دوشنبه 23 فوریه 2009 04:44
رییس جمهور: دهه چهارم انقلاب دوران هنرنمايي جامعه مهندسين كشور است

به گزارش خبرگزاري فارس، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور عصر امروز يكشنبه طي سخناني در همايش ملي مهندسي با بيان اينكه بايد براي ساخت كشور نگاه مهندسي سرشار از خلاقيت و نوآوري مورد استفاده قرار گيرد، اظهار داشت: نگاه، ‌روش و مباني مهندسي چيزي است كه براي ساختن كشور به آن نيازمنديم و البته در كنار آن […]

به گزارش خبرگزاري فارس، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور عصر امروز يكشنبه طي سخناني در همايش ملي مهندسي با بيان اينكه بايد براي ساخت كشور نگاه مهندسي سرشار از خلاقيت و نوآوري مورد استفاده قرار گيرد، اظهار داشت: نگاه، ‌روش و مباني مهندسي چيزي است كه براي ساختن كشور به آن نيازمنديم و البته در كنار آن بايد خودباوري و شناخت توانمندي‌ها را به منظور دستيابي به افق‌هاي بلند در نظر بگيريم.
وي با بيان اينكه يك گنجينه عظيم بسيار افتخار‌آميز از طرف مهندسان ايران به بشريت طي هزاران سال قبل تقديم شده است، بيان داشت: مهندسي در ايران سابقه طولاني دارد و از هزاران سال قبل تا كنون نگاه‌ها و روش‌هاي مهندسي بسيار ارزشمندي توسط ملت ايران خلق شده است.
وي با اشاره به نمايشگاه نوآوري و شكوفايي‌هاي سي ساله جمهوري اسلامي كه در دهه فجر برگزار شد، تصريح كرد: در اين نمايشگاه قريب به 20 هزار اختراع و نوآوري به نمايش گذاشته شده و وقتي كسي به اين نمايشگاه وارد مي‌شد احساس غرور، خودباوري و توانستن مي‌كرد.
احمدي‌نژاد با بيان اينكه جريان مهندسي كشور يك جريان بالنده و رو به جلو است، بيان داشت: ما براي پيشرفت و توسعه چاره‌اي نداريم جز اينكه از ابتكارات، ‌نوآوري و جهش‌ها استفاده كنيم و با روحيه خودباوري، ابتكار و خلاقيت تلاش خود را دو چندان كنيم.
رئيس‌جمهور با تاكيد بر اينكه به فضل الهي اين كشور در حال حركت با نشاط به سمت قله‌ها است، گفت: با افتخار اعلام مي‌كنم كه ملت ايران به سمت قله‌هاي پيشرفت حركت مي‌كند. نه فقط در موضوع هسته‌اي و هوافضا شاهد پيشرفت هستيم، بلكه دانشمندان ما درحال پيشرفت در زمينه‌هاي مختلف از جمله پزشكي، دريانوردي و صنعتي هستند.
وي با تقدير و تشكر از عملكرد جامعه مهندسي كشور به خاطر انديشه‌هاي خلاق و دست‌هاي پرتوان‌شان براي ساختن ايران گفت: براي رساندن ايران به قله‌هاي افتخار‌آميز و جايگاه شايسته راه طولاني را در پيش داريم، ولي بايد با كمك و همدلي اين مسير را طي كنيم.
احمدي‌نژاد با بيان اينكه نگاه مهندسي بايد فراتر از تقسيم‌بندي‌هاي دانشگاهي امروز باشد، اظهار داشت: بايد به نحوي برنامه‌ريزي شود تا با يك نگاه مهندسي سازمان يافته به نقطه‌ معين و مطلوب دست يابيم.
وي در پايان با تاكيد بر اينكه جامعه مهندسي در ساختن ايراني اسلامي پيشگام خواهد بود، بيان داشت: بايد روحيه خودباوري، ابتكار و خلاقيت را براي ساختن كشور شعله‌ور كرد.
در ابتداي اين مراسم با حضور رئيس‌جمهور از مهندسين نمونه دستگاه‌هاي مختلف تقدير و تشكر شد.

کاروان طریق القدس

آرشیو