سه‌شنبه 11 آگوست 2009 02:44
نامه سرگشاده بسیج امام صادق به رئیس جمهور درباره ی وزارت نفت

آقای نوذری خدمت خویش را به آقای زنگنه و تیم ایشان تمام كرد و به جای اینكه تفكر این مدیران و عملكرد آنان را برای ملت شریف ایران روشن كند، آنان را چون قهرمانان كنار گذاشت تا برای دوره بعد هم علاوه بر اینكه تأییدیه مافیای نفتی برای وزارت به همراه باشد، در مسیر جلب اعتماد شما نیز گام بردارد.


بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در نامه سرگشاده‌ای به رئیس‌جمهور ضمن برشمردن نقاط ضعف موجود وزارت نفت، راهكارهایی برای دولت آینده پیشنهاد كرد.

جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تحیت

حماسه 22 خرداد برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب شكوهمند اسلامی به یادگار گذاشت كه در آن مردم متدین و انقلابی ایران به راه مبارزه با فساد و تبعیض كه راه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و نائب بر حقش مقام معظم رهبری است رأی دادند و ثبات قدم خود را در این مسیر نشان دادند.

جناب آقای احمدی‌نژاد

اكنون كه مردم به تكلیف خویش عمل كردند، نوبت به شما رسیده است كه برای تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی گام بردارید. در 4 سال گذشته روحیه خدمت به مردم شریف ایران در بین دولتمردان احیا شد و حركت به سمت ارزش های انقلاب مجدداً آغاز شد و خدمات بسیاری توسط دولت نهم به مردم كه ولی نعمتان ما هستند، ارائه گردید. تصمیمات شجاعانه شما در اصلاح سازمان مدیریت و همچنین تلاش برای هدفمند كردن یارانه‌ها جای تقدیر دارد اما به نظر می رسد جنابعالی از یك وزارت خانه مهم یعنی نفت در طول 4 سال گذشته غافل بودید به‌طوری كه در حال حاضر شرایط مناسبی از آن ترسیم نمی شود.

جناب آقای رئیس جمهور

آیا می دانید پروژه های بسیاری در صنعت نفت بر زمین مانده و بعضاً شنیده می شود طرح‌هایی مانند توسعه پارس جنوبی با بی توجهی و كندی مسئولین، میلیاردها دلار زیان ناشی از تأخیر را به دنبال داشته و از این طریق، مقصود بدخواهان دولت نهم به منظور ضربه زدن به دولت خدوم و ناتوان جلوه دادن دولت برآورده گشته است؟

آیا می دانید برخی مدیران صنعت نفت، شعار مبارزه با مافیای نفتی را به مضحكه گرفته اند؟

چرا بدون هیچ گونه تغییر جدی در بدنه مدیریتی وزارت نفت از شعارهای مبارزه با فساد عقب نشینی شد؟

آیا می دانید در وزارت نفت در مقابل كسانی كه می خواهند با فساد مبارزه كنند، ایستادگی می شود و در این 4 سال هم گامی در جهت مبارزه با فساد برداشته نشده است؟

چگونه است كه حتی یك تغییر اساسی در تركیب اعضای هیئت مدیره شركت ملی نفت ایران طی این 4 سال صورت نپذیرفت و برخی مدیران عامل فعلی كماكان خود را با امثال آقای زنگنه و برخی مدیران ارشد مجمع تشخیص مصلحت هماهنگ می كنند؟! چگونه مدیرانی كه در اعتراض به عملكرد شورای نگهبان در مجلس ششم از صنعت نفت استعفا دادند، كماكان و با قوت در این صنعت حضور دارند؟

حذف مدیرعامل شركت ملی صنایع پتروشیمی از شبكه مدیریت نفت در سال 85 با چه فرآیندی صورت پذیرفت؟

امثال آقایان كردان، نوذری، وكیلی، نجابت، تركان و بسیاری دیگر چگونه در جمع دولتمردان احمدی‌نژاد حضور یافتند؟

جناب آقای احمدی‌نژاد كسانی كه در دولت های قبل در بدنه نفت برنامه ریزی می كردند و این برنامه ها گاه بر خلاف منافع ملی بود، امروز در مركزهایی چون مجمع تشخیص به فعالیت خود ادامه می دهند و وزارت نفت نیز در پی عمل به مصوبات آنها است حال آنكه شما برنامه چهارم توسعه را كه قصد پیاده كردن اسلام آمریكایی در كشور را داشت،به شدت مورد انتقاد قرار دادید، در ادامه شایسته است در رابطه با سیاست ها و رویكرد های وزارت نفت نیز تجدید نظر جدی صورت دهید.

