چهارشنبه 22 جولای 2009 12:13
برخي براي ولايت جان مي‌دهند اما كساني از خواسته كوچك خود نمي گذرند!

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت:‌ چه طور برخي از جان خود براي ولايت و حقيقت قرباني شده و ميشوند ولي ما نميتوانيم از برداشت و خواسته كوچك خودمان بگذريم


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، حسين صفار هرندي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در مراسم اختتاميه كنگره طنين ايثار كه با هدف تجليل از جايگاه زنان ايثارگر پيش از ظهر امروز چهارشنبه برگزار شد، اظهار داشت: ايثار جزئي از خصيصههاي زنان پاك نيت عالم است و بخشش يك مادر مصداق كاملي از ايثار است و در نگاه عام به همه بانوان ايثار در وجود يكايك آنها موج ميزند اما به شكل مضاعف آن زناني كه تجربهاي در موضوع ايثار و فدا دارند، مصداق بارزتري از وجوه متعدد ايثار در جامعه است.
وي گفت: بانوي بزرگ اسلام خديجه همسر مكرمه رسول اكرم(ص)در تاريخ اسلام و اولين بانوي معظمهاي بود كه از اعتبار اشرافي خود و با شكستن عرف زمانه مصداق بزرگي از ايثار و عظمت يك زن مسلمان شد و با تولد فاطمه زهرا (س) اسوه مجاهدت و ايستادگي و عظمت در شان و شخصيتي عظيمتر برخوردار شد.
وزير ارشاد با اشاره به سبقه تاريخي نقش زنان مسلمان در پيروزيهاي متعدد انديشه و فرهنگ اسلامي عنوان كرد: فاطمه زهرا (س) اوج شعور و نماد عظمت يك زن در دفاع از حريم انبياء و ولايت است و فاطمه زهرا نماد ارزشمندي است از ايستادگي در برابر سنت ناجوانمردانه ترك مولا عليرغم توصيههاي اكيد راهبر نخست (پيامبر اكرم (بود و او به خوبي دريافت كه رهبر ثاني هميشه مصيبتهايش بيشتر از رهبر نخست است و به واقع فاطمه زهرا (س) بود كه در كشاكش به بند كشيدن امام زمان خودش مقاوم و با عظمت ايستاد.
صفارهرندي شخصيت ممتاز زينب كبري را از ديگر مصاديق عظمت يك زن عنوان كرد و گفت: مشعل فروزان ايثار نسل به نسل به امروز منتقل شده و در پس ايثار همه مادران از زنان و همسران سرزمين بزرگ ايران آخرين نمونه آن شرافت وعزت آن بانوي مصري در پافشاري در حجاب خود بود.
وي كتاب دا “‌ را تابلوي برجستهاي براي باور به حضور زينبها و ربابها در زمانه ما دانست و گفت: زنان اين سرزمين افتخار اين را دارند كه با زنان بزرگ و با عظمت تاريخ محشورند.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي اضافه كرد: ‌ايثار يعني قرباني كردن خواستهها و چه طور هستند كه برخي از جان خودشان براي ولايت و حقيقت قرباني ميشوند و شدهاند ولي ما نميتوانيم از برداشت و خواسته كوچك خودمان بگذريم.
صفار هرندي در پايان با بيان اينكه همه ما بالقوه ايثارگريم گفت: بايد كاري كنيم كه اين استعدادهاي بالقوه، بالفعل شوند.

به نقل از خبرگزاری فارس

کاروان طریق القدس

آرشیو