سه‌شنبه 16 ژوئن 2009 17:24
آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي:منافقان كوردل با اغتشاش به دنبال برهم زدن وحدت مردم هستند

آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي: منافقان كوردل با اغتشاش به دنبال برهم زدن وحدت مردم هستند به گزارش خبرگزاري فارس از قم، در بيانيه آيت‌الله العظمي ناصر مكارم شيرازي آمده است: اينجانب به فرد فرد شما عزيزان كه در داخل و خارج با شركت خود در انتخابات روح تازه‌اي در كالبد انقلاب دميديد و نشان داديد […]

آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي:
منافقان كوردل با اغتشاش به دنبال برهم زدن وحدت مردم هستند

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، در بيانيه آيت‌الله العظمي ناصر مكارم شيرازي آمده است: اينجانب به فرد فرد شما عزيزان كه در داخل و خارج با شركت خود در انتخابات روح تازه‌اي در كالبد انقلاب دميديد و نشان داديد همگي به كشورتان و به نظام جمهوري اسلامي وفاداريد تبريك مي‌گويم و سعادت و سربلندي شما را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.
درود برملت بيدار و هوشيار ما كه با حضور پرشور و كم‌نظير خود در انتخابات، حماسه‌اي به يادماندني آفريدند و جهانيان را در شگفتي فرو بردند.
در ادامه اين بيانيه آمده است: اميدوارم برگ‌زرين اين پيروزي در آتش اختلافات نسوزد و همگي سعي كنيم با حفظ آرامش از طريق قانوني به تمام نگراني‌ها پايان دهيم و فراموش نكنيم كه در اختلافات فراگير هيچ برنده‌اي وجود ندارد و همه مردم و كشور و نظام زيان مي‌بينند.
در ادامه اين بيانيه تصريح شده است: فراموش نكنيم كه قرآن مجيد اختلاف را هم رديف صاعقه‌هاي آتشبار آسماني و زلزله‌هاي ويرانگر زميني مي‌شمرد و در جاي ديگر آن را همرديف شرك و كفر مي‌داند. انتظار مي‌رود شوراي محترم نگهبان همان گونه كه وظيفه قانوني آنها ايجاب مي‌كند و رهبر معظم انقلاب بر آن تاكيد نهادند به دقت و شجاعت و بي‌نظري كامل به شكايات كانديداهاي محترم رسيدگي كرده، پاسخ قانع كننده‌اي به مردم بدهند.
در ادامه اين بيانيه تاكيد شده است: همه ملت عزيز ما يقين دارند كه منافقان كوردل و فرصت طلب در آشفته بازار اختلافات فعال مي‌شود و با تخريب اموال مردم و به آتش كشيدن آنها چهره ملت مهربان و صلح طلب و پاكدل ما را در جهان به زشتي رقم مي‌زنند. سعي كنيد صفوف خود را از آنها جدا سازيد.
در بخش ديگري از اين بيانيه تاكيد شده است: برادران و خواهران عزيز! در اخبار خارجي آمده بود كه حوادث تلخ اخير كشور ما در صدر تمام اخبار جهان قرار گرفته است و مفهوم آن اين است كه دوستان ما كه در منطقه و جهان بسيار زيادند احساس نگراني مي‌كنند و دشمنان ما هم كه كم نيستند مراقب فرصتي هستند تا ضربه‌هاي خود را وارد سازند، شما فكر كنيد در اين شرايط چه وظيفه‌اي داريم.
در ادامه اين بيانيه تصريح شده است: راي دهندگان محترم! آنها كه به اختلاف دامن مي‌زنند از هرگروه باشند تنها راه را براي سيطره دشمنان صاف مي‌كنند. مطمئن باشيد اگر خداي نكرده كشور و انقلاب ما آسيب ببيند تمام منطه آسيب خواهد ديد و دچار دگرگوني خواهد شد و اين مسئوليت ما را سنگين‌تر مي‌كند. عزيزان! ما صدها هزار شهيد و جانباز براي به ثمر رسيدن انقلاب داده‌ايم. مطمئن باشيد امروز ارواح آنها و روح مقدس امام راحل بنيانگذار جمهوري اسلامي ناراحت است. خدا نياورد روزي را كه براثر غلبه احساسات بر عقلانيت، ارزش تمام آن خون‌ها به خطر بيفتد.
راي دهندگان محترم مخصوصا شما اي جوان عزيز! من به همه شما احترام مي‌گذارم. بياييد از طريق مذاكره اختلافات را برطرف سازيم. همه به هم احترام بگذاريم، سخنان ركيك به يكديگر نگوييم و اخوت اسلامي را زنده كنيم.
در بخش پاياني اين بيانيه تاكيد شده است: عقلاي قوم در اين لحظات، وظيفه سنگيني دارند؛ بايد با حفظ آرامش، يكديگر را دعوت به مذاكره كنند و دست در دست هم بگذارند و سرانجام دولتي با استفاده از تمام ظرفيت‌هاي مديريت همه جناح‌هاي وفادار به انقلاب تشكيل دهند تا ايراني آبادتر و سربلندتر از گذشته بسازيم و نامهرباني‌ها به مهرباني تبديل گردد و دشمنان ناكام شوند و دوستان اميدوار.

کاروان طریق القدس

آرشیو