سه‌شنبه 03 فوریه 2009 06:51
افتتاح همزمان 900 طرح عمرانى توسط رئيس جمهور

همزمان با سومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، رئیس جمهور بصورت نمادین و از طریق ویدیو کنفرانس دستور بهره برداری از 900طرح عمرانی در کشور را صادر کرد. وزیر تعاون نیز از افتتاح 900طرح تعاونی خبر داد. همچنین 1463طرح پست بانک و پست در کشور به بهره برداری رسید. سخنان رئیس جمهور ملت ایران […]

همزمان با سومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، رئیس جمهور بصورت نمادین و از طریق ویدیو کنفرانس دستور بهره برداری از 900طرح عمرانی در کشور را صادر کرد. وزیر تعاون نیز از افتتاح 900طرح تعاونی خبر داد. همچنین 1463طرح پست بانک و پست در کشور به بهره برداری رسید.
سخنان رئیس جمهور
ملت ایران باید روحیه خودباوری خود را حفظ کند. امروز به لطف خدا و دستان پرتوان سازندگان و خدمتگزاران ملت ایران، شاهد پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در تمامی صحنه ها هستیم.
دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور بعد از ظهر دیروز در مراسم افتتاح 900پروژه عمرانی تاکید کرد: زیرساخت های کشور باید ظرف 5 یا 6 سال آینده تمام شود.
وی افزود: امروز اگر یک مدرسه در یک روستا ساخته می شود و یا آب به یک روستایی می رسد، شبکه آبیاری و کارخانجات بزرگ معدنی و صنعتی احداث می شود همگی به خاطر این است که خدمتگزاران ملت ایران با توکل به ایزد یکتا خواب را از چشمان خود گرفته اند و شبانه روز در حال خدمت رسانی به ملت ایران هستند.
رئیس جمهور افزود: جلسه امروز یک نماد است چرا که دهها و صدها و هزاران کارگاه بزرگ در بخشهای مختلف از جمله کشاورزی و صنعت ساخته شده است و همچنین در زمینه علم و آموزش به پیشرفت های بزرگ دست یافته ایم.
احمدی نژاد ادامه داد: ملت ایران باید تلاش کنند تا این روحیه خودباوری را حفظ کنند چرا که آن چیزی که خواهد ماند همین تلاشهاست، آن چیزی که گره ها را باز می کند کار شبانه روزی است و بقیه مسائل حرفهای صدمن یک غاز است.
رئیس شورای عالی اقتصاد کشور تصریح کرد: اگر صدها گروه با هم مشاجره کنند باید بدانیم که آجر روی آجر بند نخواهد شد، کشور را باید با کار مستمر و آگاهانه و پیگیری های دلسوزانه به جلو برد، ما نیازمندیم تا زیرساخت ها را به سرعت به پایان برسانیم.
احمدی نژاد تاکید کرد: اینکه برخی در مناطق مرفه شهر حرفهای روشنفکرانه می زنند و می گویند چرا کار عمرانی انجام می دهید شاید نمی دانند که برای ایجاد هر کاری به راه و کارخانه نیازمندیم. وی گفت: این خوب است که اقتصاد ما مردمی باشد که دولت نیز در همین راستا حرکت می کند ولی اگر کار اقتصادی می خواهیم بکنیم نیازمند راه و آموزش هستیم.
رئیس جمهور افزود: ما باید تلاش کنیم که ظرف 5 یا 6 سال زیرساخت ها را تمام کنیم. این نمی شود که مردم 50سال منتظر آبرسانی باشند و یا راه نداشته باشند. باید تلاش کنیم تا این مسائل را هرچه سریعتر ایجاد کنیم.
رئیس شورای عالی اقتصاد ادامه داد: ملت ایران می دانند که ظرف سه سال انجام این میزان کار سخت است پس این بیانگر این است که خدمتگزاران ملت خواب را از چشمان خود گرفته اند اما متاسفانه برخی ها می خواهند حرف بزنند و مانند بالا آوردن شکم از سر سیری سخن می گویند.
رئیس جمهوری گفت: امروز دیدید وقتی یک مجموعه ای می خواهد 5دقیقه ای به بیان کارهای صورت گرفته اختصاص دهد فرصت پیدا نمی شود پس این یعنی اینکه خدمتگزاران ملت در حال انجام وظیفه برای پیشرفت ایران اسلامی هستند.
احمدی نژاد در ادامه سخنان خود ضمن تقدیر از صداوسیما به خاطر پوشش خبری و تصویری دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: امروز همه دشمن بسیج شده است که امید ملت ایران را ناامید کند ولی امید ملت ایران روزافزون است و با انگیزه ای بالا ایستاده است تا پرچم آرمانها را در بالاترین قله ها به اهتزاز درآورد.
رئیس جمهور در پایان خطاب به مدیران اجرایی کشور گفت: شما مدیران باید قدر توفیق خدمتگزاری را بدانید و همه باید خودمان را برای زندگی جاوید آماده کنیم. آن چیزی که باقی خواهد ماند همین خدمات خالصانه است پس قدر این فرصت های خدمتگزاری را بدانید چرا که هیچ چیز جای آن را پر نخواهد کرد. این یک هدیه الهی است و همانند ابر بهاری می گذرد پس باید از ثانیه به ثانیه آن استفاده کرد.
ریاست جمهوری همزمان با سی امین سالگرد پیروزی انقلاب در مرکز همایشهای صداوسیما 900طرح را از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح کرد. این 900طرح نمادین از 18هزار طرح در دست اجرا در سراسر کشور با فرمان رئیس جمهور به بهره برداری رسید.
رئیس ستاد سیمرغ  گفت: در دهه فجر 20هزار و796 پروژه عمرانی با اعتبار 10هزار و230میلیارد تومان افتتاح می شود.
کاروان طریق القدس

آرشیو