جمعه 20 نوامبر 2009 07:32
تجمع باشکوه دانشجویان در بایکوت رسانه های داخلی + گزارش تصویری

دانشجویان در این تجمع باشکوه با رمی جمرات نمادین، پیام خود را در آستانه ی مراسم برائت از مشرکین حجاج بیت الله الحرام به حاجیان جهان اسلام منتقل کردند. و این در حالی بود که این تجمع علاوه بر رسانه های ضدانقلاب و منافق، با بایکوت خبری رسانه های اصولگرا نیز مواجه شد.


تجمع دانشجویان بسیجی در اعتراض به کشتار مسلمانان یمن مقابل سفارت یمن و سفارت عربستان برگزار گردید، و دانشجویان در این تجمع باشکوه با رمی جمرات نمادین، پیام خود را در آستانه ی مراسم برائت از مشرکین حجاج بیت الله الحرام به حاجیان جهان اسلام منتقل کردند. و این در حالی بود که این تجمع علاوه بر رسانه های ضدانقلاب و منافق، با بایکوت خبری رسانه های اصولگرا نیز مواجه شد.

خبرنامه دانشجويان ايران در خبری پیرامون این تجمع نوشت :

دقايقي بيش از هزار نفر از دانشجويان دانشگاه هاي تهران در جريان تجمع مقابل سفارت عربستان در تهران به تنديسي از عكس بوش، اوباما و ملك عبدالله سنگ و كفش پرتاب كردند.
به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجويان ايران» اين تجمع در حالي كه با سكوت رسانه هاي كشور همراه شده است با حضور چشمگير دانشجويان همراه است.
دانشجويان شعار مي دهند “مرگ بر اسلام امريكايي”، “آل سعود آل يهود” و … تا نفرت خود را از جنايات خادمين قلابي حرمين شريفين نشان دهند.
بر اين اساس پس از شعارهاي ضد امريكايي دانشجويان عليه آل سعود كه موجب از هم گسستگي امت اسلام شده اند دانشجويان مراسم رمي جمرات شياطين زميني را برگزار كردند.
اين مراسم كه با شكوه خاصي دقايقي پيش تمام شد همراه با پرتاب كفش و سنگ به سمت يك تنديس مثلثي شكل كه عكس بوش، اوباما و ملك عبدالله پادشاه سعودي در آن نصب شده بود، شد.
كودكان و زنان مسلمان يمني به جرم دفاع از خود در مقابل سياست هاي مسلمانان امريكايي در حاشيه ي خليج فارس كه به پشتيباني غرب حكومت ها را در اختيار دارند به طرز فجيعي در صعده يمن در حال كشته شدن هستند.
دانشجويان ايراني با شنيدن صداي مظلومانه كودكان و زنان يمني از هفته ي پيش به سفير عربستان هشدار داده بودند كه از ايران خارج شود در غير اين صورت اين سفارت خانه تسخير خواهد شد.

در همين حال برنا نوشت:

تجمع دانشجويان در مقابل سفارت عربستان و وزارت امورخارجه کشورمان در اعتراض به کشتار مسلمانان يمن از سوي عربستان سعودي بازتاب گسترده اي در رسانه هاي خبري جهان داشت.
تجمع اعتراض آميز دانشجويان در مقابل سفارت عربستان در تهران بازتاب گسترده اي در رسانه ها و سايت ها ي خبري – تحليلي خارجي داشت.

بر اساس اين گزارش خبرگزاري رويترز با نمايش تصاويري از تجمع دانشجويان در گزارشي از خشم دانشجويان ايراني از کشتار مسلمانان يمن توسط دولت عربستان خبر داد.

رسانه هاي ديگري نيز همچون آسوشيتدپرس و خبرگزاري “يمن پست” نيز به بازتاب اين تجمع دانشجويي پرداختند.
همچنين موسسه پژوهشي اطلاعاتي “استراتفور” نيز در گزارش روز گذشته خود به تجمع دانشجويان در مقابل وزارت امور خارجه ايران اشاره کرده است.

در اين گزارش آمده است : دانشجويان ايراني با سر دادن شعارهايي چون “مرگ بر سعودي”، “مرگ بر آمريکا ” و ” مرگ بر اسرائيل” خواستار پايان کشتار مسلمانان يمن شدند.

اين گزارش مي افزايد : دانشجويان ايراني در اعتراض به اقدام عربستان از روز دوشنبه 23 نوامبر دست به تحصن زندن که اين تحصن تا روز 25 نوامبر ادامه خواهد داشت.

در ادامه تصاویری از این تجمع را مشاهده می نمایید:
{morfeo 16}

کاروان طریق القدس

آرشیو