ” در ايالت پنجاب، يك تروريست ناشناس با حمله به يك مقر پليس دست‌كم جان 7 سرباز را گرفت. “ملك تصدق حسين ” در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري فارس در اسلام آباد، اعلام كرد: صبح امروز يك تروريست ناشناس يك مقر پليس در […]

يك افسر پليس ايالت پنجاب پاكستان گفت: صبح امروز در شهرستان “ميانوالي ” در ايالت پنجاب، يك تروريست ناشناس با حمله به يك مقر پليس دست‌كم جان 7 سرباز را گرفت. “ملك تصدق حسين ” در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري فارس در اسلام آباد، اعلام كرد: صبح امروز يك تروريست ناشناس يك مقر پليس در جاده شهرستان “خوشاب-ميانوالي ” در ايالت پنجاب را مورد هدف حمله خود قرار داد.
وي افزود: تعدادي از تروريست‌ها در اين حمله با شكليك به سمت دو سرباز پليس كه بيرون از اين مقر در ماموريت بودند، آنها را كشته و پس از آن با مواد منفجره اين مقر را كاملاً تخريب كردند.
اين افسر پليس تصريح كرد: پس از وقوع انفجار، تعدادي از سربازان پليس در اين مقر دو طبقه نيز كشته شدند و جسدشان زير آوار قرار گرفته است.
وي گفت: سربازان پليس با كمك كارمندان شهرداري تلاش دارند تا جسدهاي سربازان را از زير آوار بيرون بكشند.
“رانا ثنا الله “وزير قانون ايالت پنجاب نيز حمله به مقر پليس در شهرستان ميانوالي و تخريب آن را استرتژيي تروريست‌ها خواند و گفت: ‌حمله به مقر پليس زماني اتفاق افتاده است كه دولت ايالت پنجاب در شهرهاي مهم و بزرگ اين ايالت با برنامه ريزي از اقدامات تروريستي جلوگيري كرد.
وي افزود: تروريست‌ها نتوانستند اين عمليات‌ها را به شهر “لاهور ” و “راولپندي ” بكشانند، آنها به انجام عمليات انتحاري در مرز مشترك اين ايالت پنجاب با ايالت سرحد محدود شدند و حمله تروريستي امروز و عمليات انتحاري به مراسم عزاداري شيعيان در شهرستان‌ها همگي در محدوده نزديك مرز ايالت سرحد به وقوع پيوسته است.
وي گفت: به زودي نيروهاي امنيتي تروريست‌ها را محدودتر و از ايالت پنجاب خارج خواهد كرد.
اين عمليات‌هاي انتحاري و تروريستي در حالي انجام مي‌شود كه نيروهاي امنيتي ارتش پاكستان از شب گذشته تاكنون با حمله به پنج پايگاه مخفي شبه نظاميان در مناطق قبايلي شمال غرب پاكستان دست‌كم 52 تن از آنان را كشته و با منهدم كردن هشت خودرو تعدادي از انان را نيز زخمي كردند.
اين روزها در مناطق قبايلي پاكستان در شمال غرب اين كشور درگيري ميان شبه نظاميان و ارتش اين كشور ادامه دارد.

کاروان طریق القدس

آرشیو