چهارشنبه 15 جولای 2009 08:38
بیانیه ی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران پیرامون وقایع اخیر کوی دانشگاه

بسمه تعالی پویایی یک جامعه نیازمند دانشگاهی شاداب و پرشور در ابعاد علمی و سیاسی می باشد. دانشگاهیان به عنوان اقشار فرهیخته کشور با به نمایش گذاشتن تعاملات سازنده خود و اعلام نقدهای صریح خود در قالبی منطقی و عملی به حرکت رو به جلو نظام جموری اسلامی شتاب داده و از انحراف آن جلوگیری […]

بسمه تعالی

پویایی یک جامعه نیازمند دانشگاهی شاداب و پرشور در ابعاد علمی و سیاسی می باشد. دانشگاهیان به عنوان اقشار فرهیخته کشور با به نمایش گذاشتن تعاملات سازنده خود و اعلام نقدهای صریح خود در قالبی منطقی و عملی به حرکت رو به جلو نظام جموری اسلامی شتاب داده و از انحراف آن جلوگیری می کنند.
زبان دانشگاهی، زبانی منطقی و علمی دور از هیاهو و تنش و هوچی گری است و همین لحن و روشِ بیانِ گفتار و انتقادات است که اثرگذار است و از سر دلسوزی.

انتخابات بیست و دوم خرداد با مشارکت بیش از 80 درصد به نماد اقتدار و عزت ملی و تجلی وفاداری عموم ملت به آرمان های انقلاب اسلامی تبدیل شد. البته همانند هر انتخابات دیگر ریاست جمهوری، تنها یک نفر موفق به کسب اکثریت آراء گردید و همین امر موجب شادی و ناراحتی هواداران نامزدهای محترم شد. اما سوء استفاده از این امر و به آشوب کشاندن فضای عمومی جامعه و به ویژه فضای فرهیخته ی دانشجویی، تنها از سوی کسانی هدایت می شود که نمی خواهند شیرینی این پیروزی ملی در کام ملت باقی بماند.
حوادث اخیر کوی دانشگاه –که در آن اعتراضات معمول قشر دانشگاهی و انتقادات ایشان از سوی عده ای خاص و با مقاصد ویژه به سمت آشوب و درگیری هدایت شد، از سوی همه ی دانشجویان و خصوصاً بسیج دانشجویی محکوم است. همچنین مقابله ی عده ای خودسر که با ظواهری مذهبی و خارج از قانون به چنین فضایی دامن زدند و به جمعی از دانشجویان حمله بردند، عملی زشت، غیر قانونی و خارج از چارچوب  ارزش-های بسیج می باشد. همانطور که مقام معظم رهبری (مدظله) اشاره فرمودند، کسانی که اصرار به مجادله و درگیری و اغتشاش داشته باشد حتماً یا خائن اند یا بسیار غافل.
بسیج دانشجویی اعلام می دارد که در کنار سایر دانشجویان و نهادهای قانونی برای برقراری آرامش و امنیت ایستاده و خواستار آن است که تمامی مسببین این جریان – از آغاز کنندگان و خط دهندگان خارج از دانشگاه آن، از عده  ای دانشجونما و اغتشاش گر و همچنین تمامی مجریان خودسر آن- محکوم شده و بر اساس ضوابط، به سزای اعمال خود برسد تا بار دیگر دانشگاه شاهد حوادث تلخ و ناگوار نباشد و همچون گذشته به کانونی برای آرامش، علم اندوزی و نقد و نظر تبدیل گردد.

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران

کاروان طریق القدس

آرشیو