شنبه 27 ژوئن 2009 12:06
كشف مركز فرماندهي جنگ رواني عليه كشور

گزارشي ويژه از بازداشت اعضاى كودتاى مخملىكشف مركز فرماندهي جنگ رواني عليه كشور يك هسته فكرى مستقر در “دارآباد ” تهران، ضمن “حيثيتى ” ساختن موضوع انتخابات براى ميرحسين موسوى وى را در موضع لجاجت قفل كرده و از ديگر سو با رايزنى‌هاى مختلف ضمن طراحى آشوب‌هاى اخير، سه كميته براى عملياتى ساختن تصميمات اتخاذ […]

گزارشي ويژه از بازداشت اعضاى كودتاى مخملى
كشف مركز فرماندهي جنگ رواني عليه كشور

يك هسته فكرى مستقر در “دارآباد ” تهران، ضمن “حيثيتى ” ساختن موضوع انتخابات براى ميرحسين موسوى وى را در موضع لجاجت قفل كرده و از ديگر سو با رايزنى‌هاى مختلف ضمن طراحى آشوب‌هاى اخير، سه كميته براى عملياتى ساختن تصميمات اتخاذ شده تشكيل داده بودندبنا بر گزارش‌هاى دريافتى “م. ا ” در اعترافات خود ضمن تاكيد بر برنامه‌ريزى چندين ماهه اين جريان براى ايجاد آشوب پس از انتخابات گفته است “چرا من را گرفته ايد، اصل ماجرا…

دراين بررسى‌ها مشخص شده كه يك هسته فكرى مستقر در “دارآباد ” تهران، ضمن “حيثيتى ” ساختن موضوع انتخابات براى ميرحسين موسوى وى را در موضع لجاجت قفل كرده و از ديگر سو با رايزنى‌هاى مختلف ضمن طراحى آشوب‌هاى اخير، سه كميته براى عملياتى ساختن تصميمات اتخاذ شده تشكيل داده بودند.

اين سه كميته عبارت بودند از:

1- كميته رسانه‌اى ـ تبليغاتى:

ستاد اصلى اين كميته واقع در قيطريه بوده و فعالان اصلى آن شامل “ع. ر “، “م. ع “، “س. ش “، “م. ق ” و… بودند. در اين ستاد ضمن هماهنگى با فعالان رسانه‌اى، به خط كردن وبلاگ‌ها، روزنامه‌هاى همسو و سايت‌ها دنبال مى‌شده است.

همچنين در اين كميته مصوبه‌هاى هسته مركزى در قالب “شايعات “، “اخبار با منابع سياه و خاكسترى ” انتشار اطلاعيه‌ها از طريق چاپ و پست الكترونيك، جهت پمپاژ عملياتى مى‌گرديده است.

اين كميته ارتباط كاملاً “آنلاين ” با شبكه خبرى بى.بى.سى داشته و عمده اطلاعات را براى پوشش خارجى و ايجاد هيجانات به اين شبكه مخابره مى‌كرد.

نكته قابل توجه در اين زمينه آن است كه پس از شناسايى اين كميته و هنگام ضربه به آن توسط نيروهاى امنيتى، شبكه بى.بى.سى به طور مستقيم صحنه ورود ماموران به اين مركز را پوشش داده بود.

همچنين نحوه ارتباط شبكه سازماندهى شده به گونه‌اى بود كه پس از وارد عمل شدن گروه ضربت در عرض سه دقيقه حدود 2000 تن از اراذل و اوباش در اطراف ساختمان مزبور گرد آمده بودند.

همچنين در اين خانه تيمى، سيستم‌هاى شنود بى‌سيم و تلفن همراه، دوربين‌هاى فوق حرفه‌اى، سى‌دى‌هاى تبليغاتى و تخريبى و نيز دستگاه ارسال كننده ماهواره‌اى كشف و ضبط گرديده است.

