جمعه 31 جولای 2009 20:38
رابطه ما با مقام معظم رهبري از جنس اعتقادي و پدر و پسري است

به گزارش استقامت دکتر محمود احمدي‌نژاد صبح امروز در آيين يازدهمين هم انديشي علمي- پژوهشي اساتيد بسيجي کشور گفت: در روزهاي اخير عده اي با خيال خام خود به تکاپو افتادند تا رابطه دولت و رهبر عزيز انقلاب را خدشه‌دار جلوه دهند و با جار و جنجال، جدايي و فاصله بين دولت و رهبري را القاء کنند، در حالي که آنان نمي‌دانند که نوع رابطه ما با مقام معظم رهبري فراتر از قالب‌هاي سياسي و اداري است و از جنس محبت، اعتقادي و پدر پسري است.


وي تصريح کرد: وارد شدن بدخواهان در چنين عرصه اي و القاء چنين شبهاتي حرکتي بي‌نتيجه است و آنها قطعاً چنين آرزويي را به گور خواهند برد و اين راه به روي شياطين بسته است.

رييس جمهور اساتيد بسيجي را همكاران آرماني خود دانست و با تأكيد بر اينكه ضرورت دارد در افق نگاه خود تجديدنظر کنيم، اظهار داشت: بايد در دانشگاه‌ها سطح انتظار از خودمان را بالا ببريم و انتظار اين است که دانشگاه و حوزه پرچمدار تحولات گوناگون در کشور باشند.

وي ادامه داد: امروز امروز سازمان بسيج اساتيد درخت تناوري است که نقطه اميد و اتکاي انقلاب اسلامي در عرصه‌هاي علمي، فکري و فناري تبديل شده است.

رييس جمهور افزود: دانشگاه بايد با فرهنگ و انديشه بسيجي اداره شود و پرچم فرهنگ بسيج به عنوان پرچم عزت، آزاديخواهي و روحيه نشاط بايد در دانشگاه برافراشته شود.

دکتر احمدي‌نژاد در ادامه خطاب به اساتيد بسيجي با بيان اينکه ضرورت دارد در افق نگاه خود تجديدنظر کنيم، اظهار داشت: بايد در دانشگاه‌ها سطح انتظار از خودمان را بالا ببريم و انتظار اين است که دانشگاه و حوزه پرچمدار تحولات گوناگون در کشور باشند.

دکتر احمدي‌نژاد با بيان اينکه انقلاب اسلامي يک حقيقت پويا و جريان پيوسته تاريخي است، خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامي در ايران يک جهش بلند در راستاي تداوم مسير حرکت توحيدي بشريت است.

وي با اشاره به اينکه انتخابات در انديشه ولايي با نظام ليبرال- دمکراسي کاملاً‌ متفاوت است، تصريح کرد: انتخابات در جمهوري اسلامي ايران حركت مستمر در مسير تعالي و پيشرفت و آرمان خواهي ملت است.

رييس‌جمهور با بيان اينکه در نظام ليبرال دمکراسي مردم فرصت ظهور و نقش‌آفريني ندارند، تصريح کرد: در انقلاب اسلامي ايران‌ اولين چيزي که در انتخابات متجلي مي‌شود، فرصت نقش‌آفريني و انتخاب کاملاً‌ آزادانه مردم است و انتخابات اخير مباني دموكراسي ليبرال را در تئوري و عمل زير سؤال برد.

دکتر احمدي‌نژاد خاطرنشان کرد: انتخابات اخير رياست جمهوري استيلاي، ثروت ، حزب و رسانه را به‌عنوان ابزار نظام سلطه در هم شكست و الگوي جديدي را در برابر بشريت ارائه داد. از اين رو، غربي‌ها از اين موضوع به شدت ناراحت و عصباني هستند.

وي افزود: ملت ايران در اين انتخابات به رغم تلاش بدخواهان، مهر تأييد آگاهانه و مستحکمي را به پاي انقلاب و انديشه ولايي زدند.

رييس‌جمهور با اشاره به تلاش دشمنان براي مخدوش کردن اقتداري که در ايران به واسطه انتخابات اخير ايجاد شده است، تصريح کرد: مطمئن هستم انقلاب ريشه‌دارتر از آن است که با چنين بادهايي بلرزد و به فضل الهي همه جار و جنجال‌ها را به زباله‌دان تاريخ خواهد انداخت.

عدالت ، روح حاكم بر فعاليت هاي دولت است

رييس‌جمهور عدالت را روح حاکم بر فعاليت هاي دولت دانست و تأکيد کرد: عدالت نقطه آغاز به سمت کمال است به هر ميزاني که به سمت عدالت حرکت مي کنيم، شکوفايي ها اتفاق خواهد افتاد و بايد به نقطه اي برسيم که هيچ کس در ايران احساس نکند که فرصتي از او دريغ شده است. بايد همه احساس کنند که شهروند درجه يك هستند.

دکتر احمدي‌نژاد افزود: از سوي ديگر بايد به نقطه اي برسيم که هيچ کس خيال نکند بالاتر از ديگران است و حق فراتر از قانون براي خود قائل باشد. بايد به جايي برسيم که کسي گروه و دسته خود را مالک کشور نداند و براي خود حق انحصاري و امتياز ويژه قائل نباشند.

وي افزود: عدالت روحيه اميد را در ملت ايران زنده مي کند، اگرچه کار سخت و نبرد گسترده و همه جانبه‌اي است اما شدني است.

رييس‌جمهور با تأکيد بر اينکه نظام و دولت اسلامي بايد پرچمدار اسلام باشد، گفت: عدالت، محور همه برنامه‌ريزي‌ها و تصميمات دولت است و اين دولت تا آخر محکم پاي اجراي عدالت ايستاده است.

دکتر احمدي‌نژاد با بيان اين دولت در دوره جديد بايد به دنبال ايجاد تحولات اجتماعي باشد، خاطرنشان کرد: در نظام اسلامي همه بايد احساس امنيت و آرامش کنند و هيچ‌کس نبايد احساس کند که کرامت او مخدوش شده است، از اين رو، جامعه اسلامي بايد سرشار از نشاط، شادابي، سرزندگي و اميد باشد.

رييس جمهور همچنين در سفر به استان خراسان رضوي، شب گذشته در همايش استانداران سراسر كشور شركت كرد.

کاروان طریق القدس

آرشیو