جناب آقای احمدی‌نژاد

این مجموعه پیش از این نیز از باب خیر خواهی و در موقعیت های مختلف تذ كراتی را یادآور شد و در كنار این تذكرات راهكارهایی را نیز برای رفع مشكلات ارائه كرده بود. این بار نیز سعی دارد با ارائه و تبیین ملاك ها و معیارهای انتخاب وزیر نفت، مسیر حقه خویش را دنبال كند. آنچه در ادامه می آید، مهمترین ویژ گی های وزیر نفت است. امیدواریم این معیارها در انتخاب وزیر نفت كابینه دهم لحاظ شود:

1- مبارزه با فساد

2- دارابودن تفكر سیستمی و قدرت تجزیه تحلیل مسائل استراتژیك

3- قدرت تغییرات اساسی و تحولات ساختاری به همراه تحول در برنامه ریزی ها و استراتژی ها

4- پاسخ گویی نسبت به كارشناسان و دلسوزان

5- استفاده از نخبگان

6- دنبال كردن شفافیت

7- اعتماد به توانمندی داخلی

8- تخصص در حوزه مسائل نفت و گاز

9- مدیر و مدبر

10- روحیه انقلابی

در ادامه نیز باید یادآورشویم بنا به مستنداتی كه موجود است و در صورت نیاز ارائه خواهد شد، با توجه به ملاك های مذكور آقای نوذری و معاونانش نمره قبولی نخواهند گرفت. شایسته است این مهم در انتخاب های بعدی لحاظ گردد.

جناب آقای احمدی‌نژاد

در مورد انتصابات اخیر وزارت نفت هم به این نكته باید اشاره كرد كه آقای نوذری خدمت خویش را به آقای زنگنه و تیم ایشان تمام كرد و به جای اینكه تفكر این مدیران و عملكرد آنان را برای ملت شریف ایران روشن كند، آنان را چون قهرمانان كنار گذاشت تا برای دوره بعد هم علاوه بر اینكه تأییدیه مافیای نفتی برای وزارت به همراه باشد، در مسیر جلب اعتماد شما نیز گام بردارد، در حالی كه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق مؤكداً به شما در مورد این مسائل و حضور این افراد در وزارت نفت هشدار داده بود.

ریاست محترم جمهور

در شرایط كنونی تنها امید این مجموعه برای حل مشكلات نفت به شما معطوف شده است كه با روحیه انقلابی خود و شجاعت مثال زدنی در جهت حل مشكلات این وزارت خانه گام بردارید و در این راه، بسیج دانشجویی نیز از شما پشتیبانی خواهد كرد. امید آن داریم كه شما با استفاده از نیروهای متعهد و متخصص در این حوزه خدمات دولت خدمتگزار را در كشور تكمیل نمایید و ما نیز از هر گونه خدمتی در این مسیر دریغ نخواهیم كرد

در پایان به تمام كسانی كه فكر تصدی بر وزارت نفت را در سر می پرورانند و دیگرانی كه به فكر سهم خواهی از دولت می باشند و افرادی كه به دنبال تأمین منافع مستكبران هستند، هشدار می دهیم در مقابل هیچ انتخاب ناحقی در این وزارت خانه سكوت نخواهیم كرد و و ظیفه خود می دانیم كه این سهم خواهی ها را به اطلاع مردم شریف ایران برسانیم و در این راه تمام هزینه های مادی و معنوی آن را پرداخت خواهیم كرد.

کاروان طریق القدس

آرشیو