پنج‌شنبه 19 نوامبر 2009 05:54
نامه به احسان اوغلو و متکی پیرامون کشتار مسلمانان یمن

سران دست‌نشانده‌ برخی کشورهای اسلامی و به خصوص خاندان جنایتکار آل سعود که پیش از این نیز پرونده‌ی سیاهی در کشتار حجاج در خانه‌ی خدا داشته است، به خوبی به وظیفه‌اش دربرابر اربابان آمریکایی و صهیونیست خود عمل می‌کند. نمایندگان تمام عیار اسلام آمریکایی این روزها وقیحانه‌تر از قبل …


باسمه تعالی

قال رسول الله صلی الله علیه و آله:

«من سمع منادیاً ینادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم»

جناب آقای اکمل الدین احسان اوغلو،

دبیرکل محترم سازمان کنفرانس اسلامی،

سلام علیکم؛

آنچه امروز در یمن می‌گذرد اتفاقی برآمده از دیروز و امروز نیست. مشکلات برادرانمان در یمن مدت‌های مدیدی است که ادامه دارد. هر چند این روزها با حملات وحشیانه‌تری –به خصوص بعد از تجاوز عربستان- روبرو است.

امید بود از همان روز آغاز این درگیری‌ها سازمان کنفرانس اسلامی و نیز سایر کشورهای مسلمان سعی وافری بر توقف کشتار مسلمانان یمنی داشته باشند. اما متاسفانه اقدامات مناسبی صورت نگرفته است. و همین سکوت باعث گسترده شدن خشونت‌های دولت یمن و حامیانش علیه شیعیان آن خطه شده است. اما انتظار بیشتر این روزهاست که در اقدامی عجیب و آن هنگام که امید می‌رفت با وساطت ایران، این جنایات متوقف شود، خاندان کثیف آل سعود، در ماه حرام و در روزهایی که نوای حج این نماد وحدت وحدت محمدی در سرزمین وحی طنین انداز شده است، دست به لشکرکشی زده و با ددمنشی تمام دست به قتل و عام شیعیان یمن می‌زند. رفتار سازمان کنفرانس اسلامی در این شرایط بسیار جای تاسف دارد. جایی که باید با تمام قدرت برای ایجاد صلح از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کند، تنها به صحبت‌های کلی و از سر بی‌توجهی بسنده کرده است!

سران دست‌نشانده‌ برخی کشورهای اسلامی و به خصوص خاندان جنایتکار آل سعود که پیش از این نیز پرونده‌ی سیاهی در کشتار حجاج در خانه‌ی خدا داشته است، به خوبی به وظیفه‌اش دربرابر اربابان آمریکایی و صهیونیست خود عمل می‌کند. نمایندگان تمام عیار اسلام آمریکایی این روزها وقیحانه‌تر از قبل دست به جنایت برای شاد کردن دشمنان اسلام می‌زنند. آنها که هر جا امواج بیداری اسلامی بنیادهای استعمار، استحمار، کفر و نفاق را به لرزه در می‌آورد، چون سگ‌های دست آموز از سوی استکبار جهانی به سمت مسلمانان روانه می‌شوند تا با قتل و عام، مسلمانانی که تنها جرمشان عزت‌خواهی و تلاش برای احیای یک زندگی اسلامی در ساحت فردی و اجتماعی است، را به سکوت وادارند. زهی خیال باطل… که خداوند نور خود را در زمین کامل خواهد کرد، هر چند کافران نپسندند.

در این جنایات، عربستان شریک اصلی رئیس‌جمهور یمن است. عربستانی که خود سابقه‌ای دراز در قتل و عام مسلمانان دارد. اگر روزی حجاج را در خانه خدا به گلوله بستند و روزی دیگر در جنگ 33 روزه لبنان و جنگ 22 روزه غزه هم‌پیمان صهیونیست‌ها بودند. و و امروز پیاده‌نظام آمریکا در یمن است. و آمریکا خود اصلی‌ترین محرک این فجایع در یمن است. حمایت‌هایی که پرده‌های ریا را کنار زده و کاملا عملی و با امضای توافقنامه‌هایی با دولت یمن، به صورت رسمی در این جنایات شریک شده است. و همین پشتیبانی‌هاست که صدام یمن را در جنایاتش، وقیح‌تر و جسورتر کرده است.

دبیر محترم سازمان کنفرانس اسلامی!

در این شرایط سخت و نفس گیر که هر لحظه دشمنان جهان اسلام با فتنه‌هایی در گوشه‌گوشه‌ی دنیای اسلام به دنبال زبونی و تفرقه و فراموشی آرمان‌های بزرگ اسلام اند، سکوت یا کم کاری سازمان کنفرانس اسلامی آسیب‌های فراوانی به همراه دارد. این سکوت و بی‌تحرکی را به چه معنا باید گرفت؟ بدانید که شما در برابر خداوند متعال در قبال هر قطره خون و هر ظلمی که به مسلمانان یمن می‌رود، مسئولید.

و حال ما دانشجویان مسلمان از شما دبیر کل محترم سازمان کنفرانس اسلامی و تمامی نمایندگان دولت های اسلامی در سازمان کنفرانس اسلامی درخواست داریم که اقدامی عاجل برای پایان دادن به این برادر کشی انجام دهید .

جناب آقای متکی!

وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران،

جنابعالی به اهمیت اتفاقات اخیر و لشکر کشی بی‌شرمانه‌ی عربستان و همدستی با دولت یمن در این ظلم‌های بزرگ، واقف هستید. انتظار این بود در قابل چنین ماجرایی تحرکات و فعالیت بیشتری از سوی دستگاه دیپلماسی کشور دیده شود. این ماجرا آنقدر سنگین بوده‌است تا وزارت خارجه سفیران عربستان و یمن در تهران را فراخوانده و برخورد جدی با آنها داشته باشید. ماجرا آنقدر اهمیت داشته است که درخواست تشکیل جلسه فوری سازمان کنفرانس اسلامی بشود.

هر چند مرکز هلال احمر در یمن توسط دولت این کشور تعطیل شده است، اما امید است با تعبیه‌ی راه‌های مناسب، حمایت‌ها و کمک‌های مردم شریف ایران به دست مجروحان و آسیب دیدگان این جنگی که دشمنان اسلام بر امت اسلام تحمیل کرده‌اند، برسد.

ما دانشجویان از جنابعالی به عنوان نماینده‌ی جمهوری اسلامی، می‌خواهیم تا با گسترش دادن اقداماتی که دولت می‌تواند در حل این قتل و عام برادران و خواهرانمان در یمن، انجام دهد، فراتر از محکومیت زبانی، به وظیفه اسلامی و انقلابی خود بهتر عمل کنید. و حتما در این ماجرا با اطلاع‌رسانی مناسب از اقدامات انجام شده، دل‌های رنجدیده‌ی مردم ایران را التیام دهید.

 

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیر کبیر

 

کاروان طریق القدس

آرشیو