چهارشنبه 25 فوریه 2009 09:20
اعضاي كابينه بوش در ليست افراد جوياي كار

به گزارش خبرنگار “سرويس فضاي مجازي ” خبرگزاري فارس و به نقل از منابع اينترنتي،‌ وال استريت ژورنال اعلام كرد، نرخ بيكاري در آمريكا به طور فزاينده‌اي در حال افزايش است، اين در حالي است كه درصدي از بيكاران آمريكايي جزء مقامات دولتي در دولت رئيس‌جمهور سابق و يا به عبارت ديگر، همكاران سابق بوش […]

به گزارش خبرنگار “سرويس فضاي مجازي ” خبرگزاري فارس و به نقل از منابع اينترنتي،‌ وال استريت ژورنال اعلام كرد، نرخ بيكاري در آمريكا به طور فزاينده‌اي در حال افزايش است، اين در حالي است كه درصدي از بيكاران آمريكايي جزء مقامات دولتي در دولت رئيس‌جمهور سابق و يا به عبارت ديگر، همكاران سابق بوش هستند.
اريك واتر مامور استخدام كارمندان در موسسه راسل رينولدز، در گفت‌وگو با اين روزنامه تخمين مي‌زند كه تنها 25 تا 30 درصد از هم‌قطاران سابق بوش، در يافتن كار تمام وقت موفق عمل كرده‌اند.
وي در ادامه سخنان خود مي‌گويد: اين وضعيت بسيار بدتر و وخيم‌تر از زمان ريگان، بوش پدر و بيل كلينتون است، در زمان اين سه رئيس‌جمهور، دست كم نيمي از اعضاي دولتشان تنها يك ماه پس از پايان كار در كاخ سفيد، كارهاي مناسب و تمام وقت پيدا كرده‌اند.
كارلوس گيترز، وزير بازرگاني دولت بوش نيز در اين باره مي‌گويد: اكنون زمان مناسبي براي پيدا كردن كار براي افراد جوياي كار نيست، به ويژه افرادي كه پيش از اين در دولت كار مي‌كردند.
در ادامه اين گزارش آمده است: از زمان آغاز بحران مالي در آمريكا تاكنون، بيش از 3.6 ميليون نفر به جمعيت بيكاران آمريكا افزوده شده است، همچنين بر اساس آمار رسمي نرخ بيكاري به 7.6 درصد افزايش پيدا كرده است. كار به جايي رسيده است كه برخي از مقامات كابينه بوش مانند وزير خزانه‌داري و وزير امور خارجه پذيرفته‌اند در كلاس‌هاي آموزشي كه پيش از استخدام برگزار مي‌شود، شركت كنند.
نلز اولسون مسئول استخدام موسسه بين‌المللي كورن فري، عقيده دارد كه اگر كاركنان و كارمندان دولت بوش، مي‌خواهند كار جديدي براي خود دست و پا كنند، بايد گستره مكاني فراتر از واشنگتن را براي اين امر در نظر بگيرند، زيرا بازار كار واشنگتن بسيار وخيم است.
جهان در اين باره نوشت، موسسات تجاري و خيريه واشنگتن مكان‌هاي خوبي براي كاريابي براي مقامات دولت سابق آمريكا هستند، اما با توجه به اين كه اكنون دموكرات­ها كنترل كاخ سفيد و كنگره را در اختيار دارند، اين موسسات علاقه كمتري براي استخدام اين افراد نشان مي‌دهند، همچنين موقعيت بوش در زمان ترك كاخ سفيد و پايين بودن ميزان مقبوليت وي در جامعه آمريكا، موجب شده است اين افراد در پيدا كردن كار مناسب مشكلات زيادي را پيش روي خود ببينند.

کاروان طریق القدس

آرشیو