سه‌شنبه 17 فوریه 2009 11:54
باقرزاده: “راهيان نور”،ميدان مصاحبت با شهيدان و زنده کردن راه آنهاست

سردار ميرفيصل باقر زاده در نشست خبري به مناسبت آغاز اعزام کاروانهاي راهيان نور به مناطق عملياتي جنوب کشور گفت: رشد سريع و قدرتمند اين حرکت نتيجه ميزان تاثير گذاري بر روي مخاطبين است. به گزارش ایرنا رييس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس افزود: اين بنياد با همکاري نيروهاي مسلح و دولت […]

سردار ميرفيصل باقر زاده در نشست خبري به مناسبت آغاز اعزام کاروانهاي راهيان نور به مناطق عملياتي جنوب کشور گفت: رشد سريع و قدرتمند اين حرکت نتيجه ميزان تاثير گذاري بر روي مخاطبين است.

به گزارش ایرنا رييس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس افزود: اين بنياد با همکاري نيروهاي مسلح و دولت تلاش مي کند، سفر راهيان نور سفري سالم، بي خطر، لذت بخش و همراه با اندوخته هاي معنوي براي زائرين باشد.
سردار باقر زاده تعداد ثبت نام کنندگان اينترنتي براي خدمت به زائرين را شش هزار و 500 نفر خواند و گفت: از اين تعداد، هزار و 450 نفر گزينش شدند و از 15 بهمن نخستين گروه خادمين به مناطق اعزام شدند.
وي افزود: اين افراد به صورت افتخاري در اين مناطق حضور دارند و در ابعاد خدماتي و فرهنگي به زائرين کمک مي کنند.
رييس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس با بيان اين که 30 سازمان، نهاد و ارگان دولتي، ستاد مرکزي راهيان نور را در امر اعزام، اسکان و يادمان ياري مي دهند،‌ افزود: در اين ميان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به عنوان سازمان ممتاز که 100 درصد از وظايف خود را انجام داده مطرح شده و در مجموع دولت به 53 درصد از تعهدات خود در اين زمينه عمل کرده است.
سردار باقر زاده بازآموزي راويان مناطق عملياتي را از جمله کارهاي ستاد مرکزي راهيان نور خواند و در مورد تعداد اين راويان گفت: 160 نفر از فرماندهان و رزمندگاني که در صحنه نبرد حضور داشتند، اين کار را به عهده گرفتند و در اين دوره نيز تعداد 30 نفر از آزادگان و 30 نفر از خواهراني که در زمان دفاع مقدس در امر پرستاري و امداد در مناطق حضور داشتند نيز جزء راويان مي باشند.
رييس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس با بيان اين که تنها 27 درصد از مناطق عملياتي در معرض ديد زايرين قرار گرفته است،‌ افزود: مطالعات و تحقيقاتي شروع شده تا با توسعه نقاط يادماني، مناطق جديدي از مناطق عملياتي را در معرض نمايش زايرين قرار دهيم.
سردار باقر زاده از نيروهاي بسيج در مساجد و دانشگاهها به عنوان پيشگامان و پديد آورندگان راهيان نور نام برد و افزود: سعي داريم از بخش خصوصي هم به صورت نظام مند در ارايه خدمات استفاده کنيم و با ايجاد بازارهاي بومي در اين مناطق زمينه اشتغال را هم فراهم کنيم.

کاروان طریق القدس

آرشیو