جمعه 14 آگوست 2009 04:24
«تقلب بزرگ» و «شنبه پس از انتخابات»
كتاب‌های «تقلب بزرگ» و «شنبه پس از انتخابات» كه به حوادث و رویدادهای انتخابات دهم ریاست جمهوری می‌پردازد، توسط مركز اسناد انقلاب اسلامی تولید شده و در دست چاپ است.


مهدی رمضانی، معاون انتشارات مركز اسناد انقلاب اسلامی ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت: با توجه به حوادث پس از انتخابات و تاثیر آن‌ها بر جامعه، همچنین حساسیت این دوره از انتخابات، در این دو كتاب به وقایع‌نگاری و بررسی حوادث اخیر پرداخته‌ شده است.

وی با تاكید بر شدت و سرعت تحولات در ایام قبل و پس انتخابات افزود: شدت تحولات، هر روز بستر تحولات جدیدی را ایجاد كرد كه به سرعت از نظر افراد گذشتند و فرصت تحلیل جامع و كامل از آن‌ها گرفته شد. بر همین اساس انتشار این كتاب‌ها فرصتی برای مرور عمیق‌تر حوادث گذشته ایجاد خواهد كرد.

معاون انتشارات مركز اسناد انقلاب اسلامی با ذكر یكی از ویژگی‌های این مقطع تاریخی كشور گفت: یكی از ویژگی‌هایی كه این مقطع تاریخی نسبت به مقاطع مشابه داشت، رخ دادن اتفاقات در ظرف زمانی كوتاه‌تر است.

رمضانی با اشاره به موضوع كتاب «تقلب بزرگ»گفت: در این كتاب به شبهات مطرح شده از سوی نامزدهای شكست‌خورده در انتخابات، با عنوان كردن مساله تقلب پرداخته شده و در راستای همین موضوع و با توجه به مبادی قانونی و بدون جهت‌گیری خاص به این شبهات پاسخ داده شده است. در واقع در این كتاب به موضوعاتی نظیر دولت كودتا، اعلام تقلب چرا پس از هشت روز و صندوق‌های سیار، پرداخته شده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به كتاب «شنبه پس از انتخابات» تصریح كرد: این كتاب، روزشمار و روزنگار اتفاقاتی است كه در صحبت‌های نامزدها درباره قانون‌گرایی و میزان پایبندی آن‌ها به این صحبت‌ها، قبل و پس از انتخابات مطرح شده است. این نكات از مستندات موجود و از سخنرانی‌های نامزدها جمع‌آوری شده است و روزهای 21 خرداد تا 11 تیرماه را دربر می‌گیرد.

معاون انتشارات مركز اسناد انقلاب اسلامی در پایان از كتاب‌های دیگر در دست تهیه و مرتبط با جریانات انتخابات دهم نام برد و گفت: گزارش تفصیلی شورای نگهبان راجع به انتخابات دهم، اثر دیگری است كه به زودی توسط این مركز منتشر می‌شود. همچنین مباحثی درباره انقلاب‌های رنگی و مخملی اتفاق افتاده در سایر كشورها، پروژه دیگری است كه در یك سال گذشته در دست آماده‌سازی قرار گرفت و در راستای حوادث اخیر توسط مركز اسناد انقلاب اسلامی منتشر خواهد شد.

کاروان طریق القدس

آرشیو