یکشنبه 21 ژوئن 2009 09:51
فرازهایی از بیانات رهبری در نماز جمعه

– این رقابت ، درون نظام بود بین عناصر متعلق به نظام
– تصور غلطی است که فکر کنند با فشارهای خیابانی مسوولان را وادار کنند که زیر بار بروند.تن دادن به مطالبات غیرقانونی شروع دیکتاتوری است.
– 11 میلیون رأی را چگونه می شود تقلب کرد و اگر هم کسی اشکالی دارد از مجاری قانونی طی کند.

*درباره مطلب اول که خطاب به مردم عزیز است ،حرف من عبارت است از یک دنیا تجلیل و تعظیم و تشکر.
من دوست ندارم با مخاطبانم مبالغه کنم ولی دراین باره هر چه با مبالغه هم صحبت کنم ایرادی ندارد. کار بزرگی کردید . انتخبات 22 خرداد نمایش عظیمی بود از روح مشارکتجویی مردم در اداره کشور.
* مردم! این انتخابات برای دشمنان شما  یک زلزله سیاسی و برای دوستان شما یک جشن تاریخی بود. تجدید پیمان با امام و انقلاب بود و برای نظام فرصتی برای نفس تازه کردن و حرکتهای بزرگ تر. این انتخابات مردمسالاری دینی را به رخ مردم عالم کشید و همه عالم دیدند که مردمسالاری دینی چیست.
* اعتماد به نظام در این انتخابات مشخص شد و دشمنان میخواهند این اعتماد را در هم بشکنند. این اعتماد بزرگترین سرمایه نظام است. دشمنان میخواهند ایجاد تردید کنند درباره این انتخابات. دشمنان میخواهند این اعتماد را بگیرند و این، آسیبش از آتش زدن بانک و اتوبوس بیشتر است.
* این چهار نامزد، همهشان جزو عناصر نظام و متعلق به نظام بوده و هستند. یکی شان رئیس جمهور خدوم و مورد اعتماد است. یکی نخست وزیر خود من بوده است در مدت هشت سال. یکی از آنها فرمانده سپاه و از فرماندهان اصلی دفاع مقدس بود و یکی از آنها دو دوره رییس مجلس بوده است.
* این رقابت ، درون نظام بود بین عناصر متعلق به نظام که همهشان را از نزدیک میشناسم و خصوصیات رفتاریشان را میدانم و از نزدیک با همه شان کار کردهام و البته همه دیدگاههایشان را قبول ندارم و بعضی را برای خدمت به کشور مناسبتر از بقیه میدانم ولی انتخاب با مردم است. خواست من نه به مردم گفته شد و نه لازم بود مردم آن را مراعات کنند… در انتخابات، دعوا بین نظام و بیرون نظام نیست…مردم هم در چارچوب نظام عمل کردند.
رقابت ها تمام شد . همه کسانی که به این 4 نامزد رأی دادند اجر الهی دارند انشاء الله. خط انقلاب 40 میلیون رأی دارند و نه 24/5 میلیون رأی به رئیس جمهوری منتخب.
* دعوا بين انقلاب و ضد انقلاب نيست؛ اختلاف بين عناصرى در درون چهار چوب نظام است.
* 11 میلیون رأی را چگونه می شود تقلب کرد و اگر هم کسی اشکالی دارد از مجاری قانونی طی کند… بنده زیر بار بدعت های غیرقانونی نخواهم رفت.امروز اگر چارچوب های قانونی شکسته شود ،در آینده هیچ انتخاباتی مصونیت نخواهد داشت.
* من به همه‏ى اين آقايان، اين دوستان قديمى، اين برادران توصيه ميكنم بر خودتان مسلط باشيد؛ سعه‏ى صدر داشته باشيد؛ دستهاى دشمن را ببينيد؛
* الان همين چند نفرى كه در اين قضايا كشته شدند؛ از مردم عادى، از بسيج، جواب اينها را كى‏ بناست بدهد؟ واكنشهائى كه به اينها نشان داده خواهد شد – تو خيابان از شلوغى استفاده كنند، بسيج را ترور كنند، عضو نيروى انتظامى را ترور كنند – كه بالاخره واكنشى به وجود خواهد آورد، واكنش احساسى خواهد بود. محاسبه‏ى اين واكنشها با كيست؟ انسان دلش خون ميشود از بعضى از اين قضايا؛ بروند توى كوى دانشگاه، جوانها را، دانشجوها را – آن هم دانشجوهاى مؤمن و حزب‏اللهى را، نه آن شلوغ‏كن‏ها را – مورد تهاجم قرار بدهند، آنوقت شعار رهبرى هم بدهند!
* برای تروریست ها هم چه چیزی بهتر از پنهان شدن در میان مردم؟ خون این افرادی که ریخته شده است ، جوابگویش کیست؟ انسان دلش خون می شود از برخی از این قضایا. بروند در کوی دانشگاه ، برای جوان ها و دانشجویان مومن و انقلابی را و نه آن شلوغ کن ها را آن حوادث را درست کنند.
* من از همه‏ى اين دوستان، اين برادران، ميخواهم بنا را بر برادرى بگذاريد، بنا را بر تفاهم بگذاريد، قانون را رعايت كنيد. راه قانون باز است. راه محبت و صفا باز است، از اين راه برويد. و اميدوارم خداى متعال توفيق بدهد كه همه از اين راه بروند.
* زور آزمایی خیابانی بعد از انتخابات کار درستی نیست ، من از همه می خواهم به این روش خاتمه دهند و اگر خاتمه ندهند مسوولیت تبعات ، به عهده آنهاست.
تصور غلطی است که فکر کنند با فشارهای خیابانی مسوولان را وادار کنند که زیر بار بروند.تن دادن به مطالبات غیرقانونی شروع دیکتاتوری است.
… اگر کسانی بخواهند ادامه دهند ، آن وقت خواهم آمد و با مردم صریح تر از این صحبت خواهم کرد.
* در داخل كشور هم عوامل اين عناصر خارجى به كار افتادند و خط تخريب خيابانى شروع شد؛ خط تخريب، خط آتش‏سوزى، اموال عمومى را آتش بزنند، حريم كسب و كار مردم را ناامن كنند، شيشه‏هاى دكان مردم را بشكنند، اموال بعضى از مغازه‏ها را به غارت ببرند، امنيت مردم را از جانشان و مالشان سلب كنند؛ امنيت مردم مورد تطاول اينها قرار گرفت. اين ربطى به مردم و طرفداران نامزدها ندارد، اين مال بدخواهان است، مال مزدوران است،
* مشکل دشمنان ایران این است که ملت ایران را هنوز نشناخته اند. فکر کردند اینجا گرجستان است که انقلاب مخملی راه بیندازند.
و سخن پایانی با امام زمان (عج) : ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما  ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی.

کاروان طریق القدس

آرشیو