چهارشنبه 25 فوریه 2009 06:12
حجت الاسلام پناهيان: دانشجويان از شهدا درس بگيرند

حجت الاسلام پناهيان در مراسم تدفين پيکرهاي مطهر پنج شهيد گمنام دفاع مقدس در دانشگاه اميرکبير با بيان اينكه مزار شهيدان با قبرستان متفاوت است زيرا انسان در قبرستان عبرت، اما از مزار شهيدان درس مي گيرد، تصريح كرد: دانشجويان بايد از شهدا درس بگيرند.

به گزارش خبرنگار سياسي «شبکه خبر دانشجو» حجت الاسلام پناهيان امروز در اين مراسم معنوي گفت: مسئولان دستگاه هاي فرهنگي بايد در اقدامات خود به آثار شهيدان و اثرگذاري خون و ياد آنان توجه داشته باشند.

وي ادامه داد: فعاليت ها و آثار فرهنگي بدون توجه به ياد شهيدان اثري تضمين شده ندارد زيرا خداوند براي شهيدان اثر قائل شده است.

پناهيان گفت: نخستين شخصيتي که در تاريخ اسلام مزار شهيدان را تکميل کرد حضرت فاطمه زهرا (س) و نخستين شخصيتي که سوگواري براي شهدا را رسم کرد پيامبر اکرم (ص) بود.

وي با استناد به آيه اي از قرآن کريم تاکيد کرد: شهيدان نمرده، بلکه زنده اند اما برخي افراد اين آيه را نادرست تفسير مي کنند.

پناهيان تأکيد کرد: بايد شهدا را در جايگاه ويژه اي به عنوان زيارتگاه دفن مي کرديم و اساساً نام بردن قبرستان براي گلزار شهدا نادرست است.

براساس اين گزارش مراسم تشييع پيکرهاي مطهر 5 شهيد گمنام از محل دانشگاه تهران نيز با حضور خيل مشتاقان مکتب ايثار و شهادت برگزار شد.

حضور اين پيکرهاي پاک در خيابان انقلاب حال و هواي خاصي ايجاد کرده بود./

کاروان طریق القدس

آرشیو