گفتنى است براساس مشاهدات و اعتراف برخى از افراد حاضر در اين خانه تيمى، برخى هنرمندان سينما همچون “ن. ك ” نيز در اين خانه رفت وآمد و همكارى داشته‌اند.

2- كميته سياسى:

فعالان اين كميته شامل “م. ت “، “ع. س “، “ح. م “، “م. ا ” و. . . به مديريت “ب. ن ” به فعاليت مشغول بوده‌اند. ساختمان اصلى اين كميته ساختمانى پنج طبقه واقع در ميدان هفت تير بوده است. گفته مى‌شود اين ساختمان متعلق به يكى از اعضاى اصلى ستاد ميرحسين موسوى مى‌باشد.

هدف اين كميته سازماندهى نيروهاى سياسى جهت سخنرانى، تحرير مقالات، هيجان بخشى به تجمعات و… بوده است.

همچنين اين كميته ساختمان ديگرى نيز در حوالى خيابان انقلاب داشته است كه نزديك به تجمعات خيابانى اين جريان بوده و نقش رصد و هدايت جريانى توسط ليدرها را دنبال مى‌كرده است.

3- كميته تخريب:

اين كميته كه شامل 15 الى 20 نفر از نيروهاى اخراجى و بازنشسته يك مجموعه بوده‌اند، سازماندهى اراذل و اوباش، محوربندى خيابان‌ها، درگيرى‌ها و تجهيز نيروها را برعهده داشته است.

مديريت اين كميته با “م. ه ” و با معاونت “ا. خ ” بوده – كه اخيراً نيز بازداشت شده- بوده است.

گفته مى‌شود كميته مزبور سيستم پيشرفته مخابراتى را وارد كشور كرده بود كه ارتباطات درون تشكيلاتى آنها از طريق همين سيستم انجام مى‌شده است.

در بررسى‌هاى صورت گرفته اعضاى اين كميته كه داراى خط نفوذ در برخى از مراكز بوده و شناسايى نقاطى كه بايد مورد حمله قرار بگيرد را دنبال مى‌كردند.

شناسايى بانك‌ها،مراكز نظامى،اماكن دولتى، خانه‌هاى مسئولان و نقطه‌هاى مناسب آشوب توسط اين كميته دنبال مى‌شده است.

اخبار به دست آمده حكايت از آن دارد كه با شناسايى و دستگيرى سه كميته ذكرشده، جريان مزبور به شدت آسيب ديده و شيرازه كار آنها به شدت از هم گسيخته شده است.

پراكندگى تجمعات، كم رنگ شدن شعارها و آسيب‌هاى وارده به اموال عمومى و امنيت مردم نشان دهنده نشانه رفتن گلوگاه جريان اغتشاش طلب توسط نيروهاى امنيتى ـ انتظامى بوده است.

4- اعترافات برخى دستگيرشدگان

اخبار به دست آمده از اعترافات جالب توجه برخى دستگيرشدگان مرتبط با آشوب‌هاى اخير حكايت دارد.

بنا بر گزارش‌هاى دريافتى “م. ا ” در اعترافات خود ضمن تاكيد بر برنامه‌ريزى چندين ماهه اين جريان براى ايجاد آشوب پس از انتخابات گفته است “چرا من را گرفته ايد، اصل ماجرا و تلاش ‌ا توسط مثلث “ه. خ و خ ” صورت گرفته. همه كاره آنها بوده‌اند. “

همچنين “ه. ا ” از اعضاى شوراى مركزى يكى از احزاب دوم خردادى نيز در اعترافات خود تاكيد كرده است حتى اگر ميرحسين هم پيروز مى‌شد رويه ما به اين شكل برنامه ريزى شده بود.

“م. ق ” نيز اطلاعات عمده‌اى درباره جريان پشت پرده رسانه‌اى اين آشوب‌ها مطرح ساخته و از هماهنگى‌هاى صورت گرفته با برخى از شبكه‌هاى خارجى براى پوشش اغتشاشات اخير خبرداده است.

