سه‌شنبه 15 دسامبر 2009 06:33
مستندات توهین‌ها را به مرکز نشر آثار امام خمینی داده ایم، منتظر موضع گیری هستیم!

در روز 16 آذر عده‌اي به امام خميني (ره) و رهبر عزیز انقلاب كه جايگاه عظيمي در بين مردم دارند توهين كردند. حتي اگر اين توهين‌ها نسبت به انسان‌هاي عادي صورت مي‌گرفت، بايستي محكوم مي‌شد چه برسد به شخصيتي همچون امام(ره) و رهبری که مردم ایشان را نائب امام عصر(عج) می دانند و علاقه و ارادت مردم به ایشان ریشه در اعتقادات مذهبی ما دارد. افرادی هم که این اعتقاد را ندارند، می دانند که براساس قانون اساسی کشور، توهین به رهبر انقلاب، غیر قانونی است.


روز 22 آذر 1388 بعد از نماز ظهر و عصر خیل عظیمی از دانشجویان و اساتید امیرکبیر با حضور در تجمع «اعلام برائت از توهین به ولایت فقیه و رهبری»، به افرادی که در هفته گذشته با بی شرمیِ تمام، مقدسات آنها را به بازی گرفتند، اعلام کردند که تا روزی که حامیان ولایت زنده هستند و در دانشگاه حضور دارند، به کسی اجازه اهانت و گستاخی به اسلام را نخواهند داد.

دانشجویان و اساتید با سر دادن شعار های «الله اکبر»، «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، مهدی صاحب زمان، صاحب عزاست امروز»، «خميني شاهد باش، با انقلاب مانديم»، «اماما اماما، راهت ادامه دارد»، «دانشجو مي‌ميرد، ذلت نمي‌پذيرد»، «هیهات من الذله»، «حمايت از ولايت، مايه حفظ دين است، محور خط امام، ولايت فقيه است»، «مرگ بر اسلام آمريكايي»،«دانشجويان كشوريم، فدائيان رهبريم»، «ما ذوالفقار حيدريم، مطيع امر رهبريم»، «الله الله الله، الله اكبر، جانم فداي يك لحظه عمر تو رهبر»، «خامنه اي خميني ديگر است، ولايتش ولايت حيدر است»، «خامنه‌اي كوثر است، دشمن او ابتر است»، «دانشجوي با غيرت، بصيرت بصيرت»،  «اين همه لشكر آمده به عشق رهبر آمده»، «حزب فقط حزب علي، رهبر فقط سيد علي»، «خوني كه در رگ ماست، هديه به رهبر ماست» محبت و علاقه خود به حضرت امام(ره) و رهبری و بیزاری خود از دشمنان اسلام و انقلاب را ابراز کردند.

این در حالی است که هفته گذشته شعارهای آشوب طلبان برای دانشگاهیان پیامی جز «توهین»، «هتک حرمت» و «ایجاد تنش و درگیری» به همراه نداشت. این شعار ها تا حدی بی مهابا بود که از بیان آن ها شرم داریم.

عده از دانشجویان و اساتید برچسب هایی از تصاویر حضرت امام(ره) و رهبری به روی قلب هایشان چسبانده بودند.

دانشجویان و اساتید با حمل پارچه ای سیاه و با به دست داشتن پرچم ایران، تصاویری از حضرت امام (ره) و رهبر عزیز انقلاب و نوشته هایی با مضامین «لبيك يا خامنه‌اي، لبيك يا حسين(ع) است»، «خامنه‌اي كوثر است، دشمن او ابتر است»، «امام خميني(ره): جمهوري اسلامي نه يك كلمه كم، نه يك كلمه زياد»، «فقط به عكس امام توهين نكرده بودند كه كردند»، «اين است شعار همت، حمايت از ولايت» و «عمار وار بايد ياري كنيم‌ علي را، بايد كه سر سپاريم فرمايش ولي را» به سمت درب حافظ حرکت کردند.

پس از آن به سمت دانشکده پلیمر حرکت کرده و رو به روی آن تجمع کردند.

در ادامه آقای «ستاریان» دانشجوی ورودی 87 رشته مکانیک، سروده زیبای خود را درباره مسائل اخیر، خواندند. دانشجویان و اساتید در حین خوانده شدن شعر با تکبیر اشعار زیبای وی را تایید می کردند. (متن کامل شعر ایشان: همان ها که گویند ما یار تو! / چرا پاره کردند رخسار تو؟)

 پس از خواندن شعر، محمد ترک یلماز، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر صحبت‌های مهمی را مطرح کرد:

دانشجويان حاضر در اين تجمع توهين‌هاي صورت گرفته به ساحت مقدس امام خميني (ره) و رهبر عزیز انقلاب را محكوم مي‌كنند. دانشجويان در اينجا گرد هم آمدند تا ارادت قلبی و حمايت قاطع خود را از خط امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري اعلام كنند.

