دوشنبه 28 سپتامبر 2009 04:07
ادای احترام اساتيد و دانشجويان دانشگاه اميركبير به شهداي دانشگاه

اساتيد و دانشجويان دانشگاه صنعتي اميركبير  در برنامه ای به همت بسیج دانشجویی امیرکبیر و همکاری دیگر نهادهای برگزار شد، ظهر روز يكشنبه به شهداي گمنام اين دانشگاه اداي احترام كردند.
ده‌ها تن از دانشجويان دانشگاه صنعتي اميركبير به همراه اساتيد اين دانشگاه با حضور بر سر مزار شهداي گمنام دانشگاه اميركبير، به مقام شامخ شهداي 8 سال دفاع مقدس اداي احترام كردند.


در ابتداي اين مراسم كه به همت ستاد بزرگداشت شهداي دانشگاه اميركبير و با همكاري نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و بسيج دانشجويي اين دانشگاه برگزار شد، پس از قرائت قرآن، حجت‌الاسلام عليرضا مستشاري معاون آموزش و تبليغ نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها طي سخناني اظهار داشت: دين مي‌تواند جامعه و انسان را اداره و كشورها،‌ جوامع و حكومت‌ها را به نحو احسن هدايت كند و شهدا براي اثبات اين موضوع جان خود را فدا كردند والا هميشه دينداراني در كنج پستوها وجود داشتند.
وي با بيان اينكه ما بايد به عنوان افراد ديندار، هم دينداران را حاكم كنيم و هم به دنبال حاكميت اصل دين باشيم، افزود: شهدا رفتند تا فرهنگ عافيت‌طلبي را به فرهنگ جهاد و شهادت تبديل كنند.
معاون آموزش و تبليغ نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها همچنين گفت: روزي كه انسان‌ها از كشته‌شدن در راه خدا هراس داشته باشند، روز مرگ آنها است اما روزي سرافراز و سربلنديم و مي‌توانيم بگوييم منتظر امام زمان(عج) هستيم كه طالب واقعي شهادت و فرهنگ شهادت باشيم.
در ادامه اين مراسم يكي از دانشجويان به قرائت زيارت‌نامه شهدا پرداخت و پس از آن نيز اقبال شاكري از اساتيد دانشكده عمران دانشگاه صنعتي اميركبير با ذكر خاطراتي از دانشجويان شهيد اين دانشگاه گفت: شهدا از ما دور نيستند بلكه اين ما هستيم كه از شهدا دور شديم؛ شهدا زنده و هميشه همراه ما هستند و در قلب ما جا دارند.
وي همچنين تصريح كرد: وقتي از كنار مقبره شهدا مي‌گذريم، گويي اندازه مي‌گيريم كه روحمان تا چه اندازه از شهيدان فاصله گرفته يا چه اندازه به آنان نزديك شده است.
در پايان اين مراسم نيز اميد مهدي‌نژاد شعري درباره شهدا و فرهنگ ايثار و شهادت قرائت كرد و دانشجويان و اساتيد دانشگاه اميركبير با قرائت فاتحه و اهداي گل به مقام شهداي گمنام در اين دانشگاه اداي احترام و با آرمان‌هاي امام خميني (ره) و شهداي انقلاب اسلامي ايران تجديد ميثاق كردند.
در حاشيه اين مراسم تصاوير مربوط به تشييع و تدفين 5 شهيد گمنام در دانشگاه اميركبير و همچنين تصاوير 93 شهيد اين دانشگاه به نمايش گذاشته شده بود.

کاروان طریق القدس

آرشیو