“م. ت ” نيز با افشاى شبكه اصلى اين جريان،اسامى تعداد زيادى از سرپل‌هاى تشكيلات خود را اعلام و تصريح كرده است هماهنگى‌ها در اين زمينه با چراغ سبز يكى از چهره‌هاى سياسى كشور بوده است.

اخراجى‌هاى امنيتى در ستاد موسوى

كميته‌اى از اعضاى اخراجى يك نهاد امنيتى و وابستگان به يك جريان سياسى خاص در ستاد موسوى از زمان انتخابات مشغول به فعاليت بوده و پس از انتخابات نيز در آشوب‌ها و اغتشاشات اخير نقش فعالى ايفا كرده‌اند.

كشف مركز فرماندهي جنگ رواني عليه كشور

پليس اطلاعات و امنيت عمومي تهران بزرگ از شناسايي و كشف ساختماني واقع در ميدان هفتم‌تير به عنوان مركز فرماندهي جنگ رواني عليه امنيت كشور خبر داد.

به گزارش وطن امروز ، پليس اطلاعات و امنيت تهران در اطلاعيه‌اي اعلام كرد: براساس اطلاعات واصله و تحقيقات به عمل آمده، اول تير 88، ساختماني واقع در ميدان 7تير، با مجوز قضايي مورد بازرسي قرار گرفت كه براي ستاد يكي از كانديداها فعاليت داشت، در اين مجموعه، اسنادي در ارتباط با ساماندهي تجمعات غيرقانوني و تشويق به آشوب و اقدام عليه امنيت كشور، ايجاد جنگ رواني و تشويش اذهان عمومي با تكثير سي‌دي‌هاي جعلي و تخريبي و تكثير نامه جعلي منتسب به وزارت كشور درباره انتخابات در سطح وسيع، اسناد و مدارك ارتباط با رسانه‌هاي معاند و دخالت بيگانگان و طراحي توطئه‌هاي اخير كشف شد كه با توجه به اسناد و مدارك مكشوفه، اين ساختمان به مركز فرماندهي جنگ رواني عليه امنيت كشور تبديل شده بود.

بنابراين گزارش، دستگيرشدگان بر اساس مدارك و اسناد مجرمانه مكشوفه بازداشت و در حال بازجويي هستند و دو مركز مشابه ديگر نيز بر مبناي اسناد به دست آمده شناسايي شده كه اطلاعات تكميلي متعاقباً اعلام خواهد شد.

به گزارش  جوان ؛ كميته‌اى از اعضاى اخراجى يك نهاد امنيتى و وابستگان به يك جريان سياسى خاص در ستاد موسوى از زمان انتخابات مشغول به فعاليت بوده و طبق برخى شواهد پس از انتخابات نيز در آشوب‌ها و اغتشاشات اخير نقش فعالى ايفا كرده‌اند.

اين كميته امنيتى كه زيرنظر مستقيم (ع. ر) و (خ .ت) فعاليت مى‌كند در دفترى واقع در شهرك غرب، خيابان ايران زمين مستقر است.

اين دفتر ظاهراً بازرسى ستاد ميرحسين موسوى بوده است. از جمله اعضاى اين كميته مى‌توان به افرادى چون (ع.م)، (ى.الف)،(ب.ر)، (الف.س) ، (م.ن) و (ق.ن) اشاره كرد كه اكثراً از اخراجى‌هاى يك نهاد امنيتى و از فعالان اطلاعات نخست وزيرى در سال‌هاى ابتداى انقلاب بودند.

اين كميته چاپخانه‌اى در كرج نيز دارد كه از آن در شب‌هاى اغتشاشات استفاده فراوانى در راستاى امور چاپى اين كميته مى‌شد.

اين تيم امنيتى پس از برخورد نهادهاى مسئول در شب‌هاى اغتشاشات و دستگيرى‌هاى گسترده عوامل آشوب فعلاً از هم پاشيده شده و حتى اعضاى آن شايعاتى را مبنى بر بازداشت خود منتشر كرده‌اند.

کاروان طریق القدس

آرشیو