یکشنبه 26 جولای 2009 07:56
هشدار فرمانده سپاه به رژیم صهیونیستی: حماقت كنيد اسرائیل موشكباران مي‌شود

 فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي دیروز در یک نشست خبري تاكيد كرد: «شايد رژيم صهيونيستي بتواند چند موشك محدود ايران را هدف قرار دهد اما در مقابل شليك انبوه موشك‌ها نمي‌تواند كاري كند»


سردار سرلشكر محمدعلي جعفري در ادامه قدرت پيشرفت ايران در موضوعاتي از قبيل فناوري هسته‌اي را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه «چنين پيشرفت‌هايي بالطبع براي دشمنان نظام اسلامي بویژه رژيم صهيونيستي قابل تحمل نيست»،‌ تصریح کرد: آنها به هر وسيله‌اي مي‌خواهند جلوي چنين پيشرفت‌ها و اقتدار جمهوري اسلامي را بگيرند. سردارجعفري با بيان اينكه موضوع تهديدات نظامي همواره مورد نظر دشمنان قرار داشته است، تصریح کرد: «آنها با استفاده از اين تهديدها فكر مي‌كنند توانايي مرعوب كردن نظام جمهوري اسلامي را دارند ‌اما در طول اين سال‌ها ديده‌ايم كه اين يك فكر اشتباه است»‌.
مسؤول حماقت دشمنان ايران نيستيم
فرمانده كل سپاه در ادامه با بيان اينكه «ما مسؤول حماقت دشمنان خود نيستيم»، اقدام نظامي عليه ايران را خلاف عقل و منطق دانست و تصریح کرد: با حماقتي كه از دشمنان سراغ داريم و احساس خطري كه آنها از پيشرفت نظام اسلامي دارند، دست زدن به چنين اقدامات حماقت‌آميزی از آنها بعيد نيست اما نيروهاي مسلح همواره در آمادگي كامل براي مقابله با هرگونه تهاجم
قرار دارد.
سردار جعفري همچنین تاکید کرد: «در صورت اقدام نظامي عليه جمهوري اسلامي ايران، تمام اسرائيل [فلسطین اشغالی] تحت برد موشك‌هاي ایران قرار دارد و سپاه در توليد موشك‌هاي زمين به زمين با بردي متناسب با هدف قراردادن اسرائيل محدوديتي ندارد و پاسخ ایران به آنها يك پاسخ سخت خواهد بود».
در ادامه این نشست خبری سوالي درباره «آزمايش اخير موشك‌هاي رژيم صهيونيستي براي مقابله با موشك‌هاي شهاب» از سردار جعفری پرسیده شد که وی در پاسخ «دقت موشك‌هاي ايران را بسيار بالا» عنوان و تصریح کرد: رژيم صهيونيستي در انجام آزمايش‌های خود ناموفق بود و معتقديم اين حرف‌ها درباره سپر ضدموشكي نيز بيشتر به يك ادعا شبيه است. فرمانده كل سپاه اظهاراتش را چنین ادامه داد: «شايد اسرائيلي‌ها بتوانند چند موشك محدود را هدف قرار دهند اما در مقابل شليك انبوه موشك‌ها نمي‌توانند كاري كنند». فرمانده کل سپاه با این سخنان از توان بالای موشکی ایران خبر داد، اگرچه ادعاهاي آنها درباره سپرضد موشكي را نيز «در مرحله مقدماتي و آزمايش» دانست.سوال دیگر از جعفری این بود که « آيا ايران مي‌تواند تاسيسات هسته‌اي اسرائيل را در صورت تجاوز به ايران هدف قرار دهد؟» که وی چنین پاسخ داد:‌ پاسخ ايران به هرگونه تجاوز احتمالي قاطعانه خواهد بود و کل اسرائيل [فلسطین اشغالی] تحت برد موشك‌هاي جمهوري اسلامي ايران قرار دارد.
تهديدات داخلي؛ مهم‌ترين خطر
ادامه این نشست خبری به مسائل داخلی اختصاص یافت؛ چنانکه عضو بلندپایه شورايعالي امنيت ملي، تهديدات داخلي عليه انقلاب اسلامي را جدي دانست و تاکید کرد: «اين نوع تهديدات تمام شدني نيست و بايد آماده مقابله با آنها باشيم».
سردارجعفري حوادث اخير در انتخابات رياست جمهوري را مورد اشاره قرار داد و گفت: ‌«در همين راستا با استفاده از فرصت انتخابات، دشمنان با الگوگيري از تجربيات خود به عنوان کودتاهای مخملين در كشورهاي آسياي ميانه سعي در به‌كارگيري اين الگو در داخل كشورمان داشتند؛ هر چند خودشان نيز معتقد بودند، در ايران چنين كاري امكانپذير نيست». وی با ابراز تاسف از اینکه «در داخل نيز برخي فريب اين حرف‌ها را خوردند و باور كردند مي‌توانند سياست‌هاي كلي نظام را تغيير دهند»، افزود: با توجه به هوشياري مردم، مسؤولان انقلابي و رهبري اين توطئه‌ها خنثي شد؛ هر چند تبعات منفي و خسارات مادي و معنوي قابل توجهي به دنبال داشت كه كساني كه اين حوادث را به وجود آوردند، بايد در برابر آن پاسخگو باشند.
فرمانده كل سپاه در ادامه «امنيت منطقه خليج فارس و تنگه هرمز» را مورد اشاره قرار داد و با تاکید بر اینکه «‌سپاه به شکل كامل امنيت اين شاهراه بزرگ انتقال انرژي به جهان را تحت كنترل خود دارد»، اظهار داشت: آمادگي سپاه پاسداران براي دفاع از انقلاب در وضع مناسبي است و هر چه به سمت وضع مطلوب سازماني حركت مي‌كنيم، وضع و آمادگي سپاه نيز به سمت قابل قبولي
پيش مي‌رود. آنطور که جعفری گفت، «‌با توجه به تغيير ماهيت تهديدات عليه نظام اسلامي كه از تهديدات سخت نظامي ودفاعي به سمت تهديدات نرم از جنس سياسي، فرهنگي و امنيتي سوق داده شده است، آمادگي‌هاي سازماني سپاه نيز بايد متناسب با اين تغيير اصلاح شود و برنامه‌ها و آمادگي‌هايي متناسب با آن مد نظر قرار گيرد كه در طول چند سال گذشته به دنبال چنين وضعيتي بوده‌ايم».
وي با اشاره به وقايع اخير در كشور، آن را نشان‌دهنده وجود تهديدات عليه انقلاب اسلامي دانست و با بیان اینکه «ماهيت اين تهديدات به سمت تهديد نرم سوق داده شده»، تصریح کرد: دشمن همچنان در كمين است تا با استفاده از هر فرصتي براي ضربه زدن به انقلاب اسلامي وارد عمل شود كه اين امر مستلزم آمادگي همه‌جانبه نيروهاي انقلاب است.

به نقل از روزنامه وطن امروز، یکشنبه، 4 مرداد

کاروان طریق القدس

آرشیو