شنبه 27 ژوئن 2009 10:26
بازتاب تدفین شهدای دانشگاه در وبلاگ ها – قسمت سوم
دست نوشته های یک دانشجو- به بسیجی بودنم افتخار کردم (+ فیلم)

پس از آنكه در 16 دي ماه امسال، دانشگاه تهران عليرغم آنكه در تعطيلات به سر مي برد اما با استقبال به ياد ماندني دانشجويان و مردم پذيراي افتخار ميزباني از 5 شهيد گمنام را داشت، دوشنبه ۵ اسفند هم دانشگاه اميركبير با حضور نزديك به 3۰۰۰ نفر از دانشجويان و مردم، به استقبال 5 شهيد گمنام دوران دفاع مقدس رفت.

اما خارج از رويداد اصلي اين روز كه حضور دانشجويان و مردم و تشييع پيكرهاي شهدا در اين دانشگاه بود، اتفاقاتی نيز در حاشيه اي اين مراسم روي داد كه در نوع خود جالب توجه بود:

1. فكر مي كنم شما هم همچون من معتقدید فارغ از هر نوع جناح بندي سياسي و حتي آيين و مكتبي، بحث احترام به شهداي جنگ تحميلي كه در ميان آنها حتي ارمني، مسيحي و… هم وجود داشته است، اظهر من الشمس و كاملا بديهي است. اما همان طور كه قابل پيش بيني بود طيف بي آبروي “علامه” دفتر تحكيم وحدت كه در سالهاي اخير به خوبي ماهيت چعلي و كثيف خود رو به نمايش گذاشته بار ديگر به خوبي نشان داد از كجا خط مي گيرد و برايش همه چيز مهم است جز آنچه كه بتوان آن را “مكتب”، “شريعت”، و حتي “منافع ملي” نام گذاري كرد.

 اوباشي كه برايشان كفايت مي كند عكس هايشان در صفحه اول بي بي سي و روزآنلاين و راديو فردا و … نقش ببندد، تا احساس كنند وظيفه شان را به خوبي انجام داده اند. حالا اين مي خواهد به قيمت پرت كردن سنگ و اشياي ديگر به ديگر دانشجويان باشد، يا سوت و كف هاي مكرر يا فحش دادن و…

2. در حين تلاش هاي سخيف و بچه گانه اوباش مذكور براي برهم زدن مراسم، دانشجويان بسيجي طي اقدامي معنادار با سر دادن شعار “دانشجوي مسلمان اتحاد اتحاد” و پرتاب گل به سمت آنها تمامي زمينه هاي ايجاد تنش و درگيري را براي آنها مسدود كردند…

3. اينجاست كه بيشتر از هميشه به بسيجي بودنم افتخار مي كنم … اگرچه هنوز اين عنوان براي من و امثال من خيلي بزرگه اما وقتي مي بينم افرادي كه چشم بسته و از روي بغض جهالت، بسيج و بسيجي رو فحش مي دن احساس غرور مي كنم …

“تعرف شيئ من اضدادها”

* دانلود فيلم پرتاب گل از سوي دانشجويان بسيجي به سوي كساني كه ادعاي آزادي و آزاديخواهي دارند! که البته در ادامه آنها نیز با پرتاب بطری آب! جبران کردند!

توجه داشته باشید چون فرمت فایل 3gp است پس از دانلود، فیلم را یا از طریق موبایل ببینید یا اگر می خواهید با کامپیوتر ببینید از نسخه های آپدیت شده jet Audio یا … استفاده نمایید.

منبع: وبلاگ دست نوشته های یک دانشجو (دانشجوی علوم سیاسی دانشگاه تهران)
کاروان طریق القدس

آرشیو