در روز 16 آذر عده‌اي به امام خميني (ره) و رهبر عزیز انقلاب كه جايگاه عظيمي در بين مردم دارند توهين كردند. حتي اگر اين توهين‌ها نسبت به انسان‌هاي عادي صورت مي‌گرفت، بايستي محكوم مي‌شد چه برسد به شخصيتي همچون امام(ره) و رهبری که مردم ایشان را نائب امام عصر(عج) می دانند و علاقه و ارادت مردم به ایشان ریشه در اعتقادات مذهبی ما دارد. افرادی هم که این اعتقاد را ندارند، می دانند که براساس قانون اساسی کشور، توهین به رهبر انقلاب، غیر قانونی است.

ما دانشجويان از مسوولان كشور و مسئولان دانشگاه تقاضا داريم كه با تمام كساني كه اهانت كردند و قلب دانشجويان و اساتید را به درد آوردند برخورد قاطع و قانوني صورت دهند.

اين سخنان وی با تکبیر دانشجویان و اساتید همراه شد.

پس از پخش قسمتی از فیلم پاره کردن عکس امام(ره)، عده ای اتفاق افتادن این واقعه را منكر شدند و اعلام کردند ما هنوز گزارشي در اين‌باره نديده‌ايم. این در حالی است که فیلم کامل اين توهين ها  بارها از طریق شبكه‌هايي ماهواره ای مانند «العربيه» و «سي.ان.ان» پخش شده است! ما فيلم‌هاي جمع‌آوري شده از سايت‌هاي مختلف كه اهانت‌ها نسبت به امام (ره) و رهبري را منتشر كرده‌اند جمع‌آوري و آنها را به موسسه‌ي نشر آثار امام خميني(ره) خواهیم فرستاد و منتظر واكنش اين موسسه خواهيم بود و كمترين انتظارمان، محكوميت اين اقدامات از سوي این موسسه‌ می باشد.

اين افراد سال‌ها است كه آرمان‌هاي امام(ره) را به تمسخر مي‌گيرند. امام(ره) يعني ولايت فقیه، امام(ره) يعني استكبار ستيزي، امام(ره) یعنی ترجیح مستضعفین به مستکبرین و اين آقايان با اقدامات خود، مدت‌هاست كه در مقابل آرمان‌هاي امام(ره) ايستاده‌‌اند و در زمان فعلي عكس امام(ره) را پاره كردند.

شما بايد همانطور كه نسبت به اين هتك حرمت‌ها حساس هستيد، به روشنگری در قبال فتنه رخ داده نيز حساس باشيد. بايستي با افراد فريب خورده كه تحت تاثير تبليغات دشمن قرار گرفته‌اند، با گفتگو برخورد كرد و قلب‌هاي تسخير شده آنها توسط دشمن را باز گرداند.

بايد دانشجويان در مقابل دروغ‌هايي كه از تمامي رسانه‌هاي دنيا به افكار ملت‌ ايران تزريق مي‌شود، بايستند و اگر اين ايستادگي صورت نگيرد، وضعيت فعلي ادامه می یابد.

در ادامه یکی از اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر، قسمتی از بیانیه این تشکل دانشجویی در رابطه با فجایع اخیر را خواند:

حوادث به وجود آمده در روز دانشجو كه از سوي عده‌اي معلوم الحال هدايت مي‌‌شد، نتيجه‌اي جز شكست براي فتنه‌گران نداشت و موجب آن شد كه چهره ذليل خائنان بيش از پيش نمايان شود.

چه ذلتي فراتر از آنكه دست نشاندگان، چون خود را در فضاي استوار دانشگاه، مرده مي‌يابند، بني صدر صفتاني را اجير كنند تا شايد بتوانند در برابر امواج درياي خروشان فرزندان اين مرز و بوم قلد علم كنند، چه ذلتي بالاتر از آنكه شكست خوردگان سرمايه‌هاي خود را بر باد رفته بدانند و براي فرار از مرگ، دست و پا زنان حضور منقضي و تاريك خود را فرياد زنند.

بايد از طرد شدگان پرسيد كه اين همه گستاخي و بي‌شرمي تا كجا؟، ايستادن در برابر اراده ملتي بزرگ تا كجا؟، تا كي مي‌خواهيد فرياد «ما قادر به زيستن نيستيم» را سر دهيد؟ آيا وقت آن نرسيده است كه بر خود آييد و باور كنيد، دانشجو بيدار است و از استكبار و تمام عمال و اياديش بيزار.

در این تجمع مسئولین و اعضای دیگر تشکل ها، کانون ها و گروه های دانشجویی دانشگاه نیز شرکت داشتند.

پس از قرائت بيانيه، دانشجويان و اساتید با همخواني سرود «كجاييد اي شهيدان خدايي» شهدا را به تجدید عهد خود با رهبری دعوت کردند و به سمت قبور شهداي گمنام دانشگاه رفته و به مقام شامخ اين شهيدان اداي احترام كردند.

+ گزارش تصویری تجمع بزرگ دانشجویان امیرکبیر در اعتراض به هتک حرمت های اخیر (1) 

+ گزارش تصویری تجمع بزرگ دانشجویان امیرکبیر در اعتراض به هتک حرمت های اخیر (2)

+ گزارش تصویری تجمع بزرگ دانشجویان امیرکبیر در اعتراض به هتک حرمت های اخیر (3)

 

کاروان طریق القدس

آرشیو